INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-2011, 10:23 AM   #2131
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Razor View Post

@Paul nu prea m-am prins ?!
Trebuie neaparat sa ne dorim mai mult si mai mult, sa nu fim pe deplin multumiti, sta in firea noastra si cum spuneam, fara asta lururile nu ar putea avansa, ma refer la toata industria jocurilor, a tehnologiei sau a mai stiu eu ce...
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 11:38 AM   #2132
waynee
Banned
 
Join Date: Dec 2010
waynee will become famous soon enough
Default

Am si eu o problema.Am pus windows 7 si nu imi merge FIFA 12.deci cand intru in el,imi da crash dump.
waynee is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 12:44 PM   #2133
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Asa-i Paul, trebuie sa ne dorim mai mult , insa in acelasi timp nu trebuie sa ii insultam pe cei care totusi au muncit la acest joc si care ne-au adus cat de cat niste schimbari in bine. E normal sa avem asteptari mari de la urmatoarea varianta, pentru ca sunt destule lucruri la care mai trebuie lucrat si care mai pot fi imbunatatite, dar nu trebuie sa fim misogini, avem un joc frumos, hai sa-i vedem si partile bune, nu cred ca era mai ok sa fie aproape identic cu Fifa 11.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 04:10 PM   #2134
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Eu am spus mereu dupa aparitie ca imi place ce am primit, ma asteptam la mult mai putine. Oricum sunt nemultumit ca au schimbat ritmul de joc din demo.
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 06:38 PM   #2135
cezar2412
Member
 
cezar2412's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Alba-Iulia Romania
cezar2412 is on a distinguished road
Default

a gasit cineva o solutie pentru sacadarile suparatoare ce apar in timpul jocului chiar si pe pc-uri bune...sau niste setari corespunzatoare pentru joc cu care sa nu am probleme?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cezar2412 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 06:52 PM   #2136
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Cezar, ai incercat sa setezi din task maganer prioritatea pe high ? daca nu, fa asta ( task manager, procese, click dr pe fifa12.exe, si setezi priority - high ). Alta solutie nu stiu deocamdata.

Paul, tin minte ca tu ti-ai exprimat mereu obiectiv parerea, vazand si partile bune si partile rele. Postul meu de mai sus se adreseaza carcotasilor care arunca mereu cu noroi in EA.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 06:57 PM   #2137
sergiu93
Member
 
Join Date: Oct 2009
sergiu93 is on a distinguished road
Default

Si cea mai suparatoare chestie este ca inca nu am reusit sa-mi fac statusul moderate, in principiu cine foloseste router, modem are restrictive firewall . Degeaba am pus dmz off, forward la porturi, dezactivat firewall-ul din windows, antivirus pur si simplu nu merge, tot restrictive . Au scos cei de la EA $port$ un patch care ma ajuta si nu prea .
Unii mai vin cu niste idei geniale : "sa suni la firma ce iti furnizeaza net si se ocupa ei", stau si ma gandesc ce sa-mi faca aia daca totul merge foarte bine cu exceptia unui joc ?
sergiu93 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 07:07 PM   #2138
marius1697
Member
 
Join Date: Aug 2011
marius1697 can only hope to improve
Default

daca va merge greu faceti update la pc...luativa un procesor mai bun sau o placa video si gata...eu nu am nicio problema...nu mi se blocheaza deloc
marius1697 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 08:06 PM   #2139
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Nu neaparat marius1697, sunt si Pc-uri foarte bune care teoretic ar duce jocul fara probleme , si care totusi se impotmolesc uneori. Chiar pomenea cineva nu cu mult timp in urma ca are un Core 2 Duo E7500 si are parte de probleme. In astfel de cazuri, este foarte posibil ca unele setari sa fie facute gresit, anumite programe sa aiba prioritate, componentele sa se incalzeasca sau mai stiu eu ce, sunt multe lucruri de verificat, si mie imi mergea GTA 4 sacadat desi am quad core de 3.2 GHz, si mai apoi am descoperit cauza : se incalzea procesorul la peste 62 de grade.

Revenind la ce am zis mai sus, cei cu probleme verificati din task manager prioritatea jocului, apoi temperatura componentelor si nu in ultimul rand, aveti grija la windows si setarile sale.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2011, 09:22 PM   #2140
jerycho
Member
 
Join Date: Aug 2009
jerycho is on a distinguished road
Default

pot exista nenumarate cauze care duc la probleme cu jocul...poate componentele nu's pe aceeasi frecventa..adica un pc ruleaza mai bine cu proc pe 800mghz ,ram la fel , placa grafica la fel spre exemplu fata de un pc care are rami pe 1333 ,proc pe 800 si placa grafica pe 1066..oricum sunt multe chestii care fac performantele diferite de la pc la pc.
jerycho is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:41 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL