INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Jocuri mai vechi din seria TCM/Fifa Manager > Total Club Manager 2003 si 2004

View Poll Results:
farte, eu joc la football god si crede-ma ca singura diferenta e in legatura cu bugetul pe care ti-l da la inceput de joc... 7 58.33%
fii atent: in mod surprinzator echipa nationala bulgariei formata numai din bosorogi, castiga campionatul mondial 2006 dupa ce elimina pe rand anglia, franta si brazilia in finala... oare nu e nimic suspect in asta? 5 41.67%
Voters: 12. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 15-12-2003, 03:45 PM   #1
bip2ro
Member
 
Join Date: Dec 2003
bip2ro is on a distinguished road
Default

Mai baieti...vad ca aveti numai bune si frumoase despre TCM 2004...dar nu observa nimeni ca odata ce joci Football Fusion castigi destul de usor si cu cea mai slaba echipa? Eu unul am castigat campionatul romaniei cu Bacau si nu am avut nici un meci pierdut ... si am castigat sezonul urmator si Liga Campionilor! E absolut aberant! Parca ai juca Fifa 2004 la semi-pro ...
Dupa parerea mea jocul in ce priveste football fusion e de kkt! Pacat de el ca meniul e foarte reusit ....
bip2ro is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2003, 04:00 PM   #2
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

pe ce dificultate ai jucat?
__________________
We don't need a fountain of youth. We need a fountain of smart.
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 15-12-2003, 08:16 PM   #3
ReKo
Member
 
Join Date: Nov 2003
Location: Bucharest
ReKo is on a distinguished road
Send a message via MSN to ReKo
Default

joaka si tu pe champion sau mai sus.......

oricum ... esentialul e sa te uiti la meci nu sa joci tu ...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReKo is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 11:37 AM   #4
scandalf
Member
 
Join Date: May 2003
Location: Constanta
scandalf is on a distinguished road
Default

E manager frate....nu e Fifa...daca nuai jucat pana acum managere nu mai juca...Cand dai fotballFussion sa terminat cu toate antrenamentele si moralul si cu tot....nu mai juca fotballfussion....in concluzie! joaca fifa cand facem Rcif
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
scandalf is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 11:41 AM   #5
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

nu stiu sa iti spun despre dificultatea meciurilor in modul "fusion", dar din punctul meu de vedere, treaba asta cu jucatu' meciurilor din tcm in fifa e doar o gaselnitza de marketing a celor de la EA Sports, ca sa vanda mai multe exemplare din ambele jocuri, si daca as putea as sterge de pe monitor butonul cu "football fusion". pai de ce mai joci tcm (care pana una alta e un manager sportiv) cand ai libertatea de a alege fifa. de treaba asta cu fuziunea eram sceptic inca din varianta tcm2003, odata cu posibilitatea de a da comenzi de pe margine: shot, tackling, pass ... (pai de ce sunt jucatori de fotbal, si de ce ii antrenezi, daca ei trebuie sa vada ce le zici tu )
oricum, daca te plangi de dificultatea scazuta a meciurilor, incearca un football god si mai vorbim. (nu stiu cum sunt reflectate treptele de dificultate in fusion, insa).
numa' bine!
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 11:51 AM   #6
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

din punctul meu de vedere si din moment ce voi nu cumparati jocurile originale si tot veniti si comentati in legatura cu o gaselnita de'a lor de a vinde jocul, nu mi se pare corect sa va plangeti, in momentul in care o sa dati bani pe joc atunci sa vii sa spui ce naspa e jocul si ce diabolici sunt ei ca vor sa vand 2 jocui deodata <_<
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 12:14 PM   #7
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

am sa incep si eu ca ion creanga:
nu stiu altii cum sunt, dar... in ceea ce ma priveste nu prea ai dreptate cu treaba cu jocurile originale. intamplarea face ca tcm2004 sa nu il am original (inca), dara nu din cauza mea (l-am precomandat si preplatit de pe un site (nu dau nume, ca nu se face) de mai bine de o luna si inca mai astept sa mi-l trimita) motiv pentru care am dat un reply pe un alt post in care intrebam cati din cei care scriu il au original, si daca da, de unde, ca sa stiu sa fac scandal acolo unde l-am platit, ca am impresia ca ma duc cu vorba. apropos, daca il ai original, de unde l-ai luat (vreau sa stiu din motivele expuse mai sus, ca de banii care i-am dat puteam sa beau bere, daca mi-l trimit dupa ce o sa apara 2005)
btw, poate sunt subiectiv in ceea ce priveste politica lor de promovare (si pana la urma, pentru asta produc jocuri, ca sa vanda cat mai mult), dar oricare dintre noi are dreptul sa isi exprime o parere despre ce e bun si ce e rau in legatura cu un produs (joc, in cazul de fata), pentru ca toti vrem ca versiunile viitoare sa fie cat mai bune si cat mai pe gustul nostru.
si ai dreptate, e treaba lor cum il fac, daca nu iese bun vor pierde clientii si implicit banii lor.
numa' bine in continuare.
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 12:34 PM   #8
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

mns nu cred ca poate sa te ajute cu informatii despre cumpararea FIFA sau TCM 2004, desi are jocurile originale. Prietenii stie de ce! Condoleante pentru banii tai, si totusi zi-ne site-ul ala, sa stim si noi numele dusmanului.
din punctul meu de vedere, Football Fusion e cat incape, TCM+FIFA ar putea candida la titlul de jocul anului, daca s-ar acorda si pentru 2 jocuri impreuna :P deci intr-adevar, fiecare cu gustul lui. Dar... de-aia exista text mode.
__________________
We don't need a fountain of youth. We need a fountain of smart.
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 01:30 PM   #9
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

pai l-am comandat de la best, de pe www.gameshop.ro. l-am platit de pe 12 noiembrie. la acea data, pe site era afisata ca data de lansare 21 noiembrie. m-au sunat sa le confirm comanda. am confirmat si am intrebat daca data de lansare afisata de ei e recunoscuta si de EA Sports (ca eu stiam de pe site la EA ca e 28 nov) si au zis ca da. intreb atunci: in cat timp de la acea data poate ajunge jocul la mine? zic ei: cam 2 saptamani. calculez eu, imi iese un cadou de mos nicolae si sunt multumit. pe 28 nov, data oficiala de lansare in UK, scriu mail si intreb care mai e treaba cu jocu' meu si mi se raspunde ca: in maxim 10 zile ajunge in cd-rom la mine. o intarziere de 3 zile fata de prima data, zic. hai ca nu e mare lucru, mai astept. peste 10 zile scriu din nou si aflu ca importul care include si acest titlu se afla in drum spre romania. incep sa ma nelinistesc. peste inca 5 zile (da-l dracu' de import, doar nu vine din alfa centauri) solicit lamuriri si aflu ca tre' sa mai astept. de data asta nu se precizeaza cat. in acest moment pur si simplu ma enervaz. de la data la care m-am enervat au mai trecut 4 zile.
de asta sunt curios daca l-a cumparat cineva original (sau daca il are, cum e cazul lui mns, dupa cum zici tu) si daca da, de unde? ca daca e de la best, de craciun o sa ma vad cu ei pe la tribunal.
daca esti incantat de ideea de fusion, nu stiu ce sa iti spun .... dar te pot intreba ceva: ce fel de antrenor mai poti fi si ce rost mai are, din moment ce controlezi tu jocul. trebuie sa specific ca nu am fost fan fifa niciodata si poate de asta nu inteleg treaba asta cu fusionul, dar oricum ...
numa' bine!
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 01:43 PM   #10
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

imi place sa joc FIFA, nu-mi place modul Career din FIFA. Football Fusion rezolva problema asta foarte elegant. e o problema de perspectiva.
__________________
We don't need a fountain of youth. We need a fountain of smart.
sanshine is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:02 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL