INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-2010, 03:59 PM   #111
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Pentru cei care duc dorul modului "Football Fusion", producatorii jocului vor lansa acest mod separat de FIFA, dar va costa bani sau va fi gratis pentru cei care au achizitionat si jocul FIFA 11. Pretul pentru acest mod de joc este de 5 lire sterline pentru locuitorii din Marea Britanie si 5 euro pentru locuitorii din Germania. Pentru restul tarilor, trebuie sa luati legatura cu sucursala EA Sports din acea tara.


Cele 4 moduri de joc noi, care trebuiesc platite, sunt:

- Live Season
- Team Control (fostul football fusion) *
- Fan Pack
- Premium Online Account

* doar acest mod de joc va fi activat gratuit daca aveti si FIFA 11 achizitionat.


FAN PACK (Pachetul pentru Fani)

Acest pachet va contine:
- Peste 2000 de poze ale jucatorilor din baza de date oficiala
- 15 fundale speciale pentru desktop
- 1 obiect nou pentru birou
- 36 de teme speciale, acoperind 45 de competitii diferite
- 50 de poze noi ale stadioanelor


PREMIUM ONLINE ACCOUNT (Cont premium pentru modul online de joc)

Achizitionand acest pachet special, puteti beneficia de urmatoarele facilitati:
- cumpararea de obiecte noi care va vor ajuta sa va intariti echipa si jocul
- aceste obiecte pot fi cumparate cu ajutorul punctelor voastre obtinute in modul online
- posibilitatea de a va putea crea propriul avatar, acum intr-un mod mult mai complex si elevat
- posibilitatea de a crea propria voastra Liga Online (Fantasy League)
- orice jucator cu sau fara cont premium online va putea sa vi se alature in noua voastra liga si sa joace dupa regulile impuse de voi
- cautarea de jucatori este mai extinsa in asa fel incat puteti cauta jucatori dupa mai multe criterii, cum ar fi: jucatorii din alte tari/campionate, nivelul, pozitia, nationalitatea, varsta, si abilitatile speciale

Statistici aditionale

Posesorii de cont premium online pot vedea mai multe statistici, destul de folositoare, fata de restul participantilor la joc. Acestea sunt:
- transferuri
- nivelul echipelor
- cei mai buni jucatori
- cele mai scumpe echipe
- jucatorii straini
- accidentarile
- clasamentul fair-play
- salarii/cota de piata
- capacitatea stadioanelor
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 04:45 PM   #112
andreig
Member
 
Join Date: Sep 2010
andreig is on a distinguished road
Default

Am si eu o intrebare...Cand apare Fifa Manager 11 DEMO ???pe ce data ?

// nimeni nu stie!

Last edited by Astristul; 06-10-2010 at 05:55 PM.
andreig is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 06:43 PM   #113
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Pentru cei care duc dorul modului "Football Fusion", producatorii jocului vor lansa acest mod separat de FIFA, dar va costa bani sau va fi gratis pentru cei care au achizitionat si jocul FIFA 11. Pretul pentru acest mod de joc este de 5 lire sterline pentru locuitorii din Marea Britanie si 5 euro pentru locuitorii din Germania. Pentru restul tarilor, trebuie sa luati legatura cu sucursala EA Sports din acea tara.
Parerea mea este ca decizia asta le va mari profitul, mai ales in Occident, unde isi permite lumea sa cumpere 2 jocuri, mai ales cand costa undeva la 20 euro/joc, nu ca la noi ~40 euro/joc.
In alta ordine de idei, e o decizie importanta, doar daca te gandesti ca Fifa11 PC e next-gen. Sa inteleg ca se vor putea juca meciurile in Fifa, nu se vor controla toti jucatorii in modul 3D al Fifa Manager... de unde mai deduc ca elementele de grafica vor fi similare (stadioane, echipamente, bannere, steaguri, ad-boards etc). O decizie pe care o salut. Sunt sigur ca multi dintre jucatorii noi de FM se vor apleca spre acest mod de joc.


EDIT
Quote:
Team Control
Team Control gives you full control over the whole team in the 3D match mode. Enrich your FIFA MANAGER experience by taking full control of your team on the pitch.
Special Bonus:
If you own a registered copy of FIFA 11 PC this mode will automatically be enabled free of charge.
Se pare ca am inteles eu gresit. E vorba de controlul tuturor jucatorilor in modul 3D, acest lucru putandu-se face contra-cost. In cazul in care posezi jocul Fifa11 original, poti face lucrul asta gratuit. In cazul asta, nu mai sunt asa entuziasmat...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by mikkel; 06-10-2010 at 07:19 PM.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 11:12 PM   #114
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Producatorii jocului nu incurajeaza folosirea unui joc pentru mult timp. De exemplu, daca FIFAM 08 sau TCM 2004 (mai ales) ar fi avut aceeasi limitare cu 5 instalari pe care o are jocul incepand cu FIFAM 09, eu n-as mai putea sa joc aceste jocuri in ziua de azi. Totul se bazeaza pe profit. Adica de ce sa joci FIFAM 10, cand poti sa cumperi FIFAM 11, nu? Si acum cu pachetele astea premium, totul se complica. Taxa asta seamana putin cu acel Extra-Time pentru FIFAM 07, care era un update contra-cost.

It's all about the money.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2010, 11:42 PM   #115
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Producatorii jocului nu incurajeaza folosirea unui joc pentru mult timp. De exemplu, daca FIFAM 08 sau TCM 2004 (mai ales) ar fi avut aceeasi limitare cu 5 instalari pe care o are jocul incepand cu FIFAM 09, eu n-as mai putea sa joc aceste jocuri in ziua de azi. Totul se bazeaza pe profit. Adica de ce sa joci FIFAM 10, cand poti sa cumperi FIFAM 11, nu? Si acum cu pachetele astea premium, totul se complica. Taxa asta seamana putin cu acel Extra-Time pentru FIFAM 07, care era un update contra-cost.

It's all about the money.
Din pacate, ai dreptate!
I hate the world today!

// nu esti singurul!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 07-10-2010 at 02:12 PM.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2010, 10:35 PM   #116
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Site-ul oficial si-a schimbat aspectul special pentru aniversarea celor 10 ani de TCM/FIFA Manager.

http://www.fifa-manager.com/ (engleza)
http://www.fm11.de/ (germana)

__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 10-10-2010 at 10:37 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2010, 11:16 AM   #117
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Saptamana aceasta ar cam trebui sa apara demo nu?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2010, 03:13 PM   #118
chaplin
Member
 
Join Date: Jan 2009
chaplin is on a distinguished road
Default

Exista un forum pentru fifa manager 2011?

Last edited by Astristul; 11-10-2010 at 11:28 PM.
chaplin is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2010, 11:26 PM   #119
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Daca te referi la forumul oficial, adresa ramane aceeasi ca si pentru FIFAM 10, adica asta:
http://board.fm10.de/

Quote:
Originally Posted by alexis1016 View Post
Saptamana aceasta ar cam trebui sa apara demo nu?
Eu am 2 pareri despre asta

1. Nu va aparea niciun demo!
2. Daca va aparea, va aparea dupa ce jocul (full) va fi lansat oficial.

In trecut, varianta a 2-a a devenit realitate.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 11-10-2010 at 11:31 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2010, 09:59 AM   #120
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Daca te referi la forumul oficial, adresa ramane aceeasi ca si pentru FIFAM 10, adica asta:
http://board.fm10.de/



Eu am 2 pareri despre asta

1. Nu va aparea niciun demo!
2. Daca va aparea, va aparea dupa ce jocul (full) va fi lansat oficial.

In trecut, varianta a 2-a a devenit realitate.
Dar anul trecut a aparut demo pe 15 octombrie parca

// stiu, dar nu faceam referire la anul trecut!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise

Last edited by Astristul; 12-10-2010 at 12:21 PM.
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 11

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:34 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL