INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Care e cel mai spectaculos derby?
POLI AEK vs. UTA 3 21.43%
Steaua vs. Rapid 1 7.14%
Steaua vs. Dinamo 8 57.14%
Rapid vs. Dinamo 0 0%
"U" Craiova vs. Dinamo 2 14.29%
Voters: 14. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-2003, 12:11 AM   #11
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

eu nu urasc pe nimeni, sunt chiar fan sau suporter al lui steaua, eu daca merg la meciuri nu ma duc sa injur echipa adversa ci sa-mi incurajez echipa, eu la meciul Poli-Steaua sau UTA-Poli, am tacut cand se striga *** sau sugeti ***,

in final;, nu am nimic cu nici o echipa, nici craiova, nici dinamo, nici sportul, poate doar putin cu gloria, ceahlaul si bacaul. Sa nu uitam ca Steaua, Dinamo si Craiova au ajutat foarte mult fotbalul romanesc in urama cu cativa ani ajungand toate in ultimele runde ale competitilor eurpoene. Eu cred ca aceste echipe merita respectat nu neaparat pentru ce sunt ele acum ci pentru ce auu fost si ce au facut ele.

Poate sa vina oricine sa spuna ca steaua sau dinamo (la craiova nu cred ca e cazlu) sunt echipe facute de minister ca re au castigat cu blaturi, dar atunci cum au ajuns ele asa departe in cupele europne?

PS:; sa nu credeti ca sunt fan Dinamo sau Craiova :P

cu UTA si Steaua pana la final
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2003, 01:16 AM   #12
Sirbu Mihail Bogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: U.S.A
Sirbu Mihail Bogdan is on a distinguished road
Send a message via AIM to Sirbu Mihail Bogdan Send a message via MSN to Sirbu Mihail Bogdan Send a message via Yahoo to Sirbu Mihail Bogdan
Default

pentru tudosebogdan,la cate deplasari ai fost tu cu Steaua in tara,sau cu Sportu?
la cate meciuri?toate adunate.
Cerde-ma ca am vazut indeapropae ce fac suporterii bucuresteni.niste lasi. Niste nenorociti,se cred mari ultrasi.Galerii de cartier ori formate din tigani ori din "baietasi" smenari.
Asa ca va transmit::

mns sa fii sigur ca o sa incurajam pe Stiinta si sunt sigur ca toata lumea o sa plece de la stadion ragusita.
__________________
Urez echipelor romanesti din cupa uefa sa aiba parcursul Rapidului.
Sirbu Mihail Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2003, 09:30 PM   #13
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Cel mai interesant derby? Dar din ce punct de vedere? La nervi Dinamo-Steaua, la tragere de timp Rapid-Dinamo, la ambele Steaua-Rapid. UTA-Poli a fost interesant, pacat ca s-a terminat asa. Daca UTA ar fi stiut sa finalizeze ar fi relansat meciul si am fi avut mai mult spectacol. Alte derbyuri mai sunt si Brasov-Craiova, rivalitatea dintre cele doua echipe fiind binecunoscute. Acum sper ca prietenii nostri olteni ma vor ierta ca sunt brasovean si ma vor crede ca eu nu fac parte din tagma de mitocani cu ''olteni...la olteni''. Alte derbyuri din A? Real-Valencia, Juve-Inter, Ajax-Eindhoven si Manchester-Arsenal. Toate sunt in divizia A, nu?
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2003, 09:49 PM   #14
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

ma bognade, ue n-am nimic cu tine, eu nu ii suport pe bucurestenii aia care sunt incrededibil de prosti, si mai sunt si mandri ca sunt prosti, aia care cred ca in provincie se plimba lumea cu catutz (sunt cocalar de mirc)ele si tot asa.
Blue is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2003, 02:07 AM   #15
Sirbu Mihail Bogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: U.S.A
Sirbu Mihail Bogdan is on a distinguished road
Send a message via AIM to Sirbu Mihail Bogdan Send a message via MSN to Sirbu Mihail Bogdan Send a message via Yahoo to Sirbu Mihail Bogdan
Default

cand mai multa lume spune acelas lucru.....nu stiu...se poate sa fie adevarat.
__________________
Urez echipelor romanesti din cupa uefa sa aiba parcursul Rapidului.
Sirbu Mihail Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2003, 02:36 AM   #16
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

ba sa fiu sincer de fie care data cand am fost in bucuresti ( si am fost de cel putin 25 de ori) am vazut carutz (sunt cocalar de mirc)e cu tz (sunt cocalar de mirc)igani tuciurii si puradeii lor.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2003, 10:08 AM   #17
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

nu e corect cum generalizati toata chestia asta, peste tot in tara exista oameni prosti, tigani si caini vagabonzi, dar nu inseamna ca toti din tara suntem asa, sau din bucuresti
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2003, 06:09 PM   #18
ScorpionX
Member
 
Join Date: Mar 2003
Location: Craiova
ScorpionX is on a distinguished road
Default

S-a pus intrebarea care e cel mai SPECTACULOS derby
Va spun e e Craiova-Dinamo
o sa vedeti voi ce o sa fie o sa cada stadionu de atata lume si atata ura pentru dinamo de o sa se sperie toata tara si o sa vedeti voi acolo specacol mai ales la galerie
ScorpionX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2003, 06:16 PM   #19
Sirbu Mihail Bogdan
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: U.S.A
Sirbu Mihail Bogdan is on a distinguished road
Send a message via AIM to Sirbu Mihail Bogdan Send a message via MSN to Sirbu Mihail Bogdan Send a message via Yahoo to Sirbu Mihail Bogdan
Default

da si toti oltenii,indiferent unde o sa fim o sa strigam:
"dINAMO uita-te asta e galerie."
"B-ul,B-ul,B-ul"
"aleo,aleo,toti oltenii striga **** dinamo"
o sa fie o revolta ,ca la meciul cu Sportul de acum cativa ani,cand ne-am batut cu jandarmii pentru un furt evident la care a fost supusa Stiinta.
Pro Tv descria atmosfera ca : Razboiul civil de la Craiova.
Au plecat bucurestenii cu duba de politie de la stadion ca daca ii prindeam acolo ramaneau.
Asa ca sa vedem cati suporteri dinamovisti vor veni.
VA ASTEPTAM!!!!!!! :twisted: :twisted:
__________________
Urez echipelor romanesti din cupa uefa sa aiba parcursul Rapidului.
Sirbu Mihail Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2003, 07:13 PM   #20
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

amen brother :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

dinamo
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:46 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL