INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08

Reply
 
Thread Tools
Old 11-05-2008, 09:23 AM   #21
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Pai fara rabdare nu faci nimic!

Corect , eu in al 4 lea sezon am construite 8 centre si in constructie inca 2 deci se poate si fara cheat , dar inca nu mia venit nici un jucator cat de cat bun .

Voi puneti antrenori si la centre ? ca eu am level 5 la toate si toate sunt level 4 deci stau si ma gandesc de ce sa fie mai bine sa vina la club daca si acolo sunt conditii bune ?
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 10:03 AM   #22
Maryusake
Member
 
Maryusake's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Estul nenoricit
Maryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to Maryusake
Default

Daca eu sunt in Anglia si centrul de juniori este tot in Anglia,cum mama nabii au probleme de acomodare cu limba?
__________________
suveran din subteran
Maryusake is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 01:03 PM   #23
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Maryusake View Post
Daca eu sunt in Anglia si centrul de juniori este tot in Anglia,cum mama nabii au probleme de acomodare cu limba?
This is stupid!
Alt bug descoperit ...
Eu insa nu am avut parte de el!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 03:21 PM   #24
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by totty86 View Post
Voi puneti antrenori si la centre ? ca eu am level 5 la toate si toate sunt level 4 deci stau si ma gandesc de ce sa fie mai bine sa vina la club daca si acolo sunt conditii bune ?
Eu am pus antrenori si la centrele de juniori, plus conditia ca talentele descoperite sa aiba minim 5 stele...deci nu descopar decat cate 1-2 in fiecare an pt. fiecare centru. Antrenorul l-am pus doar ca sa nu-mi plece vreun jucator gasit, ca nu ii iau imediat la echipa de tineret a clubului.Alt avantaj al antrenorului la centrul de juniori nu vad, ca niciunul nu mi-a crescut la skill-uri cat l-am avut in centrul respectiv.Mai am probleme in momentul in care si alta echipa construieste centru de juniori in tara in care am si eu, ca dupa ceva vreme, daca nu ma implic, jucatorii prefera sa se duca la centrul celeilalte echipe, asa ca...
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 05:24 PM   #25
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
Eu am pus antrenori si la centrele de juniori, plus conditia ca talentele descoperite sa aiba minim 5 stele...deci nu descopar decat cate 1-2 in fiecare an pt. fiecare centru. Antrenorul l-am pus doar ca sa nu-mi plece vreun jucator gasit, ca nu ii iau imediat la echipa de tineret a clubului.Alt avantaj al antrenorului la centrul de juniori nu vad, ca niciunul nu mi-a crescut la skill-uri cat l-am avut in centrul respectiv.Mai am probleme in momentul in care si alta echipa construieste centru de juniori in tara in care am si eu, ca dupa ceva vreme, daca nu ma implic, jucatorii prefera sa se duca la centrul celeilalte echipe, asa ca...
Aiurea. Asa procedam si eu. Cautam de innebuneam sa gasesc antrenori pentru fiecare centru de juniori, chiar gaseam, dar am observat ca n-are rost sa fac asta deoarece antrenorii aia sunt pusi de forma. Am avut numai "Hugely experienced" + "+12% faster improvements in individual skills" si jucatorii aceia din centru ramaneau la fel. Situatia se schimba radical cand ii aduceam la club, deoarece, desi aveam acelasi profil de antrenor ca si la centru de juniori, jucatorii se imbunatateau chiar si cu 5 puncte pe sezon, si asta in conditiile in care nicio echipa de tineret nu juca in vreo liga!
La centrele de juniori in momentul asta nu am niciun antrenor si nici nu am de gand sa angajez asa ceva. Iar talentul minim pentru recrutare este de 4*. Jucatori descoperiti sunt multi, dar nu pe profilul echipei mele. De exemplu eu folosesc la toate echipele sistemul 4-1-2-1-2, si in centre imi descopereau SW, ANC, LWB/RWB, RW/LW, CF, toate acestea fiind pozitii unice (adica nu au alta pozitie valabila pentru sistemul meu) si nu se pot dezvolta exact cum ar trebui daca i-as lua la echipa. Deci jucatorii aceia sunt inutili pentru sistemul meu. Si 70% din jucatorii descoperiti la acele centre sunt cu pozitiile de mai sus!
Asta este cel mai mare dezavantaj. Dar cum apare un jucator bun pe vreo pozitie din sistemul echipei, il iau la echipa imediat!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 06:21 PM   #26
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

Deci ii dau afara pe toti antrenorii si cum gasesc un jucator bun la centru il aduc la club si gata , dar vezi ca ii poti vinde pe cei care nu se potrivesc echipei tale
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 06:23 PM   #27
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by totty86 View Post
Deci ii dau afara pe toti antrenorii si cum gasesc un jucator bun la centru il aduc la club si gata , dar vezi ca ii poti vinde pe cei care nu se potrivesc echipei tale
poti vinde jucatori de 12-13-14 ani? nu stiam ca poti...
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 06:46 PM   #28
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

ii ti si apoi cand fac 18 ani ii aduci la club si ii vinzi ca oricum nu isi iau salariu pana atunci deci daca ii ti nu pierzi nimic
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 06:47 PM   #29
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by totty86 View Post
Deci ii dau afara pe toti antrenorii si cum gasesc un jucator bun la centru il aduc la club si gata , dar vezi ca ii poti vinde pe cei care nu se potrivesc echipei tale
Nu cred ca ii pot vinde. Pot ei sa plece de la clubul tau daca reduci costurile taberei de tineret, dar sa-i vinzi nu e posibil. Eu pe cei care nu se potrivesc sistemului pur si simplu ii scot din tabara!

Quote:
Originally Posted by totty86 View Post
ii ti si apoi cand fac 18 ani ii aduci la club si ii vinzi ca oricum nu isi iau salariu pana atunci deci daca ii ti nu pierzi nimic
Incarc jocul degeaba cu jucatori inutili. N-are rost!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 07:20 PM   #30
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Nu cred ca ii pot vinde. Pot ei sa plece de la clubul tau daca reduci costurile taberei de tineret, dar sa-i vinzi nu e posibil. Eu pe cei care nu se potrivesc sistemului pur si simplu ii scot din tabara!


Incarc jocul degeaba cu jucatori inutili. N-are rost!
Corect si asta , oricum un lucru vad ca e clar antrenorii nu au ce cauta la centre
totty86 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:03 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL