INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-2008, 05:06 PM   #41
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by cosstyle View Post
papimig u ai umblat in editor de ai valoarea clubului 1.2 miliarde????
nu am umblat in editor. am ajuns la un buget de vreo 500 mil prin vanzarea jucatorilor buni si pastrarea jucatorilor cu salarii mai mici, avand in vedere ca in fiecare sezon fac tranzactii de zeci de mil de euro, +sponsori, etc. eu cred ca daca ai cateva centre de juniori bune poti sa iti intretii echipa si chiar sa faci si bani din asta. eu cumparam foarte multi jucatori de 18 ani de la cluburi din afara cu cate 100-200de mii de euro si dupa 6 luni ii vindeamcu preturi mult mai mari. acum deja in fiecare sezon fac un profit foarte mare
si la valoarea clubului cred ca bse mai adauga si constructiile, taberele etc
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 12:04 AM   #42
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

hai sa va mai povestesc cate ceva. Am castigat iar CE (Grecia2020) cu o echipa mai intarita. In acest campionat am defilat 9 puncte in grupe cu Franta3-1, Grecia5-2, Kazachstan7-1 dupa care m-am distrat cu englezii un 3-0 sec. in semifinale m-am intalnit cu Germania care eliminase Spania. a inceput meciul si 1-0 pt nemti toata repriza parca au jucat numai ei. la pauza le-am dat individual orders, am vorbit cu ei si in min 50 am egalat. s-a ajuns in prelungiri si aici cel mai tare jucator in viata Zamfir si-a facut datoria si a inscris 2 goluri. in finala m-am intalnit cu......... cu cine credeti..... cu Ungaria(a eliminat franta). a inceput finala si in min 3 1-0 pt unguri (nu prea imi faceam griji cum imi faceam cu germania) in min 10 vine egalarea si pana la pauza preiau conducerea. in a doua repriza mai dau un gol si scorul se termina 3-1, iar Romania culege laurii victoriei

acum ca am vorbit despre echipa nationala hai sa va mai arat cateva poze si poate o sa imi explicati voi ce s-a intamplat cu CS Buftea
desi a retrogradat m-am trezit ca este calificata in Cupa UEFA cum s-a putut intampla asta ca eu nu imi dau seama. sa fac si niste mentiuni: Cel mai bun jucator din campionat a iesit de la Buftea, Buftea a avut 2 jucatori in European Team, a ocupat locul 3 in clasamenul acela pentru cele mai corecte echipe(echipele cu cele mai putine cartonase). sper sa rezolvati voi ecuatia asta ca eu nu mi-am dat seama.

apropo am castigat UCL iar cu echipa formata din romani(bine am si 2 jucatori straini fideli care vreau sa se retraga la mine la club si sa le ofer cate un post Aguero si Merida), dar un lucru imbucurator este ca Rapid a luat Cupa Uefa.

PS sper sa nu va fi plictisit iar, dar tre sa ma laud si eu cuiva si am vrut sa nu fac dublu post, dar nu mai mergea editu.

V-am lasat si...............
Attached Images
File Type: jpg romania team.JPG (116.4 KB, 56 views)
File Type: jpg team euro 2020.JPG (86.2 KB, 55 views)
File Type: jpg romania 2020.JPG (127.5 KB, 44 views)
File Type: jpg buftea in uefa la retrogradare.JPG (115.2 KB, 39 views)
File Type: jpg buftea in uefa ldin liga II.JPG (115.0 KB, 42 views)
File Type: jpg european dream team 2020.JPG (91.4 KB, 63 views)
File Type: jpg 3topscores.JPG (94.7 KB, 55 views)
File Type: jpg rapid uefa.JPG (111.0 KB, 54 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 12:26 AM   #43
bke_serg
Member
 
bke_serg's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
bke_serg is on a distinguished road
Default

Cs Buftea a primit ca premiu pentru fair-play locul in Cupa Uefa ...
In fiecare sezon 3 echipe care au cartonase putine ... adica cele mai fair-play 3 echipe primesc loc in Cupa Uefa !
An nou fericit !
bke_serg is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 03:12 AM   #44
RaduB
Banned
 
Join Date: Dec 2008
Location: Madrid
RaduB is on a distinguished road
Send a message via MSN to RaduB Send a message via Yahoo to RaduB Send a message via Skype™ to RaduB
Exclamation

Cum fac sa salvez imagini din timpul jocului !?
Cum fac sa atasez imagini aici cand postez !?
Salutare !
RaduB is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 10:49 AM   #45
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
hai sa va mai povestesc cate ceva. Am castigat iar CE (Grecia2020) cu o echipa mai intarita. In acest campionat am defilat 9 puncte in grupe cu Franta3-1, Grecia5-2, Kazachstan7-1 dupa care m-am distrat cu englezii un 3-0 sec. in semifinale m-am intalnit cu Germania care eliminase Spania. a inceput meciul si 1-0 pt nemti toata repriza parca au jucat numai ei. la pauza le-am dat individual orders, am vorbit cu ei si in min 50 am egalat. s-a ajuns in prelungiri si aici cel mai tare jucator in viata Zamfir si-a facut datoria si a inscris 2 goluri. in finala m-am intalnit cu......... cu cine credeti..... cu Ungaria(a eliminat franta). a inceput finala si in min 3 1-0 pt unguri (nu prea imi faceam griji cum imi faceam cu germania) in min 10 vine egalarea si pana la pauza preiau conducerea. in a doua repriza mai dau un gol si scorul se termina 3-1, iar Romania culege laurii victoriei

acum ca am vorbit despre echipa nationala hai sa va mai arat cateva poze si poate o sa imi explicati voi ce s-a intamplat cu CS Buftea
desi a retrogradat m-am trezit ca este calificata in Cupa UEFA cum s-a putut intampla asta ca eu nu imi dau seama. sa fac si niste mentiuni: Cel mai bun jucator din campionat a iesit de la Buftea, Buftea a avut 2 jucatori in European Team, a ocupat locul 3 in clasamenul acela pentru cele mai corecte echipe(echipele cu cele mai putine cartonase). sper sa rezolvati voi ecuatia asta ca eu nu mi-am dat seama.

apropo am castigat UCL iar cu echipa formata din romani(bine am si 2 jucatori straini fideli care vreau sa se retraga la mine la club si sa le ofer cate un post Aguero si Merida), dar un lucru imbucurator este ca Rapid a luat Cupa Uefa.

PS sper sa nu va fi plictisit iar, dar tre sa ma laud si eu cuiva si am vrut sa nu fac dublu post, dar nu mai mergea editu.

V-am lasat si...............
Felicitari!
Am si eu niste nedumeriri! Penultima si ultima imagine nu mi-au aparut deloc pana acum. Sa fie vreun bug doar la mine sau ce? Cand apar de regula acele poze?

@ RaduB:
Pentru a face poza, apesi butonul print screen de pe tastatura, deschizi paint, salvezi poza in format JPG si cand vrei sa o postezi aici, atunci cand raspunzi vezi ca ai mai jos in fereastra "manage attachments" si acolo poti incarca pozele!

__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 10:56 AM   #46
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by RaduB View Post
Cum fac sa salvez imagini din timpul jocului !?
Cum fac sa atasez imagini aici cand postez !?
Salutare !
Ca sa salvezi imagini din timpul jocului apesi tasta Print Screen de pe tastatura(se afla deasupra sagetilor tocmai sus), dai Alt+Tab ca sa iesi din joc, deschizi Paint, te duci in paint la edit unde dai Paste dupa care File=>Save As si dai un nume pozei si alegi sa iti salveze ca *.JPG.

Si ca sa atasezi imagini pe forum, din fereastra in care trimiti mesaje te uiti pitin mai jos pe pagina si dai click pe Manage Attachments, o sa iti apara o fereastra noua, dai click pe butonul Browse alegi poza pe care ai salvat-o si dai Upload. Dupa asta inchizi fereatra aia mica si daca ai terminat mesajul dai Submit si asta e tot.

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Felicitari!
Am si eu niste nedumeriri! Penultima si ultima imagine nu mi-au aparut deloc pana acum. Sa fie vreun bug doar la mine sau ce? Cand apar de regula acele poze?
ultima imagine aparea si la FM08.
penultima este despre golgeteri din europa. jucatorii strang niste puncte in functie de cate goluri marcheaza intr-un sezon si ce coeficient de multiplicare are tara(in functie de ierarhia punctajului din cupele europene). mie imi apar mai multe statistici echipa cu cele mai multe jocuri jucate intr-un sezon, jucatorul cu cele mai multe meciuri intr-un sezon si acum nu imi mai aduc aminte. poate o sa postez cand or sa imi apara iar
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by papimig; 31-12-2008 at 11:05 AM.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 11:26 AM   #47
undertaker
Member
 
Join Date: Aug 2007
undertaker is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
Ca sa salvezi imagini din timpul jocului apesi tasta Print Screen de pe tastatura(se afla deasupra sagetilor tocmai sus), dai Alt+Tab ca sa iesi din joc, deschizi Paint, te duci in paint la edit unde dai Paste dupa care File=>Save As si dai un nume pozei si alegi sa iti salveze ca *.JPG.

Si ca sa atasezi imagini pe forum, din fereastra in care trimiti mesaje te uiti pitin mai jos pe pagina si dai click pe Manage Attachments, o sa iti apara o fereastra noua, dai click pe butonul Browse alegi poza pe care ai salvat-o si dai Upload. Dupa asta inchizi fereatra aia mica si daca ai terminat mesajul dai Submit si asta e tot.



ultima imagine aparea si la FM08.
penultima este despre golgeteri din europa. jucatorii strang niste puncte in functie de cate goluri marcheaza intr-un sezon si ce coeficient de multiplicare are tara(in functie de ierarhia punctajului din cupele europene). mie imi apar mai multe statistici echipa cu cele mai multe jocuri jucate intr-un sezon, jucatorul cu cele mai multe meciuri intr-un sezon si acum nu imi mai aduc aminte. poate o sa postez cand or sa imi apara iar
si crezi ca esti singuru caruia ii apara statisticile alea?
undertaker is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 12:21 PM   #48
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by undertaker View Post
si crezi ca esti singuru caruia ii apara statisticile alea?
nu dar astrisul a zis ca lui nu i-au aparut
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 31-12-2008, 01:00 PM   #49
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
ultima imagine aparea si la FM08.
penultima este despre golgeteri din europa. jucatorii strang niste puncte in functie de cate goluri marcheaza intr-un sezon si ce coeficient de multiplicare are tara(in functie de ierarhia punctajului din cupele europene). mie imi apar mai multe statistici echipa cu cele mai multe jocuri jucate intr-un sezon, jucatorul cu cele mai multe meciuri intr-un sezon si acum nu imi mai aduc aminte. poate o sa postez cand or sa imi apara iar
Aia imi apare si mie!

Scuze, nu m-am exprimat prea bine!
Ultima imagine, aia cu castigatoarele cupelor internationale imi apare, penultima si antepenultima nu mi-au aparut! Am crezut ca poza cu echipa anului apare doar daca joci in Germania pentru ca am vazut la cineva ca i-a aparut si avea sus ziarul "kicker"! Oare apare in fiecare an sau doar in anii cu turnee finale?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009, 07:39 PM   #50
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Aia imi apare si mie!

Scuze, nu m-am exprimat prea bine!
Ultima imagine, aia cu castigatoarele cupelor internationale imi apare, penultima si antepenultima nu mi-au aparut! Am crezut ca poza cu echipa anului apare doar daca joci in Germania pentru ca am vazut la cineva ca i-a aparut si avea sus ziarul "kicker"! Oare apare in fiecare an sau doar in anii cu turnee finale?
La mine apare in fiecare an. si probabil aparea "kicker" pentru ca respectivul juca in Germania si acolo asta este ziarul, in Romania cine sa apara??? Poate cand termina Urmelinho patchul o sa fie si la noi cu ziare reale.


O alta BUBA =))
Attached Images
File Type: jpg o alta BUBA.JPG (118.2 KB, 62 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by papimig; 01-01-2009 at 11:55 PM.
papimig is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:14 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL