INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10

Reply
 
Thread Tools
Old 04-11-2009, 06:52 PM   #1
Blue_Taty
Member
 
Blue_Taty's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Blue_Taty is on a distinguished road
Default FIFA Manager 10 (Pro sau contra)

Sunt curios ce pareri aveti si voi despre joc.

Hai sa incep eu prima data cu ce imi place ca m-am saturat sa tot citesc pe forumul oficial cum se plang toti aiurea.
Imi place:
- in modul 3D terenul ca e mult mai mare si mai realist
- exista o camera de pe margine, asa putem si noi vedea ce vad alti antrenori (f dificil)
- AI-ul antrenorilor adversi MUUUUUUUUUULT imbunatatit, imi dau dureri de cap cu tacticile lor si schimbarile lor din timpul partidei, chiar sunt reactii logice la deciziile mele de pe banca sau la evolutia jocului
- AI mult imbunatit al jucatorilor in formula 3D. Imi plac pasele inapoi la portar ca sa aeriseze jocul, imi place cum gasesc solutii logice si normale, nu mai vad ca si in 09 pase complet aiurea inapoi cand un jucator ramane 1-1 cu portarul
- shout-urile sunt bestiale, acum am devenit si eu un mic Cartu de pe margine. Am reusit sa ma trimita o data si in tribune, am cam fortat nota intr-adevar.
- apropo de shout, imi place cum reactioneaza jucatorii la ele
- noile "filmulete" (lapsus) din timpul jocului, de la inceput si mai ales cele cu managerul de pe margine
- chestia ca se pot da din nou goluri din corner la o frecventa normala
- ca portarul in sfarsit faulteaza in careu cand tot sare la minge si in plus ia si galben
- in sfarsit am vazut sanctionare pentru hent
- instructiunile din booklet-ul in romana, muuult mai bun decat cel din 09
- daca portarul prinde mingea in fata unui atacnt advers si acela alearga puternic, atunci atacantul sare peste portarul cazut ca sa nu il accidenteze. Foarte realist
- noile parade ale portarilor, mai ales cand ies din poarta cu mainile jos sau cand apara cu piciorul ca la handbal
- foarte realiste chiar si gafele portarilor, scapa mingea aiurea sau sar sub minge, sau ies complet aiurea din poarta sau dau pasa aiurea daca sunt presati
- desktopul este bestial
- imi place ca poti opta in a juca cu viata personala sau fara ea
- imi place optiunile de marchendising inainte de un meci

Momentan atat, daca mai gasesc sau imi amintesc mai scriu... chiar si ce nu imi place :P

Am scris doar de modulul 3D pentru ca asa prefer sa joc. Daca vroiam altceva alegeam alte jocuri de manager poate mai realiste din punctul asta de vedere dar nimeni nu bate la modul 3D pe FIFA.
Blue_Taty is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 02:31 AM   #2
escho
Member
 
escho's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
escho is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Blue_Taty View Post
Am scris doar de modulul 3D pentru ca asa prefer sa joc.
Hai ca ma faci sa instalez jocul inainte de a aparea pach-ul cu romania; si zici ca e jucabil si fara un mod de gameplay 3D ...inca nu cred pana nu vad.
Ai fraps? un video se poate, macar cu o repriza?

Last edited by escho; 06-11-2009 at 02:35 AM.
escho is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 08:48 AM   #3
cojo05
Member
 
cojo05's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Constanţa, Romānia
cojo05 is on a distinguished road
Send a message via MSN to cojo05 Send a message via Yahoo to cojo05 Send a message via Skype™ to cojo05
Default

nu a schimbat prea multe faţă de FM09. sunt impărţit...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cojo05 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 11:13 AM   #4
drrize
Member
 
drrize's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Giurgiu
drrize is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to drrize
Default

slabut gameplay, chiar slab. jucatorii scapa cu portarul si paseaza in spate sau aiurea.
drrize is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 11:56 AM   #5
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by drrize View Post
slabut gameplay, chiar slab. jucatorii scapa cu portarul si paseaza in spate sau aiurea.
Cam toate gameplayurile au fost slabe in jocurile lansate de EA si aici ma refer la fifa manager.
Singura solutie este un patch care sa imbunatateasca gameplayul.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 01:02 PM   #6
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by escho View Post
Hai ca ma faci sa instalez jocul inainte de a aparea pach-ul cu romania;
Dar s-a lansat deja un patch pentru Romania.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 03:33 PM   #7
escho
Member
 
escho's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
escho is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Dar s-a lansat deja un patch pentru Romania.
Pe al vostru il astept(RLSP) jocul nu e complet fara el.

Last edited by escho; 06-11-2009 at 03:38 PM.
escho is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 04:27 PM   #8
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

RO-MD-JP Update Patch este tot al nostru, facut de aceleasi persoane, doar ca are alt nume deoarece nu contine doar baza de date pentru Romania!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 05:31 PM   #9
Blue_Taty
Member
 
Blue_Taty's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Blue_Taty is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by drrize View Post
slabut gameplay, chiar slab. jucatorii scapa cu portarul si paseaza in spate sau aiurea.
Mie nu mi s-a intamplat sa paseze aiurea dar mi s-a intamplat sa incerce sa dribleze tot, pana si portarul si evident sa ii fie prinsa mingea.
Daca tot am inceput sa zic ce nu imi place mai pot adauga ca nu imi place raportul de faulturi pe meci sau de cartonase galbene. Se intampla sa joc si 20 meciuri si ai mei sa nu ia niciun cartonas galben chiar daca i-am setat agresivi.
Blue_Taty is offline   Reply With Quote
Old 06-11-2009, 09:06 PM   #10
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by drrize View Post
slabut gameplay, chiar slab. jucatorii scapa cu portarul si paseaza in spate sau aiurea.
Te aprob. Ma asteptam la un gameplay mai bun
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:57 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL