INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

View Poll Results: Considerati benefica trecerea la sistemul cu 18 echipe din sezonul urmator, 2004-2005?
DA, sunt de acord 9 36.00%
NU, nu sunt de acord 15 60.00%
NU STIU 1 4.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-2004, 11:08 PM   #11
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

ar merge si varianta lu` mns...

iar faza ca ar putea fi playoff-uri e chiar aiurea...nu prea am auzit de asha ceva in fotbal
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 11:17 PM   #12
dj-cata
Member
 
Join Date: Aug 2003
dj-cata is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to dj-cata
Default

rapidutz : nu ai auzit de play-off in fotbal ? sa stii ca sunt mai multe tari care au play-off is play-out...

eu vad 2 alternative....sa fie 12 echipe care ar insemna 4 meciuri steaua - dinamo , steaua -rapid si alte meciur la fel de tari.....si pe langa asta am juca parca 32 de meciuri pe sezon. la retrogradare ar fi bataie mare

a doua ar fi trecerea la 18 echipe din care sa pice direct 4 iar divizia b sa fie doar o singura serie de 20 de echipe

daca se voteaza acum in plin campionat eu sunt sigur ca sansele lu dinamo cresc cu minim 50% pt ca o sa inceapa blaturile la fiecare etapa..iar la retrogradare o sa pice aia mai incomoda
__________________
Grupul STELISTILOR care sunt pe PRIMUL LOC IN CLASAMENT saluta celelalte echipe din campionat si suporterii lor
dj-cata is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 12:20 AM   #13
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Ar fii interesant un campionat in still playoff , dar nu cred ca se potriveste sportului rege. Eu as merge pe sistemul cu 16 echipe , 4 retrogradant direct , si o divizie B cu 2 serii de cate 10 , priemle 4 echipe din fiecare serie sa joace un miniturneu , primele 4 clasate avand sa promoveze, ultimele 4 din sezonul regular vor juca intr-un miniturneu si ele, ultimele6 vor retrograda. O divizie C cu 4 serii , formatiile de pe locul I vor promova , "vicecampioanele" vor juca baraj intre ele pentru a promova in B.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 12:38 AM   #14
dj-cata
Member
 
Join Date: Aug 2003
dj-cata is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to dj-cata
Default

la ce zici tu ar insemna ca divizia d ar avea vreo 70 de serii pt ca sunt foarte multe echipe in romania...

__________________
Grupul STELISTILOR care sunt pe PRIMUL LOC IN CLASAMENT saluta celelalte echipe din campionat si suporterii lor
dj-cata is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 01:12 AM   #15
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Quote:
Originally posted by blue boy@Mar 12 2004, 02:20 AM
Ar fii interesant un campionat in still playoff , dar nu cred ca se potriveste sportului rege.
cam asta vroiam si eu sa zic...

oricum stai asha ca il chem o leaca pe nea` Mitica aici pe forum sa iti vada propunerea :P
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 01:55 AM   #16
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

lol, toata lumea vrea 16 echipe, in afara de Sirius care se abtine, si totusi sunt 3 voturi pentru 18 echipe!

Eu repet, cred ca ideal ar fi sa avem play-off, ar insemna mai multe meciuri de calitate si mai multi bani din televizari. Plus ca programul ar fi mai lejer, si ar ajuta si Nationala, ca ar fi concurenta mai puternica pe posturi la echipele din A, am avea si sanse mai mari in cupele europene. Asta cu "marile orase" care nu au parte de Divizia A este o deviza inspirata din comunism, credeam ca am trecut peste asta...
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 02:55 PM   #17
ReKo
Member
 
Join Date: Nov 2003
Location: Bucharest
ReKo is on a distinguished road
Send a message via MSN to ReKo
Default

Referitor la ce au spus unii... cu reducerea diviziei a la 12 echipe, eu unul nu sunt de acord, chiar daca vor lipsi cu certitudine blaturile (deoarece cu 12 echipe o echipa dupa 5 nu si-ar mai permite sa-si sacrifice un meci...si sa-l piarda deoarece ar putea cadea chiar si pe 10 sau chiar mai jos... la cat de strans este campionatul nostru in acest moment) . DaR, daca se va schimba in viitorul indepartat in aceasta formula (putin probabil) ar insemna sa ne sechestram si sa ne indepartam de cei de afara care au chiar 18 echipe... si in plus ar lipsi si spectacolul pe care noi ... iubitorii de fotbal... il dorim in Romania de atata timp.

Alta parere... tot a mea... este aceea ca s-a facut o mare prostie cand divizia b s-a impartit in trei serii ! Cel mai bine si cel mai corect era sa se faca o singura serie... si doar aici in divizia b sa fie 18 echipe ! Si aici daca se lasa asa ... era cum era divizia b ... mult mai spectaculoasa (uneori se ridica si la nivelul diviziei a... care si asa.. nu e prea ridicat) si in plus dadea multi fotbalisti spre cluburile mari din A.

Sunt de parere insa si ca ideea lui d_dogg referitoare la play-off este foarte buna.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReKo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 05:19 PM   #18
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

12 echipe nu va merge niciodata, iar faza cu lay off, nu vcred ca ar merge, ar lua f multtimp sa ne obisnuim, adica o echipa termina pe unu si poate pierde in playoff toata munca din timpul anului...

16 sau 18 echipe..daca vor fi 16 a pice 4 si sa fie si 2 la baraj iar daca sunt 18 sa pice 4 si 4 la baraj (sa joace intre ele, iar cele ce pierd sa joace baraj cu locurile 5,6 din divizia iar divizia b sa aiba 22 de echipe cu 4 promovate, 4 baraj, si castigatoarele joaca baraj cu cele ce pierd barajele din a siar din b din cele 22 sa pice 8 cate una pt fiecare serie :P
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 05:37 PM   #19
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

problema la 18 ekipe cu 4 care retrogradeaza direct si urca 4 sau 4 care cad direct si 4 cu baraj e cea a banilor . sa zicem ca trebe 4 sau 6 ekipe din b sa inceapa campionatul in a , nu au bani si vand locurile , e mai bine cu 16 ekipe si in care urca doar 2 direct , macar astea care castiga la ei in div b sunt cele mai bune si la efectiv si la bani , ati vazut ca alea din b care castiga barajul isi vand mereu locurile , nu e divizia b pregatita cu 2 serii pentru a urca 4 sau 6 , intradevar daca ar lasa doar o serie cu 22 ekipe ar fi super , in divizia a ar trebui urcat bugetul minim la 2 bulioane , iar in div b la peste 750 000 kiar 1 bulion fiindca nu e bine cu ekipe multe si sarace faci din 2 serii doar 1 cu ekipe cu bani si efective
cel mai bine :

div a cu 16 - 2 direct , 2 baraj
div b cu 22 - 4 direct si 2 la baraj
div c doar cu 4 serii etc
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 06:10 PM   #20
KYssY
Guest
 
Default

daca-s 18 e mai realist rcif-u'
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:45 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL