INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 13

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-2013, 04:35 PM   #11
stelist021
Member
 
stelist021's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Oradea
stelist021 is on a distinguished road
Default

nu are drept de joc,nu a primit inca permisul de muncă
stelist021 is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2013, 04:53 PM   #12
famoush3ll
Member
 
Join Date: Dec 2012
famoush3ll is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by stelist021 View Post
nu are drept de joc,nu a primit inca permisul de muncă
Si cam cat timp trebuie sa astept?
famoush3ll is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2013, 06:50 PM   #13
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Nu stiu daca exista un script sau un calcul anume insa si eu m-am lovit de problema asta cu jucatori extracomunitari. Eu am transferat in August si permisul l-a primit in noiembrie sau decembrie. Era un jucator african din ce imi amintesc. Iar eu activan in Division 1 din Anglia. Ce nationalitate are jucatorul? Daca e irlandez nu ar trebui sa aibe nevoie de permis de munca in Anglia. Dar dupa nume nu prea pare irlandez..
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2013, 07:41 PM   #14
UnivCraiova
Member
 
UnivCraiova's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
UnivCraiova has a little shameless behaviour in the past
Default

Quote:
Originally Posted by famoush3ll View Post
Si cam cat timp trebuie sa astept?
pana la incheierea campaniei de transferuri, atunci o sa primeasca drept de joc.

---------- Post added at 07:41 PM ---------- Previous post was at 07:39 PM ----------

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Nu stiu daca exista un script sau un calcul anume insa si eu m-am lovit de problema asta cu jucatori extracomunitari. Eu am transferat in August si permisul l-a primit in noiembrie sau decembrie. Era un jucator african din ce imi amintesc. Iar eu activan in Division 1 din Anglia. Ce nationalitate are jucatorul? Daca e irlandez nu ar trebui sa aibe nevoie de permis de munca in Anglia. Dar dupa nume nu prea pare irlandez..
toti jucatori transferati in timpul campionatului , in anglia, trebuie sa astepti incheierea campaniei de transferuri ca noii jucatori sa primeasca drept de joc, asa am patit si eu.
UnivCraiova is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2013, 09:54 PM   #15
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by UnivCraiova View Post
pana la incheierea campaniei de transferuri, atunci o sa primeasca drept de joc.

---------- Post added at 07:41 PM ---------- Previous post was at 07:39 PM ----------



toti jucatori transferati in timpul campionatului , in anglia, trebuie sa astepti incheierea campaniei de transferuri ca noii jucatori sa primeasca drept de joc, asa am patit si eu.
Nu e adevarat, doar cei extracomunitari nu au permis de munca/joc in tara respectiva si cred ca functie de tara il primesti mai repede sau mai greu. La ce faci tu referire e acea Cupa taiata, care inseamna ca trebuie sa astepti perioada de transferari sa se incheie pentru a putea selecta jucatorii pentru cupele europene. Daca ai obs dupa fiecare campanie de transferuri (cea din vara categoric, nu stiu sigur daca si dupa cea din iarna) ai ocazia sa iti alegi lotul de jucatori pentru cupele europene.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 03:44 AM   #16
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

mi s-a intamplat si mie cand eram la sunderland.. l-am cumparat pe Emre Colak si imi scria la fel ca o sa aibe probleme cu limba deoarece este turc... incet, incet a invatat limba pentru ca mereu am vorbit cu el si a fost mai simplu..

din cate vad esti in anglia.. iar acel jucator este israelian nu irlandez.. Aceasta problema (work permit required) apare la jucatori care sunt Non-Euro (din afara Europei) inclusiv jucatorii din Turcia, Israel, Azerbaijan (tari care sunt membre UEFA dar care nu fac parte din zona geografica Europa).. probabil, in maxim 45-55 zile o sa primeasca dreptul de joc.. nu-ti fa probleme Un exemplu am avut si in Romania in 2008 cand Steaua l-a cumparat pe Pepe Moreno. Dupa ce se va incheia perioada de transferuri o sa te pune sa completezi o lista cu jucatorii (exceptand pe cei U21 care vor fi selectati automat). Doar cei pe care ii selectezi vor putea juca in campionat respectiv in competie europeana. Acest lucru este valabil pana la sfarsitul urmatoarei perioade de transferuri.. cand o sa te puna sa faci alta lista Sper ca te-am lamurit

Last edited by paulica39; 08-01-2013 at 03:49 AM.
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 11:07 AM   #17
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default Intrebari si raspunsuri

Ce inseamna cand la Relase Clause scrie Relegation?
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 11:22 AM   #18
Dante7
Banned
 
Join Date: Oct 2012
Location: Satu Mare
Dante7 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Dante7
Default

Relagation = Retrogradare ,adica daca daca retrogradezi esti dat afara!
Dante7 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 11:23 AM   #19
cata cfr
Member
 
cata cfr's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Cluj-Napoca, Jamaica
cata cfr is just really nicecata cfr is just really nicecata cfr is just really nicecata cfr is just really nice
Default

Release Clause = renunti la clauza
__________________
Quote:
"Stiu ca ati venit sa ma omoriti. Trageti, veti ucide doar un om"


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cata cfr is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 11:30 AM   #20
Dante7
Banned
 
Join Date: Oct 2012
Location: Satu Mare
Dante7 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Dante7
Default

Nu ,nu cred ca e asta ... cred ca asta ori e la jucatori in FM cand semneaza ori la antrenor
Dante7 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:22 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL