INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 30-08-2007, 02:34 AM   #1021
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

"Dead Silence" e un horror foarte bun ca impact vizual, în care nu se face abuz de violenţă şi personajul negativ e chiar înspăimântător. Din păcate, actorul din rolul principal nu prea e credibil nici ca înfăţişare şi nici ca performanţă, iar rolul detectivului e cam tras de păr. Totuşi, filmul îşi face treaba, ca să zic aşa.

"Harry Potter and the Order of the Phoenix" e o pierdere de timp. Cum personajele şi dialogurile sunt incredibil de simple, plicticoase şi previzibile, doar părţile de acţiune şi aventură făceau filmele din această serie vizionabile. În filmul ăsta, fazele de acţiune sunt puţine şi slabe, iar seria nu poate deveni decât din ce în ce mai plictisitoare.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2007, 11:35 AM   #1022
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

"Ocean's thirteen(2007)" - 6/10. O mare porcărie. Deci eu nu îmi dau seama unde e acţiunea din filmul ăsta... Se terminase şi mă gândeam că am eu o versiune incompletă fiindcă tot aşteptam să se întâmple ceva neprevăzut, ceva care să le dea planurile peste cap personajelor.
"The Cookout(2004)" - 5/10. Tot o porcărie. Cred că am adormit la jumătate din film. Nu prea se simte că e comedie.
"Not another teen movie(2001)" - 2/10. Ăsta cred că a fost cel mai stupid film de comedie pe care l-am văzut vreodată. Se îmbină în el diferite scenarii din alte filme cu adolescenţi făcute înaintea lui ca "She's all that", "Pretty in pink", "American Pie" sau "Can't hardly wait"(+multe altele). Pur şi simplu văzusem toate filmele astea înainte şi mi se părea că mă uit la o versiune proastă a lor, jucată de nişte actori jalnici.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.

Last edited by Omega; 02-09-2007 at 11:39 AM.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2007, 08:40 PM   #1023
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Din câte ştiu, "Not Another Teen Movie" e parodie la majoritatea filmelor enumerate de tine. Eu l-am văzut acum vreo 5 ani şi mi s-a părut destul de amuzant.

Am mai văzut:
- The Condemned: un film cu o idee destul de interesantă (deşi neplauzibilă, până la urmă), dar cu puţine faze bune de acţiune, cu dialoguri jalnice şi cu o morală ipocrită;
- Species: The Awakening: Helena Mattsson e bună, restul e de căcat;
- Wrong Turn 2: OK pentru un slasher, are nişte morţi interesante şi nu e groaznic de previzibil;
- Halloween: un remake cu o abordare diferită, cu probabil cel mai uman Michael de până acum; partea cu Myers la 10 ani e de un impact rar întâlnit, dar filmul ăsta, ca şi toate sequel-urile, e departe de a fi atât de creepy ca originalul.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2007, 12:40 AM   #1024
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Ratonule, a fost amuzant, dar puţin aiurea, fiindcă nu mi s-au părut aşa de tare parodiate fazele încât să contrabalanseze faptul că scenariul era un factor cunoscut(întrucât văzusem filmele parodiate).
Am văzut şi "Rush Hour 3(2007) 8/10" - Mi-a plăcut că a păstrat stilul primelor 2 şi sper să-l mai văd şi în alte filme pe Chris Tucker. Am observat că în acestă a 3-a parte, se pune accent mai mult pe partea de comedie decât pe cea de acţiune, însă mie mi-a convenit, că-s mare fan de comedii .
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2007, 12:54 AM   #1025
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Brazil (8/10): o comedie neagră inspirată din cea mai înfricoşătoare carte pe care am citit-o, "Nineteen Eighty-Four" a lui George Orwell; mi-a plăcut, dar cred că ar fi bine să citiţi romanul (deşi sunt poveşti diferite) înainte să-l vedeţi.
The Reaping (4/10): deşi m-a ţinut curios cu privire la ce urma să se întâmple până la sfârşit, filmul a fost degeaba pentru mine; Hilary Swank n-avea ce căuta în aşa ceva, Doug ăla e groaznic, regia naşpa, unele părţi din scenariu sunt pur şi simplu ridicole, singurul plus e la efectele speciale.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2007, 03:26 PM   #1026
*InCePaToRuL*
Banned
 
*InCePaToRuL*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: In girls dream!
*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of
Default

Mi-am luat şi eu(din nou cel mai tare film care l-am văzut vreodată) Lord Of The Rings toate părtile sper să le văd în curând
*InCePaToRuL* is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2007, 11:29 PM   #1027
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

"John Tucker must die(2006)" 6/10. O comedie cu adolescenţi, nu a fost cine ştie ce, am râs puţin la ea, dar nu a avut mai nimic cu care să ma impresioneze.
"Nothing to lose(1997)" 8/10. Prea tare Martin Lawrence, mereu e extrem de amuzant, de asemenea el face sarea şi piperul în această comedie. Am râs cam pe tot parcursul filmului. M-a captivat subiectul filmului şi mi-au plăcut întorsăturile de situaţie de la sfârşit.
"Green Street hooligans(2005)" 9,5/10 . Destul de violent dar şi foarte captivant, mi-a plăcut scenariul la nebunie. Un film pe gustul meu. E primul film pe care îl văd cu Elijah Wood după ultima parte din Lord of the Rings şi cred că a avut o prestaţie mai mult decât mulţumitoare.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.

Last edited by Omega; 07-09-2007 at 11:35 PM.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2007, 03:20 AM   #1028
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Astazi (adica ieri mai bine zis) am fost intr-un final la The Simpsons. Fiind un mare fan al acestui serial, am vrut sa-mi iau filmu de "la lansare" dar am zis ca trebuie neaparat sa merg sa-l vad la cinema. Superb filmul! Am ras in hohote, la un moment dat chiar ma innecasem Desi Simpsonii au multe sezoane in spate, scenariul nu este copiat din vreun episod. Per total pot spune ca este cel mai bun film vazut de mine in acest an!
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2007, 12:36 PM   #1029
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by Ratonu View Post
"Dead Silence" e un horror foarte bun ca impact vizual, în care nu se face abuz de violenţă şi personajul negativ e chiar înspăimântător. Din păcate, actorul din rolul principal nu prea e credibil nici ca înfăţişare şi nici ca performanţă, iar rolul detectivului e cam tras de păr. Totuşi, filmul îşi face treaba, ca să zic aşa.

"Harry Potter and the Order of the Phoenix" e o pierdere de timp. Cum personajele şi dialogurile sunt incredibil de simple, plicticoase şi previzibile, doar părţile de acţiune şi aventură făceau filmele din această serie vizionabile. În filmul ăsta, fazele de acţiune sunt puţine şi slabe, iar seria nu poate deveni decât din ce în ce mai plictisitoare.
In general, toate filmele din serie au fost destul de slabute, exceptie facand poate doar prima parte.Spre deosebire de partea a patra, mi-a placut faptul ca nu au mai grabit atat de mult actiunea, sarind peste scene.Daca nu citeam HP4, nu intelegeam nimic din film.Si efectele speciale au fost mult mai bine realizate decat in precedentele parti.In ceea ce priveste viitorul seriei, nu e chiar asa de sigur.S-ar putea sa se schimbe regizorul si el sa vina cu o noua viziune.Si in carte actiunea se intensifica si e normal ca in film sa fie la fel.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2007, 12:58 PM   #1030
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Nu cred ca îl vor schimba pe David Yates. Din câte am auzit va continua şi în 6. Cel puţin aşa declara la un interviu MTV. Cartea cu numărul 6 are un scenariu grozav, captivant, partea proastă e că nu ai cum să bagi într-un film de 2 ore, 600 de pagini de carte.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:20 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL