INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11 > Cariere
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-2011, 08:04 PM   #21
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Joci la easy?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2011, 12:29 PM   #22
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Joci la easy?
Nu! joc la normal... am tactica buna finisata in trei editii de fifa manager "08 cu latifolia, 09 si 10" si am mai descoperit ceva ce cred ca este cheia succesului dar asta mai ramane de vazut si daca continua asa pun pe hard dupa etapa 23 sa vad ce iese.
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2011, 05:09 PM   #23
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Bravo tie. Oricum sa ai 16 din 16 victorii nu este asa usor plus parcursul din Europa.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 10:30 AM   #24
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default Port Vale

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Bravo tie. Oricum sa ai 16 din 16 victorii nu este asa usor plus parcursul din Europa.
Am 21 de jucatori cu "skiluri" aproape similare la prima echipa pe care ii "rotate a lot" in functie de cat sunt de obositi si astfel reusesc sa joc in 3 competitii "Campionat, FA Cup si UEFA"...aa si la training i-am setat pe toti la 50% (tip)
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 03:03 PM   #25
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Arabu View Post
Am 21 de jucatori cu "skiluri" aproape similare la prima echipa pe care ii "rotate a lot" in functie de cat sunt de obositi si astfel reusesc sa joc in 3 competitii "Campionat, FA Cup si UEFA"...aa si la training i-am setat pe toti la 50% (tip)
Nu comentez rezultatele ca mi se par ireale (si victoriile cu granzii din PL si in Europa).. de aia viata bate orice joc video .. orice tactica ai avea.
Insa nu pot sa nu observ ca ai umblat la salariile jucatorilor? Portarul ala de 71 are 1750 Lire salariu? Care e "secretul"? Daca il aveai era usor sa ii schimbi salariul din editor, daca l-ai cumparat nu venea nimeni pe 1800 Lire peste un nivel de 50-55. Sunt curios restu de nivel 50-60 ce salarii au.. gen 500 Lire/saptamana?

Cat despre faza cu bonusul de 2 Lire clar e bug.. am jucat si eu in Anglia si nu am intalnit un astfel de bonus.. probabil joc piratat?
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 06:53 PM   #26
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Nu comentez rezultatele ca mi se par ireale (si victoriile cu granzii din PL si in Europa).. de aia viata bate orice joc video .. orice tactica ai avea.
Insa nu pot sa nu observ ca ai umblat la salariile jucatorilor? Portarul ala de 71 are 1750 Lire salariu? Care e "secretul"? Daca il aveai era usor sa ii schimbi salariul din editor, daca l-ai cumparat nu venea nimeni pe 1800 Lire peste un nivel de 50-55. Sunt curios restu de nivel 50-60 ce salarii au.. gen 500 Lire/saptamana?

Cat despre faza cu bonusul de 2 Lire clar e bug.. am jucat si eu in Anglia si nu am intalnit un astfel de bonus.. probabil joc piratat?
Nu am umblat la salarii! Chris Martin era in forma (15), de aceea avea skill 71, il aveam la echipa cand am inceput cu acel salar si acuma in al -II-lea sezon nu vrea sa-si prelungeasca contractul dar daca v-a prelungi iti voi sopti salarul iar la restul jucatorilor ma voi uita la salarii si ti le voi spune.Daca esti curios daca am modificat sau nu osteneste-te si deschide-ti editorul si uita-te.
Despre bug cu 2 lire..hmm..ai jucat in liga a-IV-a in Anglia?...jocul nu e piratat.
Daca rezultatele ti se par ireale te rog sa joci si tu macar un sezon cu o echipa din Liga a-IV-a si posteaza rezultatele. Vad ca toti sunteti buni pe aici dar daca face cineva rezultate imediat ziceti ca am umblat in joc sau nush ce alte vrajeli.
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 09:06 PM   #27
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Arabu View Post
Nu am umblat la salarii! Chris Martin era in forma (15), de aceea avea skill 71, il aveam la echipa cand am inceput cu acel salar si acuma in al -II-lea sezon nu vrea sa-si prelungeasca contractul dar daca v-a prelungi iti voi sopti salarul iar la restul jucatorilor ma voi uita la salarii si ti le voi spune.Daca esti curios daca am modificat sau nu osteneste-te si deschide-ti editorul si uita-te.
Despre bug cu 2 lire..hmm..ai jucat in liga a-IV-a in Anglia?...jocul nu e piratat.
Daca rezultatele ti se par ireale te rog sa joci si tu macar un sezon cu o echipa din Liga a-IV-a si posteaza rezultatele. Vad ca toti sunteti buni pe aici dar daca face cineva rezultate imediat ziceti ca am umblat in joc sau nush ce alte vrajeli.
Intamplator am jucat si eu destule editii FIFAM cu Exeter City (echipa de Liga a IIIa actualmente, promovata acum doi ani din Liga a IV-a) si crede-ma ca fara a umbla la echipa din editor nu aveam nici o sansa sa termin un sezon in stilul in care l-ai terminat tu indiferent de tactici. Aa ca il castigi poate la limita, dar chiar la o diferente de 20-30 puncte mai greu. Nu iti contest abilitatile la jocul asta dar pe mine ma pun pe ganduri rezultatele alea fabuloase contra lui Liverpool, Arsenal, Schalke, Lille etc
Cat despre salarii...te cred pe cuvant doar ca rar mai vezi la lvl 71 1800 Lire salariu chiar si in varf de forma..de curiozitate portarul tau ce level curent are? 65-66?

P.S. In ce cupa ai primit bonusul de 2 Lire? Ca singura cupa care are legatura cu Liga a IV-a exclusiv este St Johnstone Paint Trophy. Acolo nu iti pot spune ca am jucat, insa la celelalte cupe nu am intalnit un astfel de bonus chiar si in "ligile inferioare din Anglia" .

Last edited by Razvee; 15-03-2011 at 09:12 PM.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 09:40 PM   #28
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default

De rezultatele cu echipele mari m-am mirat si eu, nici acum nu-mi vine sa cred (Uite si Uimirea Urziceni a batut pe Sevilla) dar acum ce sa fac, eu joc corect, n-am ce sa ascund dar asculta aici..tactica e tata lor daca joci 3D...la instant rezults si restu' nu cred...incearca si tu in mod 3D chiar sunt curios ce iese..
Daca vreti eu nu mai postez asta in cazul in care considerati ca aceasta cariera nu are valoare!
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 09:45 PM   #29
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
P.S. In ce cupa ai primit bonusul de 2 Lire? Ca singura cupa care are legatura cu Liga a IV-a exclusiv este St Johnstone Paint Trophy. Acolo nu iti pot spune ca am jucat, insa la celelalte cupe nu am intalnit un astfel de bonus chiar si in "ligile inferioare din Anglia" .
Am mai explicat odata asta! Nu e bug! Chiar asa este setat in editor! E o greseala, dar nu e bug!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2011, 11:47 PM   #30
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default Port Vale

Calvin Zola - l-am luat anul trecut (2010) era in ultimele 6 luni... salar dupa cum se vede si Market Value dupe cum se vede adica de liga a-III-a IV-tra si echipa mea de rezerve... dupa cum se vede sunt buni si ei desi au niste schiluri vaisamar.
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:56 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL