INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-2008, 03:19 PM   #1
jolie elena
Member
 
jolie elena's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bucuresti
jolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud of
Post Mall in IOR

Tot vazand ca se dezbate profund tema spatiilor verzi, mi-a venit ideea deschiderii unei noi discutii cu privire la construirea unui mall in parcul IOR, de altfel printre cele mai frumoase si mai mari parcuri din Bucuresti.
Mi se pare absolut tampita ideea mai marilor societatii noastre sa taie atatia pomi si a distruge minunatie de parc doar pentru a construi un mall, si pentru cine? pt snobii societatii.
Acum am vazut ca se paseaza " pisica moarta" de la unii la altii, ca s-au dat autorizarile, primarul de sector nu mai recunoaste si tot asa. Cert este ca, constructorul sustine ca are toate aprobarile necesare si are tupeul sa spuna ca nu va distruge nimic si ca acest discutat mall se va construi pe un spatiu liber. Nu cred ca exista 90.000m2(daca nu cumva am gresit eu cifra) goi in parcul IOR(Titan).
jolie elena is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2008, 03:28 PM   #2
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

exemple ca cel dat de tine sunt cu sutele doar in ultimul an. normal ca pe ei nu ii intereseaza spatiile verzi din bucuresti, ca au curtea de nspe mii de metrii2, ei nu ies la plimbare in parc, ci in curtea lor. asa ca prostii de bucuresteni, in special, si romani in general, pot sa moara intoxicati de poloare, ca nu ii intereseaza. casele lor sunt la baneasa, la izvorai, la snagov, in aer curat. plus ca mall-uri sunt deja mai mult decat suficiente. parca am fi tara unde toti locuitorii sunt multi miliardari in euro, sa mergem zilnic la shopping in mall. preturile de cele mai multe ori sunt exagerate. cu un salariu normal iti cumperi un sacou si un pantalon, si te rogi sa vina salariul urmator, ca nu ai platit intretinerea, telefonul si mai stiu eu ce. deci mall-ul din ior este doar sa mai ia primaria niste bani din vanzarea terenului. ca atat ii intereseaza.
__________________
I'M JUST A KITTY
sunshine_claus is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2008, 03:58 PM   #3
John Cena 27
Member
 
John Cena 27's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Bucuresti
John Cena 27 is on a distinguished road
Default

Asta e culmea...dupa ce ca nu poti respira in Bucuresti...mai distrug si parcurile..RUSINE...Daia tara asta e asa...in loc sa intretinem parcurile care oricum sunt putine noi le distrugem..asta e vina autoritatilor care nu iau nici-o masura...ba mai mult..ii doare in fund
__________________
If you want some........Come Get Some!!!

.::Chain Gang::.
John Cena 27 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2008, 04:04 PM   #4
jolie elena
Member
 
jolie elena's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bucuresti
jolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud of
Default

Eeeee...nu stii tu, cum sa nu ia masuri? Construiesc mall-uri, ce alea nu sunt bune?
Rusine sa le fie, cauta decat sa se puna la adapost, ca poate la urmatoarele alegeri nu le mai iese pasenta ((
jolie elena is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2008, 07:49 PM   #5
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Mall la 2 minute de mine? Sounds good, amazing, WOW!
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2008, 08:17 PM   #6
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Mare aberaţie faza cu MALL īn locul parcului IOR. Ăştia nu sunt sănătoşi...
Păi prefer să ies noaptea să mă plimb printr-un parc de genul IOR (īngrijit si foarte frumos) decāt un rahat de MALL. Cāte MALL-uri ne mai trebuie oare?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2008, 03:56 PM   #7
jolie elena
Member
 
jolie elena's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bucuresti
jolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud of
Default

Stiu ca se facuse o petitie la un momdat cu privire la construirea mall-ului, se strangeau semnaturi, dar nu cred ca a iesit ceva pana la urma, cred ca a ramas la stadiul de semnaturi, oricum primarul se da lovit
jolie elena is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 12:07 AM   #8
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Asta e "trendul". Totusi ma-ndoiesc ca se va construi acest mall. In primul rand politic vorbind Negoita si PDL-ul vor avea mult de suferit de pe urma unei asemenea decizii. Apoi desigur si primarul general. Este perioada electorala, mallul mai poate sa astepte pan' la anu.
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 09:11 PM   #9
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Si eu ma gandeam acum cateva zile, in Arad s-au deramat vreo 3 fabrici relativ centrale, sau ma rog, totusi aproape de obiective importante din oras si on loc sa se faca un parc, pentru ca singurele parcuri le avem pe malul Muresului si in centru, se vor face 2 malluri si un ansamblu rezidential, iar initial, in locul ultimului rebuia sa se faca Real, dar acela a fost mutat in afara orasului. Stiu ca parcurile nu ar aduce bani la nimeni, dar cred ca toata lumea ar fi avut de castigat pe termen lung daca s-ar fi facut un nou parc intr-o zona oarecum plina de blocuri si de ciment.

Ca sa nu mai zic ca singurul parc din centrul orasului, parc ce nu e situat in apropiere de Mures e acum distrus de tot felul de cladiri, de la sediul pentru nu stiu ce cult, la cladire de birouri si noul sediul al consiliului judetean (constructie ce a inceput mai demult).

Nu stim sa pretuim natura si apoi ne mai miram ca locuitorii din marile orase mor pe capete de cancer si alte boli.

Stiati, de exemplu, ca odorizantele pentru incaperi, cele ce sunt foarte folosite si in Malluri pentru un miros placut sunt cancerigene si emana in aer o cantitate uriasa de benzen, de zeci de ori mai mare decat limita normala admisa.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2008, 10:02 PM   #10
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
Stiati, de exemplu, ca odorizantele pentru incaperi, cele ce sunt foarte folosite si in Malluri pentru un miros placut sunt cancerigene si emana in aer o cantitate uriasa de benzen, de zeci de ori mai mare decat limita normala admisa.
Important este ca miroase frumos :P

Imi place sa vad si partea plina a paharului cand vorbim de malluri. Pe de o parte ai unde sa-ti pierzi timpu, sa bei o cafea cu prietenii, sa-ti iei un tricou la reduceri dar pe de alta nu pot sa nu-i invidiez pe olandezi sau greci care in loc de malluri au bulevarde "verzi" pline de magazine de calitate. De exemplu in Iasi fara Iulius mall personal as murii de plictiseala fiind singurul loc unde ca "singuratic" poti sa-ti pierzi timpu.
yahoo is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:49 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL