INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-2012, 06:27 PM   #311
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Salut!
Cum pot sa fac sa instalez FIFA MANAGER 12 in alta parte decat C:? Ma refer la a fi capabil sa mut directorul FIFAM12 din Users/My Documents in alta parte (spun asta pt ca se cam umple repejor partitia dupa ce instalezi patchuri - mai ales megapatchul cu fetele jucatorilor). Si as prefera sa am control sa instalez acel folder pe alta partitie mai spatioasa (directorul din My Documents in mom de fata ocupa aproape 15 GB...)
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2012, 09:01 AM   #312
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Salut!
Cum pot sa fac sa instalez FIFA MANAGER 12 in alta parte decat C:? Ma refer la a fi capabil sa mut directorul FIFAM12 din Users/My Documents in alta parte (spun asta pt ca se cam umple repejor partitia dupa ce instalezi patchuri - mai ales megapatchul cu fetele jucatorilor). Si as prefera sa am control sa instalez acel folder pe alta partitie mai spatioasa (directorul din My Documents in mom de fata ocupa aproape 15 GB...)
Folderul acela nu il poti muta in alta parte. Muta pozele jucatorilor in folderul jocului / portraits.

Last edited by Danny79; 27-08-2012 at 09:08 AM.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2012, 05:27 PM   #313
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default



Stie cineva de ce toti jucatorii pe care ii cumpar nu au drept de joc si cum as putea sa rezolv problema asta?

p.s. Mentionez ca respectivii jucatori nu au jucat la mai mult de o echipa intr-un sezon.


EDIT: Am rezolvat! Dupa terminarea perioadei de transferuri mi-a aparut o lista din care a trebuit sa nominalizez jucatorii pe care ma voi baza in acest sezon. I-am selectat si pe cei care nu aveau drept de joc si am rezolvat problema.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by alyn_basshunter; 23-06-2012 at 02:18 PM.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2012, 06:50 PM   #314
staicut
Member
 
staicut's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
staicut is on a distinguished road
Default

Am si eu o intrebare.
Cum imi bag website in cariera?de exemplu am cariera in Spania,si ziarul care imi apare la sfarsit de weekend se numeste Footbal World,nu pot sa bag si eu unul gen Marca?
Care stiti,invatati-ma si pe mine va rog.
Multumesc...
staicut is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2012, 06:41 PM   #315
trifonul
Member
 
Join Date: Sep 2008
trifonul is on a distinguished road
Default level

Salutare. Am urmatoarea intrebare: Aveti idee care este motivul pentru care calitatile individuale ale unor jucatori tineri jucati titulari scad foarte mult desi level-ul general ramane foarte ridicat, in jur de 85 - 90?
trifonul is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2012, 08:22 AM   #316
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by trifonul View Post
Salutare. Am urmatoarea intrebare: Aveti idee care este motivul pentru care calitatile individuale ale unor jucatori tineri jucati titulari scad foarte mult desi level-ul general ramane foarte ridicat, in jur de 85 - 90?
Este un bug al jocului. Sper la Fifa Manager 13 sa repare aceasta greseala.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 30-06-2012, 07:56 PM   #317
zece
Member
 
Join Date: Mar 2010
zece is on a distinguished road
Default

De ce Romania nu apare la playable leagues ?
zece is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2012, 10:38 AM   #318
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Pentru ca tu, probabil, ai umblat in editor si ai uitat sa repari ce ai stricat!

---------- Post added at 11:38 AM ---------- Previous post was at 11:35 AM ----------

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Pentru a schimba ceea ce vrei tu mergi in editor la Country Settings iar acolo unde ai sectiunea pentru Liga in stanga jos ai 3 butoane printre care si unul pentru componenta ligii.
De acolo iei Flamengo si o muti in primele 8 echipe dupa care salvezi iar in momentul in care incepi o noua cariera vei putea vedea si echipa lui Ronaldinho.
Solutia asta functiona la TCM 2004/2005. Dupa acele editii nu mai merge. Pentru a o vedea pe Flamengo trebuie sa selectezi macar prima liga din Brazilia, sau sa adaugi niste linii de cod intr-un fisier din database, dar e mai complicat asa.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2012, 11:02 AM   #319
zece
Member
 
Join Date: Mar 2010
zece is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Pentru ca tu, probabil, ai umblat in editor si ai uitat sa repari ce ai stricat!
Pai si ce as fi putut strica. Am transferat niste jucatori si atat.
zece is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2012, 11:59 PM   #320
Bodo17
Member
 
Bodo17's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Ploiesti
Bodo17 is on a distinguished road
Default

Am facut ceva transferuri cu editorul, iar acum sunt nevoit sa-mi formatez pc-ul. Imi puteti spune daca exista un fisier al jocului care contine acele transferuri facute cu editorul ca sa nu le mai fac din nou? Multumesc anticipat!
__________________
CAMPIONI AM FOST..CAMPIONI SUNTEM..CAMPIONI VOM FI PANA VOM MURI ..HAI DINAMO!!!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Bodo17 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:38 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL