INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Ce nationala va castiga Cupa Mondiala?
Brazilia 22 42.31%
Anglia 2 3.85%
Germania 3 5.77%
Argentina 1 1.92%
Italia 15 28.85%
Franta 5 9.62%
Olanda 2 3.85%
Spania 0 0%
Portugalia 1 1.92%
Republica Ceha 0 0%
alta 1 1.92%
Voters: 52. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-05-2006, 07:03 PM   #1
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Peste 15 zile incepe o noua editie a Campionatului Mondial, fara Romania, evident. Brazilia este favorita clara la casele de pariuri (cota 3,75 la Stanleybet pentru castigarea trofeului). De altfel, in sondaj sunt prezente primele 10 favorite la victoria finala, in viziunea Stanleybet.

Site-ul oficial al competitiei este http://www.fifaworldcup.com. Acolo veti gasi, printre multe altele, deja popularul joc Fantasy, putin diferit de data asta: acum fiecare va putea alege absolut oricare 23 dintre jucatorii prezenti la Cupa Mondiala. Nu stiu daca este cel mai bun sistem, dar, desi fiecare va avea cate vedete va dori in echipa sa, nimeni nu poate spune cu maxima precizie care vor fi cei mai buni jucatori in meciurile din turneul final.

Optiunea mea pentru castigatoarea competitiei este Brazilia, dar, desi mi se pare de departe formatia cea mai de calitate, nu m-as risca sa pariez o suma prea mare pe ea (nici cota nu e prea satisfacatoare). In schimb, mi se pare foarte buna cota Germaniei la ocuparea locului 2: 8,5.
Ma astept la ceva surprize din partea Ucrainei (forta de joc impresionanta si un atacant de mare clasa; se vor bate cu o Spanie nu foarte bine legata si care, in ciuda numelui, nu a facut niciodata nimic interesant la vreun Campionat Mondial), Tunisiei (viteza, entuziasm si un rafinament rar intalnit la echipele africane; aceeasi Spanie de infruntat) si poate chiar a Iranului (o echipa chiar mai bine legata decat era in '98, iarasi mult entuziasm in joc; pot trece de mexicani). Tot surprize ar fi, oarecum, si castigarea Grupei B de catre Suedia si a Grupei G de catre Elvetia, lucruri care, iarasi, pentru mine sunt de asteptat. Motivele ar fi ca Franta are un selectioner de toata jena, iar Anglia, in afara de Lampard si Gerrard, nu are jucatori foarte buni (mi s-a parut intotdeauna o echipa "umflata" Anglia si asta este cazul si acum).
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2006, 07:12 PM   #2
andreiutzu
Member
 
andreiutzu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
andreiutzu will become famous soon enoughandreiutzu will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to andreiutzu
Default

Germania
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

"Lived by gun,Died by gun " Tupac Shakur

Nu poti vorbi,nu te poti misca,nu poti vedea?
Suna la 911!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
andreiutzu is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2006, 07:33 PM   #3
nigga_thebest
Member
 
Join Date: Nov 2005
nigga_thebest is on a distinguished road
Default

Nu exista niciun dubiu ca Brazilia este marea favorita si din punctul de vedere al numelor ce joaca in teren si din punct de vedere al jocului echipei.Nu ca nu ar avea adversari dar si acesti adversari pe care ii au sunt cam iesiti din forma
nigga_thebest is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 07:48 AM   #4
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Am votat Brazilia, fiindca imi pare echipa care are puterea sa castige acest campionat si care practica un fotbal de calitate si joaca si la spectacol! M-am saturat de echipe gen Italia care joaca la 1-0! Vreau sa vad meciuri de fotbal, nu strategii aride!
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 09:31 AM   #5
little_foot
Member
 
little_foot's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Bucuresti
little_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud of
Default

Quote:
Originally posted by andreiutz (sunt cocalar de mirc)u@May 25 2006, 08:12 PM
Germania
[snapback]80455[/snapback]
Pai si dc nu ai votat Germania atunci? :P
Eu merg pe mana Braziliei. Sunt prea multe vedete in echipa aia ca sa poata piarda. Puteau chiar sa mai faca inca o echipa...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Romani prin nastere/Olteni prin gratie divina!
Toti oltenii se nasc suporteri ai Universitatii Craiova!!

BMW-Big Mexican Woman
little_foot is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 09:33 AM   #6
andreiutzu
Member
 
andreiutzu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
andreiutzu will become famous soon enoughandreiutzu will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to andreiutzu
Default

Am uitat sa votez,
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

"Lived by gun,Died by gun " Tupac Shakur

Nu poti vorbi,nu te poti misca,nu poti vedea?
Suna la 911!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
andreiutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 09:40 AM   #7
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Chiar daca beneficiaza de avantajul terenului propriu, Germania nu este mai buna decat Brazilia! Brazilia este o echipa inchegata si care practica un fotbal frumos! Si eficient!
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 10:41 AM   #8
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Eu voi miza pe Tunisia,Coasta de Fildes si Elvetia! Echipe care de a lungul timpului au evoluat foarte mult si care au ce sa arate! Cotele nu sunt prea mari (doar ivorieni au una mai mare). Oricum ma astept la surprize din partea acestor 3 echipa!
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 10:59 AM   #9
Jokes
Invincible
 
Jokes's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucureşti
Jokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to behold
Default

Eu as vrea Franta sa castige,nu stiu de ce dar imi doresc mult poate si din cauza ca se retrage Zinedine Zidane
Jokes is offline   Reply With Quote
Old 26-05-2006, 12:34 PM   #10
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Default

Din pacate, pentru mine la acest campionat mondial nu exista decat 2 "combatanti", Brazilia si Restul. Deduceti voi ce am vrut sa spun.
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:17 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL