INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-2011, 03:56 PM   #1
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default Vacanta Mare,adevarata Vacanta Mare

Acest topic l-am deschis pentru toti.Pentru ca pana la urma toti au placut,plac,sau vor placea Vacanta Mare.Aici puteti posta orice pareri despre VM si orice altceva ce are legatura cu Vacanta Mare !

Last edited by io0; 16-05-2011 at 04:14 PM.
io0 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:17 PM   #2
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Vad ca tu incerci sa refaci, intr-un fel, ceea ce a fost Vacanta Mare...
Eu pot sa-ti spun ca Vacanta Mare ( si cand spun acest lucru ma refer la formula originala- Sava, Mugur si Radu) a fost grupul care a surclasat Divertisul timp de 5 ani si chiar mai mult...
Umorul lor a fost unul apropiat publicului...multi l-au socotit vulgar, dar era ceea ce se cauta in perioada respectiva... Era o alternativa la DOD si Divertis...
O alternativa care a prins si capatat forma unei miscari...
Mai mult, Vacanta Mare avea si umor politic, subtil si plin de muscaturi veninoase...
Sper ca IoO ( inca nu-ti stiu prenumele) si nu numai sa ne delecteze si cu fragmente din spectacolele de atunci...stiu ca este tare mult si ca pe atunci nu exista Youtube-le...macar fragmente audio sa avem...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:25 PM   #3
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Gianni in ce sens spui ca eu vreau sa refac ceea ce a fost Vacanta Mare ?
Si..chiar si acum prinde umorul vulgar.Crede-ma .. Daca nu spui o injuratura(cat o fii ea de cenzurata)nu rade nimeni,mai ales cei tineri de acum.Pentru ca la ei nu exista cultura generala..asa ca nu ai cum sa le spui poante cu chestii din astea,doar cu vulgaritati
PS: Bogdan e numele meu .

Last edited by io0; 16-05-2011 at 04:27 PM.
io0 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:29 PM   #4
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by io0 View Post
Gianni in ce sens spui ca eu vreau sa refac ceea ce a fost Vacanta Mare ?
Si..chiar si acum prinde umorul vulgar.Crede-ma .. Daca nu spui o injuratura(cat o fii ea de cenzurata)nu rade nimeni,mai ales cei tineri de acum.Pentru ca la ei nu exista cultura generala..asa ca nu ai cum sa le spui poante cu chestii din astea,doar cu vulgaritati
PS: Bogdan e numele meu .

Un spectacol ce apare si pe Yotube (e unul dintre cele mai clare spectacole care apar pe Youtube). Spectacolul Am ImbuliNATO (spectacol sustinut in 1977 vara,in Eforie Sud)

Faptul ca vrei sa arati generatiilor actuale ceea ce a fost inainte de Vacanta Mare, cea cunoscuta de oameni la TV...
Cati dintre cei de acum stiu ca in componenta originala nu erau decat 3 oameni?
Ca nu exista Axinte, Lila sau mai stiu eu ce nene stirb ( saracu`)...
Ca erau 3 tipi dezinvolti care faceau umor de mult timp si care au reusit sa iste o adevarata nebunie la spectacolele lor?


http://www.youtube.com/watch?v=dyB79eS1DIs

Si pentru continuare, urmariti si celelalte parti...pentru un ras sanatos...
__________________




Last edited by gianni; 16-05-2011 at 04:31 PM.
gianni is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:34 PM   #5
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Nu ma lasa sa pun clipul de pe Youtube direct aici (nu stiu de ce).
Fii sigur Gianni ca dupa ce pun un clip,doua cei care viziteaza topicul nu o sa se mai gandeasca la perioada PRO TV-Kanal D.
Eu unul si acum ma gandesc..ce s-ar fii intamplat daca mai traia Dan Sava ?
io0 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:36 PM   #6
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Am dat eu linkul...
Sper ca se poate vizulaliza...
Eu deja rad cu lacrimi...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:38 PM   #7
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Manastirea de taici
Si pe asta l-am vazut..tin sa spun ca parca pentru mine nici nu au existat la TV,dupa ce am vazut spectacolele vechi...
Mare pacat ca s-a intamplat ce s-a intamplat cu Dan..

"Bunicul meu a fost trimis la Auschwitz.
Saracul..
Da..primisera evrei si n-aveau cine sa-i gazeze".. cine stie din noua generatie ce a fost la Auschwitz ?

Last edited by io0; 16-05-2011 at 04:40 PM.
io0 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:39 PM   #8
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Da...eu nu m-am uitat decat atunci cand au inceput la Pro-Tv...apoi mi-am dat seama ca moartea lui Dan Sava a insemnat moartea a 50% din grup...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:45 PM   #9
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

M-am gandit sa arat userilor istoria Vacantei Mari :
Inițial grupul a fost un hobby al celor trei. Primele încercări, în anul 1988, în formulă de cinci, nu au avut prea mult succes. După ce doi membri ai trupei au renunțat, grupul Vacanța Mare realiza reprezentații temporare pe litoral, în special în vacanțele de vară. În 1992, la concursul grupurilor de umor neprofesioniste „Burduful de Aur”, organizat la Casa de Cultură a Sindicatelor din Sibiu (unde Vacanța Mare a obținut locul doi ), cei trei membri inițiali au fost remarcați de impresarul Nicu Dragosin, care i-a determinat să facă pasul decisiv către profesionism. Primele afișe foloseau ca nume al grupului, replica Noi nu suntem normali.Grupul susținea anual patru spectacole: două turnee în țară primăvara și toamna și două turnee vara pe litoral (și uneori în București). Cei trei obișnuiau să parodieze cântece, schimbându-le versurile în altele cu referiri la politică și acompaniindu-se la chitară. în acea perioadă, spectacolele au avut unele elemente comune: prima intrare în scenă era însoțită de înregistrarea melodiei Final Countdown a formației Europe, iar finalul spectacolului includea o combinație între o adaptare după Floare de Iris a formației Iris cu o adaptare a melodiei folclorice Țăranul e pe câmp, cântată de cei trei împreună cu publicul. Ultimele cinci minute erau rezervate unei pantomime în timpul căreia se asculta un colaj din melodii bine cunoscute, românești și străine, iar cei trei mimau acțiunile descrise de versuri. Scheciurile aveau adesea o temă comună de la spectacol la spectacol, relativ longevive fiind cele din seria Crapu și Menumorut și Leana și Costel.
După moartea subită a lui Dan Sava în 1999, cei doi membri rămași au continuat să activeze, iar din toamna aceluiași an au realizat emisiuni săptămânale la Pro TV.

SURSA : http://ro.wikipedia.org/wiki/Vacanța_Mare
io0 is offline   Reply With Quote
Old 16-05-2011, 04:49 PM   #10
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Bravo Bogdane...
Sa speram ca nu vom ramane doar noi doi pe acest topic...
Eu inca rad...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:26 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL