INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11 > Console

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 21-02-2011, 09:41 AM   #11
wyhay
Banned
 
Join Date: Oct 2010
Location: Undeva in Buzau
wyhay is on a distinguished road
Default

Si eu vreau sa-mi cumpar o consola Xbox360 elite slim sau ps3 slim? (va rog sa aduce-ti argumente si experiente din cei care aveti acasa una din aceste console)
wyhay is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011, 06:16 PM   #12
mateimarcelus
Banned
 
Join Date: Oct 2010
mateimarcelus is on a distinguished road
Default

xbox 360 slim nu se poate moda,inca
e mai ieftin decat ps3 slim
durata de viata mai scurta ca un ps3
xbox 360 arcade(arcade simplu,nu arcade slim),pro si elite se pot moda(modarea cu liteon costa intre 50-150 lei,exista tutoriale sa-l modezi singur dar iti trebuie cev scule si daca n-ai cunostiinte il bulesti),tutoriale se gasesc pe net ca sa-ti faci tu singur jocuri,torente cu jocuri xbox 360 gasesti cu caruta
iar pe un site abgx360 gasesti patch stealth ss2,adica poti juca online cu jocurile piratate fara sa fi banat,dar iti trebuie xbox live gold care costa bani
poti crea 3 conturi noi si pentru fiecare vei avea 1 luna gold gratis
jocurile le arzi pe dvd dual layer la 2.4 x,verbatin si traxdata sunt bune care costa cam 40 lei 10 bucati
eu am un xbox 360 elite 120 gb hdd de vreo 6 luni aproape si am jucat fifa 11,pes2011,world cup 2010,wwe smackdown 2010 si 2011,ea sport mma,ufc 2009 online,ba in acest decurs am facut update-uri la jocuri si n-am luat ban fiindca am avut grija sa fie cu patchul stealth si sa nu fiu banat,update cu firmware la zi
am o colectie de vreo 30-40 de jocuri aproape si creste,n-am stat sa le numar dar am 4 carcase aproape pline

ps3 slim costa ceva mai mult
durata de viata lunga
se poate moda cu un stick usb ceva mai special,o modare costa 200 lei parca
iar cu online nu stiu sincer,din ce am citit unii spun ca e gratis,altii ca tot costa nu stiu ce ca sa joci online
cu modarea nu cred ca se poate juca online

oricum ori ce ai alege,e mai bine decat un pc dar si te va ustura la buzunar
pe langa consola care o cumperi,vei dori nu stiu ce cablu,volan,al 2 lea controller,jocuri originale(care sunt mult prea scumpe) sau modare,poate dvd-uri blu-ray/dvd-uri dual layer,ps move/kinect si cine stie ce alte tiganii
care iti vor scoate intr-un an vreo 1000 euro,poate mai mult
eu mi-am cumparat tv lcd special pentru consola

xbox 360 a iesit prin 2005 iar ps3 prin 2006
ps2 a aparut prin 2000 si inca mai ies jocuri de ps2,nu prea multe dar ies si dupa 11 ani si n-au o grafica prea buna
grafica de la astea inca bat multe pc-uri,plus ca jocurile de console sunt portate pe pc si nu in cele mai bune conditii
deci vor rezista inca vreo cativa ani buni,pana vor iesi noile generatii de console
grafica dintre xbox 360 si ps3 nu prea difera mult,cu toate ca multi spun ca vai ps3 se vede mult mai bine,minciuni sfruntate diferente foarte mici
te poti uita pe youtube ps3 versus xbox 360 si o sa te convingi
e precum lupta dintre ati si nvidia,ati sunt cele mai tari dovedite in fel si fel de teste,dar tu cu ochii tai nu vei vedea mari diferente intre ele,aici ma refer la ultimile modele de placi video
asa si cu ps3,sunt multi fani sony
clientii/cumparatorii multi sunt subiectivi sau nu prea au cunostiinte
daca o firma a fost numarul 1 pe piata acum ceva ani in urma,nu inseamna ca sunt mereu


deci un rezumat pe scurt xbox 360 slim versus ps3
sunt 2 diferente majore,pret si modare
ps3 mai scump ca un xbox360 slim,dar ps3 se poate moda si xbox360 slim nu
tu stii cativa bani ai si cati ai de gand sa bagi,vei baga multi orice ai alege

Last edited by mateimarcelus; 21-02-2011 at 06:27 PM.
mateimarcelus is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 11:59 AM   #13
Nicklas-Bendtner52
Banned
 
Join Date: Feb 2011
Nicklas-Bendtner52 is on a distinguished road
Default

Eu recomand PS3 slim! Sunt ft multe jocuri,si xbox nu e mai bun ca ps3 slim! Dar cum vrei tu
Nicklas-Bendtner52 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 07:17 PM   #14
mateimarcelus
Banned
 
Join Date: Oct 2010
mateimarcelus is on a distinguished road
Default

hahaha esti haios
ce de argumente aduci
ps3 e mai bun ca xbox360 ca asa cred eu sau asa am citit sau mi-a spus nu-stiu-cine

jocuri multe sunt si pe xbox360,sunt cateva sute de jocuri xbox360 care au intre 6 gb si ceva si 7,8 gb,apoi multe alte jocuri arcade,trial gratuite ,iar full sunt deblocate cu puncte microsoft care costa bani
iar xbox este mai naspa si ca ps2,iar xbox360 ca grafica nu mi se pare mai prejos decat ps3,desi diferenta e de 1 an intre ele
ai macar o consola ps3?si daca ai,spune-mi cum e pe ps3?cum e online-ul(ps network)??
omul vrea argumente,adica ceva mai detaliat
o ai modata sau nu?cum iti faci jocurile pentru ps3 daca o ai modata?

un lucru il stiu despre modarea ps3,cu un cablu de transfer,poti copia jocurile de pe hdd-ul pc-ului direct pe hdd-ul ps3
dar jocurile cum sa le arzi pe un dvd,nu stiu sau daca e obligatoriu dvd blu ray

raspunsurile le astept si eu ca sa-mi fac o ideie mai ampla despre ps3
mateimarcelus is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 07:32 PM   #15
Nicklas-Bendtner52
Banned
 
Join Date: Feb 2011
Nicklas-Bendtner52 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mateimarcelus View Post
hahaha esti haios
ce de argumente aduci
ps3 e mai bun ca xbox360 ca asa cred eu sau asa am citit sau mi-a spus nu-stiu-cine

jocuri multe sunt si pe xbox360,sunt cateva sute de jocuri xbox360 care au intre 6 gb si ceva si 7,8 gb,apoi multe alte jocuri arcade,trial gratuite ,iar full sunt deblocate cu puncte microsoft care costa bani
iar xbox este mai naspa si ca ps2,iar xbox360 ca grafica nu mi se pare mai prejos decat ps3,desi diferenta e de 1 an intre ele
ai macar o consola ps3?si daca ai,spune-mi cum e pe ps3?cum e online-ul(ps network)??
omul vrea argumente,adica ceva mai detaliat
o ai modata sau nu?cum iti faci jocurile pentru ps3 daca o ai modata?

un lucru il stiu despre modarea ps3,cu un cablu de transfer,poti copia jocurile de pe hdd-ul pc-ului direct pe hdd-ul ps3
dar jocurile cum sa le arzi pe un dvd,nu stiu sau daca e obligatoriu dvd blu ray

raspunsurile le astept si eu ca sa-mi fac o ideie mai ampla despre ps3

Stai un pic! Am spus parerea mea! Nu am spus sa cumpere Ps3! Am spus ca eu am incercat de mai multe ori,si Ps3 si Xbox360,dar imi place mai mult Ps3!
Nicklas-Bendtner52 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 07:51 PM   #16
wyhay
Banned
 
Join Date: Oct 2010
Location: Undeva in Buzau
wyhay is on a distinguished road
Default

si pana la urma care merita bani mai mult ?!
wyhay is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 08:28 PM   #17
mateimarcelus
Banned
 
Join Date: Oct 2010
mateimarcelus is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by wyhay View Post
si pana la urma care merita bani mai mult ?!
nick nu am spus nimic de rau
doar ca sunt interesat de ps3 cum poti arde jocurile pe dvd si ce fel de dvd-uri trebuie
si cum e cu online-ul?unii zic ca costa,altii zic ca e gratis

nu prea stiu multe despre ps3 si asa nu pot spune care se merita
despre xbox360 stiu multe,dar ps3 doar din ce am citit
de exemplu un xbox360 modat orice joc trebuie sa-l faci pe dvd dual layer si daca nu-l vrei sa zgarii/uzezi prea mult,il instalezi pe hdd consolei,dar trebuie sa ai mereu bagat dvd jocului in unitatea optica
un ps3 modat cica ruleaza aplicatii homebrew(sincer nu stiu la ce se refera exact)dar ca poti copia jocurile de pe hdd pc pe hdd ps3 si nu-ti trebuie neaparat sa-ti faci jocul pe dvd

dar aici am eu intrebari
daca vrei sa-ti faci o colectie frumoasa de jocuri,un hdd de 250 gb nu prea e de ajuns
deci trebuie sa fie o metoda de a le pune pe un dvd

wyhay intre un xbox360slim si un ps3 slim,se merita un ps3slim pentru ca se poate moda
iar cu o consola modata nu mai bagi bani in jocuri care te costa mult
daca ma intrebai intre un xbox360elite si u ps3slim,eu as merge pe xbox360elite
dar xbox360 arcade,elite nou-noute nu cred ca mai gasesti in romania
iar un xbox360 are durata scurta,nu se merita sa-ti iei un second hand,decat sa-l iei nou
deci eu iti recomand
xbox360 elite(elite si atat,nu slim elite)sau ps3 si sa fie noi,nu lua second hand

cu un simplu stick usb poti face mici schimbari la jocuri
de exemplu eu am pes2011 si jocul nu are multe licente,dar prin ajutorul un program si stick/pendrive usb,am licentele la echipele care sunt in joc
e doar un simplu OF(option file),dar astept sa iasa niste OF-uri mai complexe,sa adauge echipe
dar e bine si asa,am 6 ligi licentiate,cel englez,spaniol,francez,nemtesc,italian si olandez dar fara ligile secundare,asta e naspa
dupa mine pes2011 e mai realist ca joc fiindca alearga ca in realitate si cu greu poti sa scapi de aparare
pe cand la fifa11 atacantii cam trec usor de aparare
am jucat multe meciuri si de fifa si de pes,iar la fifa la world class tot inscriu cam multe goluri fata de pes la top player
stiu ca fifa are si legend ca nivel de dificultate,dar world class de la fifa este top player de la pes

Last edited by mateimarcelus; 23-02-2011 at 08:45 PM.
mateimarcelus is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 08:44 PM   #18
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Quote:
Originally Posted by mateimarcelus View Post
nick nu am spus nimic de rau
doar ca sunt interesat de ps3 cum poti arde jocurile pe dvd si ce fel de dvd-uri trebuie
si cum e cu online-ul?unii zic ca costa,altii zic ca e gratis
Tu ce DVD-uri crezi ca iti trebuie? God of War III ocupa 40 GB, e logic ca ai nevoie un Blu-ray.

Si pana la urma de ce sa le arzi? Ca sa nu mai joci online? Pai din cate vad eu deja nu se mai pune prea mult accent pe poveste in ultimele jocuri, ci pe experienta online, adica valoarea jocului scade foarte mult.

PSN este gratuit, dar mult mai slab decat Xbox Live.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 08:57 PM   #19
mateimarcelus
Banned
 
Join Date: Oct 2010
mateimarcelus is on a distinguished road
Default

majoritatea jocuri ocupa cativa gb,nu 40 gb
la alea mai mici care sunt in jur de 7-8 gb,le pui pe un dvd blu ray care te costa 1 mil?
sau iti merge sa pui 5-6 jocuri pe un blu ray de 40 gb si consola ti le recunoaste
da-mi mai multe detalii

era sa uit,intrebarea care e cea mai importanta
cu un ps3 modat poti juca online?unii spuneau ca nu

Last edited by mateimarcelus; 23-02-2011 at 09:03 PM.
mateimarcelus is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2011, 09:22 PM   #20
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Asta nu stiu sa iti spun exact, cel mai bine il intrebi pe Donely, el cred ca te poate ajuta.

Legat de jocul online, din cate stiu nu merge, sunt cateva smecherii cu care poti sa ii pacalesti, dar daca te-au prins, ai luat ban.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:32 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL