INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-2010, 04:07 PM   #1
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Angry Despre meciul 3D. Cum vi se pare?

Am inceput sa joc in weekend in Bundesliga, Kaiserslautern, toate meciurile 3D, fara sa controlez vreun jucator.
Am jucat mai bine de 10 meciuri si nu am pierdut niciunu pana acum cu Kaiserslautern (echipa cotata ca fiind a 17-a in Bundesliga).

Nu am facut niciun transfer din simplul motiv ca am descoperit in multele amicale ca nu are rost pt ca bat tot si mai mult nu primesc gol. E atat de simplu jocul la 3D incat cred ca poti sa iei campionatul cu echipa cea mai slab cotata si fara sa faci transferuri.

Joc pe cu dificultate "Normal" fac tactici custom si pe tableta grafica pt tactica trasez foarte multe linii atat defensiv cat si ofensiv, fiecarui jucator
si primesc un gol cam odata la 5 meciuri si acela de multe ori din penalty sau lovitura libera.

Si ceea ce deja m-a facut sa renunt la cariera, dupa numai 2 zile de Fifa Manager 11, este ca 90% dintre goluri sunt inscrise dupa lovituri de cap. Pun fundasii laterali sa invaluie si sa dea centrati "deep", se ajuta prin pase scurte cu mijlocasii laterali si scapa foarte usor de marcaj prin 1-2-uri si vine o centrare de pe la 30 de metri, lovitura de cap si gol. Deja e standard. Apoi pun sa traga de timp prin pase laterale si sigure si aglomerez mijlocul terenului cu un presing naucitor si echipele controlate de Pc (indiferent ca sunt Bayern, Dortumnd, Hamburg) nu mai ajung la poarta mea sub nicio forma.

Este mult prea simplu si are prea multe faze standard. Un 3D foarte slab si in acest an ceea ce face sa te plictisesti de joc dupa 2-3 zile. Nu exista niciun fel de emotie ca ai putea sa pierzi un meci, nu se intampla nimic spectaculos care sa te ia prin surprindere (asta daca ai habar de fotbal cat de cat si experienta de cativa ani in precedentele jocuri Fifa Manager) si ceea ce este grav e ca echipele adverse nu folosesc tableta tactica pentru a trasa linii de joc. Asta face de fapt diferenta.

Plusul acestui joc si ceea ce m-a entuziasmat pe mine in DEMO a fost tableta tactica pt ca astfel echipa joaca exact ceea ce ii ceri dar dupa multe meciuri observi ca PC-ul nu o foloseste si astfel tactica lui este una rudimentara si castigi foarte usor toate meciurile cu goluri inscrise foarte des din lovituri de cap. Standard si plictisitor. Rejucabilitate :ZERO

Eu spun pas si anul aceste lui Fifa Manager si revin la Fifa Manager 08 cu loturi actualizate. Prefer sa stau cu emotia golului primit in min 80 decat sa vad 50 de goluri inscrise de atacantii mei dupa aceeasi faza.

Probabil ca dupa o sapt sau doua vor mai aparea persoane care imi vor imbratisa parerea, plictisiti fiind si ei de atatea faze standard repetate abuziv. Dar acum e prea devreme, lumea abia a inceput sa il joace si nu a avut timp sa descopere toate minusurile. Timpul le va rezolva pe toate...

In concluzie: alt an in care EA Germany a scos pe piata un joc foarte slab. Pacat insa ca nu are un rival care sa le bage mintiile (ma refer la Sport Interactive) in cap pentru ca Football Manager 2011 al carui DEMO l-am jucat, ma face sa ma pierd in interfata greoaie si aglomerata si mai mult are un 3D de nivelul anilor 99-2000. Animatiile sunt atat de hilare si jucatorii au niste iesiri atat de bizare incat dupa cateva minute in care incerc sa privesc serios la meci si sa vad daca jucatorii respecta cerintele mele, izbucnesc in ras si apas QUIT si UNINSTALL.

Dar poate ca va veni o vreme cand si jocurile de manager vor avea un 3D meci de calitate. Parca ma vad prin 2050, pe atunci alaturi de nepoti, jucand Fifa Manager 2050, an in care in sfarsit EA Germany va implementa si ea Next Gen pt meciul lor 3D...
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2010, 04:26 PM   #2
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Mda dupa cum ai vazut in cariera mea .Nici eu nu am primit gol si foarte multe goluri le-am dat cu capul .Golgheteri mei sunt Ibrahimovic ,Inzaghi si Nesta .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise

Last edited by alexis1016; 01-11-2010 at 04:33 PM.
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2010, 08:12 PM   #3
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alexis1016 View Post
Mda dupa cum ai vazut in cariera mea .Nici eu nu am primit gol si foarte multe goluri le-am dat cu capul .Golgheteri mei sunt Ibrahimovic ,Inzaghi si Nesta .
am jucat cu milan un meci contra lui Inter in DEMO si Ibrahimovic a marcat de 3 ori, toate golurile cu capul dupa centrarile lui Zambrotta.
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2010, 09:40 PM   #4
marcuss22
Member
 
Join Date: Oct 2010
marcuss22 is on a distinguished road
Default

salut si scuze ca fac offtopic...dar am vazut ca spuneai de fifa 08...e reusit?...ca nu am apucat sa il joc....se poate juca prin fifa 08?...ms
marcuss22 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2010, 12:14 AM   #5
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by marcuss22 View Post
salut si scuze ca fac offtopic...dar am vazut ca spuneai de fifa 08...e reusit?...ca nu am apucat sa il joc....se poate juca prin fifa 08?...ms
eu vorbesc despre Fifa Manager 08 si nu de simulatorul Fifa 08

Astept sa imi spuneti cum va descurcati la 3D si daca ma grabesc eu sau chiar la fel se intampla si in cazul vostru: faze standard din care se marcheaza cu lovituri de cap meci de meci. Vreau sa stiu daca are rost sa continui cariera in speranta ca poate devine mai palpitant odata cu trecerea etapelor.

Last edited by RabeSandraTan@; 02-11-2010 at 12:31 AM.
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2010, 08:51 AM   #6
CronixBoy
Member
 
CronixBoy's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
CronixBoy is an unknown quantity at this point
Default

Robert nu stiu ce sa zic...si la mine Eto'o da gol cu capul din centrarile lui Sneijder...Intr-un meci a dat doua goluri la centrari identice...Mareste si tu nivelul de dificultate sau asteapta sa apara un gameplay mai bun
CronixBoy is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2010, 05:44 PM   #7
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Complete s#it. Cel mai prost 3D facut vreodata de niste producatori sub contract cu ea. Incredibil, mai prost si ca 10. Nu se organizeaza, eu dau pase mix, si ei pase la coechipier a carui distanta mai mare de 2m nu este, NU dau pase. Incredibil, eu lucrez acum vreau sa fac o cariera cu faze video, gazeta(daca va mai amintiti la FM10 ,insa nu am mai putut sa continui pt. ca am cumparat un nou PC :P). Stau vreo 15 min la 3D si ma enerveaza la culmea cand vad in ce hal este facut. Pase aiurea, singur cu portaru, in loc sa sprinteze, asteapta un coechipier si ii paseaza lu ala care are 5 oameni pe el...foarte...foarte prost. Jocul(nu 3D) pare mai "smooth", insa 3D este chiar ENERVANT!!!
De ce? Pt. ca nu are absolut nicio legatura cu cealalta parte a jocului. Dau pase Mostly Long(la alt amical) si acelasi lucru, pase scurte si asteapta sa dea o pasa pana pierde mingea...Il pun pe Cesinha in atac si il vad numa in partea dreapta la mijloc. Au tactics avarage 4.nu stiu cat si joaca absolut nimic. Fitness 99...incredibil. Ce pacat de conceptul acestui joc, FootballM nu se apropie cu nimic de acest joc, insa atat de multe goluri incat iti face greata sa il mai joci. Azi dimineata a venit la posta si deja nici nu imi mai vine sa ma joc :-&
Aceasi interfata ca FM10, si of course, FM07...acelasi aranjament al meniurilor. In afara de tactics(care sa schimbat putin in fiecare an), si normal, transferuri, nimic nu este schimbat de FM10. Pacat de EA ca isi murdaresc numele cu niste producatori asa de slabi ca BrightFuture. Numai 08 a fost un joc demn de jucat, celelalte...poate 10 ca a avut ceva schimbari fata de 09.

Last edited by wwerko; 02-11-2010 at 05:48 PM.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2010, 05:48 PM   #8
cooper
Member
 
cooper's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Iasi
cooper is on a distinguished road
Default

Adevarat ce se spune despre meciurile in 3D. O mare aiureala joaca ei acolo. Nasol tare 3D-ul de anul asta.
cooper is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2010, 08:57 PM   #9
BGM79
Member
 
BGM79's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
BGM79 is on a distinguished road
Default

foarte ciudat meciul 3D, adversarii fac pase intre ei cate 200 pe meci iar ai mei fac 100 de pase. Pe langa asta am pus sa faca presing pe tot terenul da ei nu ataca jucatorul advers
BGM79 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2010, 09:15 PM   #10
Blue_Taty
Member
 
Blue_Taty's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Blue_Taty is on a distinguished road
Default

Deja am jucat vreo 15 meciuri in 3D si nu mi se intampla sa dau goluri doar cu capul sau din aceleasi pozitii... Mereu alte goluri, care de care mai interesante. Poate ar trebui sa lucrati la tactica... Nu stiu ce sa zic...
Singurul lucru foarte deranjant e ca se dau foarte multe bare intr-un meci. Aproape in fiecare meci sunt cel putin 2 bare. Am avut un meci in care si eu si adversarul am avut in total 6 bare!!!

---------- Post added at 09:15 PM ---------- Previous post was at 09:12 PM ----------

Apropo, care a reusit sa dea gol direct din lovitura libera si cu ce jucator? Eu inca nu am ruesit. Ai mei nu dau nici macar pe poarta (joc cu Arsenal).
Blue_Taty is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 11

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:18 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL