INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Considerati benefica trecerea la sistemul cu 18 echipe din sezonul urmator, 2004-2005?
DA, sunt de acord 9 36.00%
NU, nu sunt de acord 15 60.00%
NU STIU 1 4.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-03-2004, 09:27 AM   #1
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Iata ca Liga si Federatia ne pregatesc suprize majore si anul aceasta. Nu, nu este vorba despre instalarea lui Lucescu la Nationala, ci despre trecerea la sistemul competitional cu 18 echipe in Divizia A, cel mai probabil din sezonul urmator, 2004-2005. Parerea voastra?
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 10:27 AM   #2
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

despre chestia asta s-a discutat si dezbatut pana la epuizare, dar ce sa ii faci daca interesele mafiote primeaza ... un mare NU pentru 18 echipe. eu as vrea 12. cu play-off. mult mai interesant si corect. 18 echipe vor reduce calitatea si interesul publicului. plus ca vor fi inca 2 terenuri execrabile, inca 68 de posibile blaturi, etc.
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 10:58 AM   #3
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Perfect de acord cu tine, sistemul cu 12 si play-off, ca in Elvetia este ideal! Si meciuri tari, cu minim 12 meciuri tari pe an in mod normal, si celebra "concentrare a valorilor", ca acum sunt echipe care chiar nu au ce cauta in prima divizie! Atunci sa vezi batalia aia mare, sa vezi cum joaca Ceahlaul si Gloria meci de meci la victorie, ca nu mai merge sa faci "manevre".

Personal, cea mai mare abureala mi se pare aia "cu 18 echipe ne-am calificat la Mondiale si Europene". De fapt, cu Hagi & Co, cu stranierii ma mers la turneele finale, nu cu semi-valorile de la noi din campionat.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 12:25 PM   #4
ReKo
Member
 
Join Date: Nov 2003
Location: Bucharest
ReKo is on a distinguished road
Send a message via MSN to ReKo
Default

La inceput am fost de acord...
eh... "mai mult spectacol...merge" .. dar dupa ce am stat si m-am gandit ceva mai mult ... mi-am dat seama ca este o aberatie. Defapt nici aberatie nu este. Este ceva foarte inteligent pentru echipele din josul clasamentului si pentru cele care vor sa castige ceva bani dupa urma blaturilor. Daca se va schimba la 18 echipe, ar insemna sa ne rasucim singuri cutitul in rana, si dupa ce ca avem un campionat jalnic... va fi si mai jalnic ... (dupa cum spuneau si altii mai sus.... alte stadioane jalnice, alti jucatori paraleli cu fotbalul, si alti mafioti care vor ajunge in Dvizia A sa faca bani din fotbal).
Cred totusi ca acest sistem ar dezavantaja si echipele din fata, care vor avea posibilitatea sa-si aduca aminte de vremurile bune (cand castigai cu 5-0 sau 6-0 cu rezervele...facand un mic blat) dezavantajandu-le pe celelalte echipe care se bat la titlu (aici nu fac exceptii... blaturi pot face atat Craiova, Bacau, Brasov... cat si Steaua, Rapid, Dinamo) !
In concluzie...eu unul nu sunt de acord cu aceasta schimbare... !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReKo is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 01:36 PM   #5
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Vai Totti, cred ca incepe sa imi placa de tine . La modul ala foarte serios vorbind!

Pacat ca nu e un smiley ceva asemanator cu a da noroc, high-five, o chestie din asta... era bine venit
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 01:56 PM   #6
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

un categoric NU pt sistemul cu 18 echipe pai iar apar blaturile frate iar ajungem un fotbal murdar si se duce dracu' tot ce s-a facut in ultimul timp de cand suntem pe sistemul cu 16
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 02:09 PM   #7
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

acu vreo 4 ani cand s-a facut schimbarea de la 18 la 16 echipe nu mi-a placut deloc... (eram si eu mai mic :P ) poate cine stie ca ar fi urmat sa vad meciuri mai putine, dar acum parca nici de la 16 la 18 nu ar fi bine pt ca ar reaparea blaturile si inca multe alte probleme enumerate de voi mai sus
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 06:55 PM   #8
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

nici eu nu sunt e acord, cel putin de sezonul viitor, poate peste 2 ani si a schimbe si div b atunci, sa o faca iar de o singura serie..
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 07:00 PM   #9
Cosmin_ultrasteaua
Member
 
Join Date: Jan 2004
Cosmin_ultrasteaua is on a distinguished road
Default

Eu cred ca cel mai bine e cu 16 echipe. 4 retrogradeaza direct. O singura serie in b.
__________________
ARMATA<span style=\'color:blue\'>ULTRA</span>
Cosmin_ultrasteaua is offline   Reply With Quote
Old 11-03-2004, 09:47 PM   #10
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Blaturi ar fi oricum, indiferent cate echipe sunt, asa ca mie imi este indiferent numarul. Faza cu playoff ar fi interesanta, dar echipele noastre nu cred ca sunt pregatite pt asa ceva...
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:54 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL