INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09 > Console

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 17-10-2008, 09:21 PM   #1
Chifteluta
Member
 
Join Date: Apr 2005
Chifteluta is on a distinguished road
Default [ps3] fiwc09

In urma cu doua zile s-a activat optiunea de inscriere in competitia organizata sub auspiciile FIFA si Sony Computer Entertainment. FIWC este o competitie la nivel international al carui scop este desemnarea FIWC Player, adica a viitorului campion mondial.
Stabilirea invingatorului se va face ca urmare a unor turnee de calificare live ce se vor tine in diferite locatii ce vor fi anuntate, sau in urma calificarilor din joc online FIWC mode. Dupa calificari, un numar de 32 de jucatori vor fi invitati in FIWC09 Grand Final. Castigatorul va obtine un premiu in valoare de 20.000 $ precum si un autoturism KIA "Soul". Cum sunt aproape convins ca turnee de calificare live nu se vor tine in tara noastra, insist asupra unor aspecte in ceea ce priveste calificarile online.
Calificarea in finala va avea urmatoarea structura:

UEFA - 5 jucatori
CONCAF - 2 jucatori
AFC - 2 jucatori
CONMEBOL - 2 jucatori
CAF - 1 jucator
OCEANIA - 1 jucator

Restul pana la 32 de jucatori vor proveni din calificarile live.

Toti participantii la marea finala vor primii premii in functie de locul ocupat si se vor intalni cu vedete ale fotbalului mondial. Costurile de deplasare vor fi suportate de EA, Sony sau FIFA separat sau in parteneriat. Minorii vor fi obligatoriu insotiti de o persoana adulta.

Cu convingerea ca utilizatorii PS3 (putini dar buni) si iubitorii de FIFA din tara noastra, cu putina pasiune si antrenament vor reusi sa faca o figura frumoasa in turneul de calificare, de ce nu poate chiar cineva sa devina campion mondial, am deschis acest thread pentru discutii, meciuri jucate (fara a se considera o lauda) sau alte probleme legate de FIWC.

Obligatoriu sa va inregistrati si sa jucati de pe un cont valid, cu adresa valida, altfel riscati sa fiti eliminat din competitie sau chiar banat. Mai rau, puteti indeplini conditiile de calificare dar din cauza adresei sa ramaneti acasa. Mai multe amanunte in atasamentul de mai jos.
Attached Files
File Type: pdf fiwc2009_tc.pdf (44.2 KB, 13 views)
__________________
Diferenta intre un joc original si un joc piratat este ca diferenta intre o fata si o papusa gonflabila.
Chifteluta is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2008, 02:39 PM   #2
jacko
Member
 
jacko's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: CV
jacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nice
Send a message via Yahoo to jacko
Question novice...

intreb ca un novice: pe oricare dintre playstation ori xbox exista posibilitatea de a juca patch-uri facute special pentru console?sau se joaca doar jocurile originale...imi doresc o consola,am probat...
jacko is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2008, 09:14 PM   #3
Chifteluta
Member
 
Join Date: Apr 2005
Chifteluta is on a distinguished road
Default

XBox360 se poate moda daca asta ai vrut sa intrebi. PS3 nu se poate moda. Totusi ca si pe PC, online nu poti sa joci decat daca ai jocul original, indiferent de platforma. Si citeste semnatura mea.
__________________
Diferenta intre un joc original si un joc piratat este ca diferenta intre o fata si o papusa gonflabila.
Chifteluta is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2008, 10:39 PM   #4
B0gdy 0_o
Member
 
B0gdy 0_o's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
B0gdy 0_o is on a distinguished road
Default

Am un Playstation 3 de un an...am incercat de mai multe ori sal modez da nu merge...am fost la un prieten care avea toate cele necesare sa faca un jok Blu-ray dar nu a reusit sa joace...
Jacko iti recomand Playstation 3 cu caldura din mai multe motive...in special ca daca joci pe internet la Xbox este cu bani,la ps e free si sunt mai multe motive dar nu stau sa ti le enumar pe toate
B0gdy 0_o is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2008, 04:44 PM   #5
GABRIEL BOSS-UL
Banned
 
Join Date: Dec 2008
GABRIEL BOSS-UL is an unknown quantity at this point
Default

ce marfa este fifa 09 pe ps 3
GABRIEL BOSS-UL is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2008, 04:50 PM   #6
SSAD
Member
 
Join Date: Dec 2008
SSAD is on a distinguished road
Default

am si eu o intrebare ... de unde pot cumpara un pachet xbox 360 elite care sa nu contina jocuri si alte cele ci doar consola + cabluri + 1-2gamepad-uri + wi-fi dar sa nu aiba un pret iesit din comun ? cea mai ieftina am gasit-o la cei de la gameshop de unde si-a luat si chifteluta cu 12mil dar am gasit pe un site din afara si la 9mil aproape ... astept un raspuns , multumesc si daca ma poate lamurii cineva care este exact diferenta dintre arcade si elite referitor la procesor / video si memorie ( rami nu hdd )

Last edited by SSAD; 15-12-2008 at 05:05 PM.
SSAD is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:18 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL