INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 13

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-2012, 04:50 PM   #1
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Exclamation Discutii despre FIFA Manager 13

Joi au fost lansate primele informatii despre noul FIFA Manager 13. Din pacate, ele sunt disponibile doar in limba germana.

Puteti citi articolele aici:

Informatii despre joc (in engleza) si 5 poze la finalul articolului:
http://www.fifa-manager.com/fifa-man...formation.html

Informatii detaliate:
http://www.fm.de/home/news/newsartik...anager-13.html

Your Feature:
http://www.fm.de/dein-feature.html
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 03-06-2012 at 05:08 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2012, 10:36 AM   #2
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Prea multe la motorul 3D nu au schimbat. Din ultimul screen se vede ca e acelasi ca si pana acum, acelasi template la kituri si aceleasi modele obosite de jucatori.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 11:25 AM   #3
mihaitza982
Member
 
Join Date: Jan 2012
Location: Ploiesti
mihaitza982 is on a distinguished road
Default

Super deabia astept sa apara versiune full ca sa-l downlandez!!
mihaitza982 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 03:07 PM   #4
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Prea multe la motorul 3D nu au schimbat. Din ultimul screen se vede ca e acelasi ca si pana acum, acelasi template la kituri si aceleasi modele obosite de jucatori.
Motorul 3D e acceptabil, kiturile la fel, dar daca nu schimba ceva in gameplay, practic n-au facut nimic. FIFAM 12 fara gameplay-ul lui Pinuccio e de aruncat la gunoi (daca iti place sa joci in 3D).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 04:15 PM   #5
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Motorul 3D e acceptabil, kiturile la fel, dar daca nu schimba ceva in gameplay, practic n-au facut nimic. FIFAM 12 fara gameplay-ul lui Pinuccio e de aruncat la gunoi (daca iti place sa joci in 3D).
Odata cu schimbarea motorului grafic pentru modul 3D se poate schimba si modelul kitului si al templatului. Schimband motorul grafic se va vedea o schimbare majora si la gameplayul jocului exemplu aici Fifa 10 vs Fifa 11 sau Fifa 12.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2012, 06:52 PM   #6
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Degeaba schimba motorul grafic daca gameplay-ul e facut la misto.

Referitor la FIFAM 13, pentru cine stie spaniola, puteti citi aici noutatile aduse de noul joc:
http://www.managerfifa.com/noticiasfm13.html
http://www.en.fifam.info/encyklopedi...ifa-manager-13
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 06-06-2012 at 07:32 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 10-06-2012, 11:52 AM   #7
diarra
Member
 
diarra's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Bucuresti
diarra is an unknown quantity at this point
Default

Artistule, poti sa postezi te rog link-ul cu gameplay-ul lui Pinuccio? L-am tot cautat dar nu am gasit nimic. Merci
diarra is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2012, 01:32 AM   #8
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Dupa parerea mea seria FIFAMANAGER se duce in jos..degeaba incearca ei sa ne scoata ochii cu tot felul de picanterii legate de optiunile din joc..MOdulul 3D e o gluma...decat sa iti pierzi vremea jucand 3D mai bine te duci si iti cumperi FIFA12/13 si ai parte de mult mai multa adrenalina. Cat despre joc in sine..degeaba te bagi sa faci cine stie ce antremanente sofisticate, tactici elaborate si alte dichisuri..cand joci in modul nstant results..totul e o loterie..cu aceleasi setari, daca dai de 2-3 ori o sa ai parte de rezultate diferite si apoi te intrebi..la ce sa iti pierzi asa mult timp cu tactici si alte chestii? Ar trebui schimbat radical acest jos, incluzand un modul 3D puternic, bazat cel putin pe FIFA12..unde sa ai posibilitatea sa joci in mod real..si atunci cu adevarat poti spune ca este un SIMULATOR..
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2012, 12:42 AM   #9
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Dupa parerea mea seria FIFAMANAGER se duce in jos..degeaba incearca ei sa ne scoata ochii cu tot felul de picanterii legate de optiunile din joc..MOdulul 3D e o gluma...decat sa iti pierzi vremea jucand 3D mai bine te duci si iti cumperi FIFA12/13 si ai parte de mult mai multa adrenalina. Cat despre joc in sine..degeaba te bagi sa faci cine stie ce antremanente sofisticate, tactici elaborate si alte dichisuri..cand joci in modul nstant results..totul e o loterie..cu aceleasi setari, daca dai de 2-3 ori o sa ai parte de rezultate diferite si apoi te intrebi..la ce sa iti pierzi asa mult timp cu tactici si alte chestii? Ar trebui schimbat radical acest jos, incluzand un modul 3D puternic, bazat cel putin pe FIFA12..unde sa ai posibilitatea sa joci in mod real..si atunci cu adevarat poti spune ca este un SIMULATOR..
Sorry daca asta e putin offtopic, dar vreau sa zic ca FootballManager este mai realistic si mai bun decat fifam. Subscriu la ce ai zis ca fifam se duce in jos.
Desi footballm nu are niste optiuni chiar marfa, ca de ex sa poti sa iti faci singur stadionul, sau alte chestii legate de manageriat de ex merchendising sau alte dinastea, d.p.d.v ca antrenor, este mai bun. De ce?
In FifaM12 am jucat 6 sezoane(in 2 luni, timp record pt mn ) am luat vreo 3 cupe champions league si 6 campionate si nush sigur cate cupe ale romaniei si cred daca imi amintesc bine o cupa uefa =)) , la very hard, cu rapid . Nu am jucat la 3D pt ca era complete BS, nu avea nicio legatura cu tactica. Doar ca este foarte usor sa faci miscari bune pe piata transferurilor si castigi foarte usor. Aveam salvarile si ogramada de prezentari dar nu leam mai apucat sa le uploadez pe net pt ca mam lasat, dupa ce am rupt jocu deja dupa 2 luni si 6 sezoane nu am mai avut chef sa joc si mam apucat de FootballM. Intradevar mai greu, in al 4-lea sezon chiar daca am castigat 3 sezoane la rand in romania, in europa dabea ies din grupe cu rapid, si joc la normal . Acolo e mai realistic, eu in sez 3 parca am adus pe ronaldinho si pedro in fifam si mai aveam cativa mai incolo, pe deulofeu de vreo lvl93 si inca cativa pusti dinastia minune . La footballm nici jucatori de 4-5mil nu pot inca sa aduc...
Ce sa mai zic...o sa vad fifam13 cum e dar cred ca o sa fie o dezamagire, adica e fun ca "," castigi usor dar dupa un timp nu prea mai e misto

P.S: Sa nu credeti ca sunt vreun hater , am jucat fifam din 08, am jucat tot, 08,09,10,11 si 12 dar mam oprit la 12. Bine, daca se pune, alt joc bun, de management facut de EA(probabil predecesorul lui fifam) a fost TCM, si ala lam jucat din 2005 inca , ala da manager, daca ar face un joc in stil TCM 2004 sau 2005 updatat, ar fii de 10x mai bun ca fifam :P , dar in momentul de fata, pt mn, footballm este mai bun.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by wwerko; 26-06-2012 at 12:50 AM.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2012, 11:34 AM   #10
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Pe alocuri ai dreptate. Depinde si de cum abordezi jocul. Tu spre exemplu spui ca tactica n-are nicio treaba in 3D. Asa e, doar daca folosesti gameplay-ul de la EA. Daca folosesti un gameplay custom, facut de un fan al jocului, vei observa diferenta. In rest, succes cu FM. L-am incercat de nenumarate ori. Pur si simplu nu e pe placul meu! Asta poate si din cauza faptului ca n-are un editor la nivelul celui pe care FIFAM/TCM l-a avut dintotdeauna + optiunile de editare si perfectionare a jocului de care avem parte.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 13

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:43 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL