INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-2009, 01:44 PM   #1
stefan1331
Member
 
Join Date: Jan 2009
stefan1331 is on a distinguished road
Default Ajutor pt. meciuri in 3D?

Pentru cei care se pricep la acest joc, jucand meciurile in 3D:

Cum faceti ca echipa sa joace bine in (mai) toate meciurile? As dori cat mai multe sfaturi, in special daca stiti care e cel mai important factor care determina jucatorii sa joace bine in 3D.

Ma chinui de fiecaredata, am luat-o de la capat, degeaba. O data am avut toate tacticile la maxim (la antrenamente), altadata am avut team-work-ul si atmosfera foarte ridicate, de fiecaredata echipa joaca ca naiba (in majoritatea meciurilor). Linia defensiva sta pe la mijlocul terenului (si am incercat sa ii dau toate optiunile, generale si individuale cat mai defensive pentru fundasi, tot se duc la mama naibii si ajung la unele faze 3-4 jucatori singuri contra portarului meu). Mijlocasii si atacantii abea daca se gasesc, si uneori cand vine mingea spre ei ar fi in stare sa o astepte si un an, nu se misca spre ea nici sa-i impusti. Ideea principala: echipa joaca prost (si ca sa nu se inteleaga gresit, echipa e Bayern München, asa ca jucatorii, nivelul si abilitatile lor nu ar trebui sa fie o problema).

Va multumesc pentru orice ajutor.

Last edited by stefan1331; 24-01-2009 at 01:47 PM.
stefan1331 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 03:02 PM   #2
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

Incearca sa bagi un gameplay patch.Il gasesti pe fifacorner.com parca.
Si joaca cu un mijlocas defensiv cel putin.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 04:20 PM   #3
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Uite patch-ul pentru gameplay de pe FM Corner:
http://fmcorner.4players.de/index.ph...ea=9&categ=220
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 05:24 PM   #4
stefan1331
Member
 
Join Date: Jan 2009
stefan1331 is on a distinguished road
Default

Va multumesc MULT de tot.

Chiar schimba cu totul jocul patchul ala. Merge jucat tot timpul pe 3D la prima vedere. Sper sa nu se mai strice.

Singura problema e ca a schimbat camerele si nu mai e cea Standard, care imi placea.

Oricum va multumesc din nou. Pot sa joc fara sa imi fac nervi.
stefan1331 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 05:40 PM   #5
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by stefan1331 View Post
Pentru cei care se pricep la acest joc, jucand meciurile in 3D:

Cum faceti ca echipa sa joace bine in (mai) toate meciurile? As dori cat mai multe sfaturi, in special daca stiti care e cel mai important factor care determina jucatorii sa joace bine in 3D.

Ma chinui de fiecaredata, am luat-o de la capat, degeaba. O data am avut toate tacticile la maxim (la antrenamente), altadata am avut team-work-ul si atmosfera foarte ridicate, de fiecaredata echipa joaca ca naiba (in majoritatea meciurilor). Linia defensiva sta pe la mijlocul terenului (si am incercat sa ii dau toate optiunile, generale si individuale cat mai defensive pentru fundasi, tot se duc la mama naibii si ajung la unele faze 3-4 jucatori singuri contra portarului meu). Mijlocasii si atacantii abea daca se gasesc, si uneori cand vine mingea spre ei ar fi in stare sa o astepte si un an, nu se misca spre ea nici sa-i impusti. Ideea principala: echipa joaca prost (si ca sa nu se inteleaga gresit, echipa e Bayern München, asa ca jucatorii, nivelul si abilitatile lor nu ar trebui sa fie o problema).

Va multumesc pentru orice ajutor.

Am mai explicat eu asta la FM 08 cum e faza cu meciurile 3d si de ce se iau niste goluri stupide. (explicatiile complete si f pe larg le gasesti la sectiunea FM08 pe la threadul "Jucatori ieftini si buni")

La o singura privire aruncata pe fisierul cu gampleyul meciului observi cat de avantajate sunt echipele CPU fata de cele ale USER-ului.
Adica CPU are rata de a da goluri din offside undeva pe la 20-25% iar tu nu ai asa ceva.
In minutul 80 echipa lor intra pe modul World Class ca la fifa iar ai tai sunt pe Amator sau Proffesional si rar scapi fara sa primesti gol.
Cand joci deplasari jucatorilor tai le scad skillurile f mult in comparatie cu cele reale si automat ei numai joaca cum te astepti ci muuuult mai slab. Atacantii rateaza mai mult, fundasii isi dau cu stangu in dreptul mai des, pasele se gresesc f usor iar echipa adversa vine peste tine.

Singurul moment in care echipa ta joaca bine si in deplasare este doar atunci cand ai la forma, 5 stele si forma echipei infuenteaza direct jocul alor tai. Daca prinzi o echipa CPU cu forma ZERO stele si tu ai 4-5 stele la forma poti sa ii dai in deplasare si 5 goluri.

Tocmai de aia patchurile 3d facute de alte persoane decat cei de la EA, sunt mai reusite pt ca ei elimina toate aceste nereguli din joc.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 05:43 PM   #6
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by stefan1331 View Post
Va multumesc MULT de tot.

Chiar schimba cu totul jocul patchul ala. Merge jucat tot timpul pe 3D la prima vedere. Sper sa nu se mai strice.

Singura problema e ca a schimbat camerele si nu mai e cea Standard, care imi placea.

Oricum va multumesc din nou. Pot sa joc fara sa imi fac nervi.
camera se poate schimba cu tastele de la 1 la 6 parca(cele de deasupra tastelor stiu eu)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 05:45 PM   #7
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

In legatura cu golurile din ultimele minute:
Sunt selectionerul Romaniei si sunt in grupa cu grecia si polonia.Cu ambele
echipe in deplasare,m-au egalat la 2-2 in minutul 90 :|
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2009, 06:19 PM   #8
stefan1331
Member
 
Join Date: Jan 2009
stefan1331 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
camera se poate schimba cu tastele de la 1 la 6 parca(cele de deasupra tastelor stiu eu)
Stiu asta, am incercat toate camerele dar cea standard nu mai e. Sunt schimbate. Mersi oricum.
stefan1331 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2009, 02:41 PM   #9
bgd
Member
 
bgd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Iasi
bgd is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by kata_to View Post
In legatura cu golurile din ultimele minute:
Sunt selectionerul Romaniei si sunt in grupa cu grecia si polonia.Cu ambele
echipe in deplasare,m-au egalat la 2-2 in minutul 90 :|
Incearca sa-ti schimbi tactica in timpul meciului in functie de asezarea adversarului...din cate am observat..spre sfarsit..daca sunt condusi..joaca mai ofensiv...si de aia imi place sa mai bag un DM la marcaj si sa le dau pe contra-atac...si in felul asta..in loc sa-mi iau eu gol..le dau eu. Problema la mine e ca imi iau la inceput si dupa aia tre sa ma chinui sa egalez si sa castig...lucru destul de dificil de facut cu nationala...
__________________
In White Rooms

Join Romania

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
bgd is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2009, 02:44 PM   #10
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

Asta fac si eu la echipa de club,la nationala nu prea.Oricum m-am calificat la mondiale
de pe primult loc cu 22 de puncte,urmat de grecia si polonia,tot cu 22 de puncte,dar eu am luat doar 3 goluri in toata campania
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:18 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL