INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-2010, 06:12 PM   #3161
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Eu mi-am zis doar parerea..
warhell10 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 06:55 PM   #3162
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Proastă explicație ai ales.

Pentru că o echipă are cu 9 victorii mai mult în derby-urile directe nu înseamnă o dominare clară a unei echipe.


Steaua - Dinamo rămâne cel mai mare derby al campionatului din pricina istoriei, fie că vrei tu sau nu.
Ai dreptate, Steaua - Dinamo este cel mai mare ( daca nu chiar singurul ) derby din fotbalul romanesc. Aud mai nou ca tot felul de meciuri de genul: CFR - Vaslui, Otelul - Rapid, etc...sunt derby-uri. Aceasta notiune si-a pierdut din valoare, eu cred ca meciurile mentionate mainainte sunt doar niste meciuri tari, iar singurul care poate fi numit derby adevarat e Steaua - Dinamo, unde e mai mult decat o rivalitate in terenul de fotbal.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 06:55 PM   #3163
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Quote:
Originally Posted by Mr.Splash` View Post
Scuze, dar esti mare, MARE prost. Ce vina are Steaua ca ati castigat voi? De ce o injurati, ca sunteti ostili, mai mult sunteti prosti...

Dovada de oameni civilizati:
Ce a facut Borcea la sfarsit? A scandat M__e Steaua, asta e atitudine de patron in toata firea? Altfel se da mare ca merge la Miami, la banii lui cand nu l-au lasat cu parfumul pe stadion, a stat ca retardatul sa-si consume parfumul, mirosea numai a spirt....

De " Salutari de la Andone" ati uitat? De s-a dus in fata fanilor si si-a dat pantalonii jos de a ramas in curu' gol? Asta e atitudine de om civilizat? Nu cred...

Meciul a fost bulan, cum dracu', nu mai castigasera de 5 meciuri, si bum, au castigat cu Steaua, si din 2 penalty-uri, inafara de goluri, Dinamo = 0... Steaua in schimb atacat in continuu(fiti sinceri dinamovistilor si nu-mi spuneti ca n-ati strans din buci, scuzati expresia).

Hai ca nu mai am nimic de comentat...multa bafta in urmatoarele 5 meciuri, mare pacat de Urziceni ca se afla pe locul care se afla, ei macar muncesc din greu, voi sunteti echipa care a primit cele mai multe penalty-uri, un bulan incredibil, nu stiu ce e cu voi pe 7...

Ne-auzim...
Imi pare rau ca m-ai facut prost te credeam un prieten bun. Fii tu sincer cum sa castigi daca tu ratezi ca Bonfirm sau ca Nicolita. Si nu inteleg ce spui tu acolo ca de ce e vina lui Steaua chiar nu te inteleg ce vrei sa spui, ce am spus eu ca o sa scrie pe mess astia sau ce? Si faza cu Andone ai auzit si tu la Sport.ro si ai spus si tu sa te afli in treaba , Andone si-a dat jos pantalonii pentru ca Dinamo a fost furata. Stelistii au iesit de pe teren ca niste fete. Tu in primul rand nici nu ar trebui sa vorbesti. Respect Marius si warhell ca au recunoscut ca fara Becali nu ati avea patron.Ma macar Borcea are demnitate nu e josnic ca Becali sa poarta fularu cu Dinamo si Rapid, iar cu parfumul este '' o aroganta '' Mai mult patroni fac arogante din acestea, nu poti sa spui de Borcea ca e taran si ai in fata pe Becali , scuza-ma te rog. Si baietelul ala bluezero sa se duca el sa patroneze pe Steaua daca tot spune ''jos Becali''. Mie imi pare rau ca ne certam din cauza la unor echipe si vad la stiri batai care iese cu mult sange , noi ne certam si ei daca pierd (fara referire la Steaua) ii doare undeva de noi si se duc in club si se relaxeaza cu o bagaboanta si noi numai suntem prieteni.Uneori imi vine sa nici numai ma uit la meciuri dar am fost de la 2 ani jumate la stadion si nu intr-un meci usor ci cu Steaua.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:03 PM   #3164
Cătălin
Nick vechi: cata_dinamo
 
Cătălin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Cătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by Mr.Splash` View Post
Scuze, dar esti mare, MARE prost.
De ce o injurati, ca sunteti ostili, mai mult sunteti prosti...
Ai grija ca jignesti prea multa lume.

Quote:
Originally Posted by Mr.Splash` View Post
Meciul a fost bulan, cum dracu', nu mai castigasera de 5 meciuri, si bum, au castigat cu Steaua, si din 2 penalty-uri, inafara de goluri, Dinamo = 0...
Daca Dinamo = 0, si v-a batut pe unde v-a prins, Steaua cum e ??? cu - ?
Vorbesti de bulan(ciudat pentru un stelist), dar au fost derby-uri, cu mult mai bulan din partea Stelei, in ultimii ani.
Da, eu recunosc ca aseara am avut si noroc.

Quote:
Originally Posted by Mr.Splash` View Post
Dovada de oameni civilizati:
Ce a facut Borcea la sfarsit? A scandat M__e Steaua, asta e atitudine de patron in toata firea? Altfel se da mare ca merge la Miami, la banii lui cand nu l-au lasat cu parfumul pe stadion, a stat ca retardatul sa-si consume parfumul, mirosea numai a spirt....
Cam acelasi lucru a facut si Lacatus, la adresa geleriei lu' Dinamo, si nu s-a mai fact asa mare tamtam. Exemple mai sunt destule.

Quote:
Originally Posted by EmoHuhn View Post
Splash` are mare dreptate! Dinamo a fost 0 aseara! Steaua merita victoria la cat a atacat dar Dinamo a avut un bulan imens! Toti dinamovistii sunt necivilizati, pai ce excemplu e patronu' lor? Cand mai înjura suporterii mai întelegi dar cand vine de la patron...

"N-ai cu cine domne', niste ţarani"! - Sunt convins ca toti stelistii sunt de acord!
Te grabesti sa tragi concluzii.
Ia uite ce e aici:
http://i.imgur.com/gj5vQ.jpg
Ai putea spune acelasi lucru si despre fanii stelei, cei ca tine, care se grabesc sa traga concluzii gresite, si sa jigneasca, nu ?


Quote:
Originally Posted by bluezero View Post
P.Sinamovistii sa nu se mai bage in seama pe aici.
Corect, ca doar esti mare moderator aici pe forum
__________________
DARUIRE
IUBIRE
NOROC
ALTRUISM
MAGIE
ONOARE

Last edited by Cătălin; 18-10-2010 at 07:12 PM.
Cătălin is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:07 PM   #3165
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
Ce cuvinte frumoase, păcat că nu se aplică în cazul nostru.

Un conducător mai mare decât Valentin Ceaușescu nu va mai avea niciodată o echipă de fotbal din România. Valentin Ceaușescu iubea culorile, era trup și suflet pentru tot ce înseamnă Clubul Sportiv al Armatei Steaua.

Comparația cu Becali nu își are rostul. Becali este un interlop care a preluat ilegal echipa.

Cei care spun că nu se găsește finanțator mai bine nu mai spuneți nimic, e total greșit. Becali în primul rând nu investește la Steaua și nu a investit niciodată nimic. El este un creditor, ia credit de la bănci folosindu-se de numele Stelei astfel clubul rămâne cu datorii, e exact cazul de la Liverpool, vreți să vă amintesc cum au sfârșit Hicks&Gillet ? au pierdut clubul în instanța judecătorească.

gianni, gândirea ta nu e rea, ești stelist, fără nici un dubiu, dar tu încurajezi o echipă falsă care nu aparține nimănui. Atât cât în scaunul acela Sfânt din loja unde stătea Sfinxul este ocupat de un interlop, Steaua nu va mai face niciodată performanță în campionat/europa. Atâta timp cât Becali va fi la echipă, toate gloriile și adevărații suporteri sunt jigniți și umiliți zi de zi de un cioban cu 2 clase. Asta e echipa pe care o încurajați voi ? asta e echipa pentru care simțiți ceva ?

De câte ori ați fost pe Ghencea în una dintre peluze încurajând echipa ?
Asta cred ca este afirmatia anului pe forum.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:08 PM   #3166
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Acum sa fim seriosi.... stricam niste prietenii din cauza unor echipe care ii doare fix undeva de noi... deci eu zic sa terminam cu cearta si cu jignirile.
warhell10 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:17 PM   #3167
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Aveți aici statistica meciului, asta ca să nu ii mai aud pe cățeluși că au mișcat vreun deget aseară.

Quote:
Dinamo -Steaua

POSESIE
37% - 63%
ŞUTURI LA POARTĂ
8 - 16
OCAZII
3 - 6
MINGI JUCATE ÎN CAREUL ADVERS
26 - 51
CENTRĂRI BUNE
2 - 17
DRIBLINGURI
5 - 12
ŞUTURI PE POARTĂ
3 - 4
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:22 PM   #3168
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Si scorul unde e ?
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:25 PM   #3169
thevaly
Member
 
thevaly's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: drobeta turnu severin
thevaly is just really nicethevaly is just really nicethevaly is just really nicethevaly is just really nice
Send a message via Yahoo to thevaly
Default

steaua a facut un meci foarte bun insa a pierdut asta este
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

O singura trupa port in mine pe B.u.g Mafia la rau si la bine !!!

Last edited by thevaly; 18-10-2010 at 07:29 PM.
thevaly is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 07:27 PM   #3170
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Nu mai conteaza statisticile alea ... eu zic ca mai mult conteaza rezultatul. Poate ca intradevar cineva (Catalin) de sus a fost ingerul lui Dinamo
warhell10 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
banel, campioana romaniei, cea mai frumoasa echipa, cel mai tare stadion, dodel, gigi becali, steaua pana la moarte!, suflet pentru culori, super echipa, super fotbal, the best, tiki taka, tiki-taka barcelona, tikitroaca, trup si suflet!

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL