INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-2010, 02:39 PM   #101
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Nu stiu cum o sa vi se para voua urmatoarele,dar pentru mine sunt niste insulte.Primul ar fi partea cu instalatul,de *n ori a jocului original,mai exact 5.Nu e normal,poate eu doresc sa-l joc si pe laptop si pe pc si pe comp.ul de la lucru.deci de 3 ori,mai raman doar 2.in caz ca formatez,ce fac?Inteleg ca a-i putea sa il imprumuti cuiva,dar acel cd-key il poti folosi doar tu.
A2a problema,ar fi acea optiune,stupida dupa mine,binevenita dupa altii,de atatia ani,cu "Offer from Abroad".Pai in cariera,cu NewCastle,am reusit sa iau 5 jucatori in valoare de aproximativ 60 de mil.Gilardino(13mil),Mavuba(10mil),Ledesma(8mil),Z okora(9mil),Eduardo(10mil).Si in felul acesta am castigat campionatul la pas.
Alta problema ar mai fi dificultatea jocului.Cum e posibil ca dupa atatia ani,sa nu remedieze?Very Hard-Only for legendary managers.Ohhh please ! La very hard ar trebui sa te milogesti de super jucatori,sa oferi super salarii ca sa vina,nu sa accepte pe loc.La fel si in cazul cluburilor carora le faci oferta.Ar trebui sa ma chinui cu o echipa de mijlocul clasamentului si sa necesite un efort sporit pentru moralul jucatorilor cat si pentru cooptarea staffului.
Pur si simplu au noroc ca nu i Football Managerul la fel de comercial.
JohnnyBoy is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 04:31 PM   #102
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Jignire pentru tine, pentru mine si pentru orice cumparator, DAR profit pentru ei!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 04:35 PM   #103
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Jignire pentru tine, pentru mine si pentru orice cumparator, DAR profit pentru ei!
E un Babel intre jocuri.Ai idei,imaginatie dar nu le poti pune in practica,atat in tactica echipei cat si in ideile de managment.
JohnnyBoy is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 05:04 PM   #104
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Am o intrebare, ce se poate face sa selectez cat mai multe ligi sa zicem si toate daca se poate la inceputul jocului, am un calculator foarte performant si nu reusec sa selectez mai mult de 12 campionate, am eu impresia sau trebuie sa ai calculator de la nasa ca sa poti selecta toate campionatele, daca exista vreo solutie rog pe cineva care se pricepe sa-mi raspunda.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 09:03 AM   #105
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by danyel77 View Post
Am o intrebare, ce se poate face sa selectez cat mai multe ligi sa zicem si toate daca se poate la inceputul jocului, am un calculator foarte performant si nu reusec sa selectez mai mult de 12 campionate, am eu impresia sau trebuie sa ai calculator de la nasa ca sa poti selecta toate campionatele, daca exista vreo solutie rog pe cineva care se pricepe sa-mi raspunda.
Depinde ce inseamna pt tine foarte performant:P Cam ai idee ce inseamna sa selectezi toata baza de date?

Last edited by JohnnyBoy; 08-12-2010 at 09:09 AM. Reason: am uitat sa specific ceva
JohnnyBoy is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 11:08 AM   #106
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by JohnnyBoy View Post
Depinde ce inseamna pt tine foarte performant:P Cam ai idee ce inseamna sa selectezi toata baza de date?
Eu pot selecta aproximativ 24 de ligi nu mai stiu exact si am un procesor de 1.80ghz dual core...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 12:03 PM   #107
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alexis1016 View Post
Eu pot selecta aproximativ 24 de ligi nu mai stiu exact si am un procesor de 1.80ghz dual core...
una e sa poti selecta si alta e sa ti si mearga bine.eu am un 2.8 dual core,dar ma rezum la 12 campionate cu tot cu rezerve ca sa ma aflu la limita "decentei" , sa nu simt ca-mi merge in suturi.
JohnnyBoy is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 12:17 PM   #108
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

am procesor quad core 3,2 ghz, memorie ddr3 dual chanel 4 gb 1333 mhz, placa video ati radeon hd 4890, hdd 1 tb, placa de baza asus, si mai mult de 12 campionate, la cateva am bifat si rezerve nu ma lasa sa selectez, eu nu inteleg cum te-a lasat pe tine sa selectezi 24 de ligi ca, daca bifez una in plus fata de 12 nu ma lasa sa merg mai departe, apare butonul de continuare pe invizibil daca intelegi ce vreau sa spun.

Last edited by danyel77; 08-12-2010 at 12:21 PM.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 12:20 PM   #109
JohnnyBoy
Member
 
Join Date: Nov 2010
JohnnyBoy is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by danyel77 View Post
am procesor quad core 3,2 ghz, memorie ddr3 dual chanel 4 gb 1333 mhz, placa video ati radeon hd 4890, hdd 1 tb, placa de baza asus, si mai mult de 12 campionate, la cateva am bifat si rezerve nu ma lasa sa selectez, eu nu inteleg cum te-a lasat pe tine sa selectezi 24 de ligi.
am incercat mai devreme,sa selectez 24 de ligi.nu-mi merge.Dar acum sunt pe laptop unde nu am mai mult de 2.00 ghz celeron,3ghz ddr2,video 712mb.pot in schimb juca cu 10 cu tot cu rezerve
JohnnyBoy is offline   Reply With Quote
Old 08-12-2010, 12:39 PM   #110
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

eu intreb ca, daca e nevoie, mai cumpar memorie inca 4 gb dar nici sa dau 3 milioane de pomana si sa ma trezesc ca nu ma lasa sa selectez mai mult de 12 campionate, oricum e o aberatie sa-ti dea 30 sau 35 de campionate si sa nu te lase sa le selectezi, ar fi normal sa te lase sa le selectezi si tu sa decizi daca esti multumit cum se misca jocul greu sau repede.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:30 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL