INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 14 > Career Mode Stories
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 20-08-2013, 06:46 PM   #21
raulik07
Member
 
raulik07's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Hunedoara
raulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to behold
Default

Stai ca nu inteleg. Ce spoilere ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

--------------------------------------------------

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


raulik07 is offline   Reply With Quote
Old 20-08-2013, 06:47 PM   #22
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default

Quote:
Originally Posted by raulik07 View Post
Stai ca nu inteleg. Ce spoilere ?
Tu editeaza acolo, in loc de numele lui ala
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- Welcome to the "League of Football"

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- "True performance is shown when there are low expectations."
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 02:38 AM   #23
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Cool [0.25]Pregătiri de vacanță...

Dalin vrea prima dată să-și spargă norocul cu cei de la Arsenal. Aceștia, din īntāmplare, au un amical īn zonă cu o echipă din liga a 7-a, de amatori. Din fericire, toți jucătorii sunt prezenți. Dalin ajunge cam prin jurul minutului 75` , vede tot meciul și rezultatul final: Arsenal 8-0 F.C South Blue Beacon .

Petre Dalin: Salut Wenger! Cum stă treabă...?

Arsene Wenger: Hei, uite īi antrenam pe ăștia tineri..,

Petre Dalin: Care, că toți īs tineri?! *rāde*

Arsene Wenger: Hahaha... Ce te aduce prin Londra? Nu erai prin Birmingham?

Petre Dalin: Ba da, am venit īn vizită la prietenul meu Andre. Auzi, cheamă-ți te rog lotul aici...

Wenger puțin confuz despre ce vrea Dalin să facă, se conformează.

Petre Dalin: Suntem toți?... Bun... Sunt Dalin, mă mai știți de la meciul cu Aston Villa. Astăzi, am venit cu un scop: să unesc echipele. Cam ciudat și intr-un fel dramatic,nu? ... Deci, vreau să vă propun ceva: Să veniți īn vacanță, la un hotel de lux special de 5*... Am să vorbesc și cu celălalte echipe din BPL, si vor venii jucători de la mine din lot, in special, si de la Tottenham. E careva interesat?

Lukas Podolski: Ciudat gest. Mergem cu familia, sau cum.... E sub formă de cantonament...?

Petre Dalin: Dragă Podolski, veniți cu cine vreți. Totul este plătit de mine, pentru 16 zile - All-Inclusive. Hotelul este la mare. Au piscină, e perfect pentru familii sau să veniți singuri. Va fi o atmosfera imensă acolo, să vă īntālniți rivalii de exemplu, īn afara terenului.

Theo Walcott: Deci , 16 zile la un hotel all-inclusive, de 5* plătit de dvs.?

Petre Dalin: Da, exact. Restul lucruriilor, cine vrea să cumpere, un suvenir să zic, plătește din banii lui.

Theo Walcott: De unde atāta generozitate din partea dvs?

Petre Dalin: Īn afară de cantonamente, meciuri, antrenamente nu e nimic special. Vreau ca BPL să fie cea mai unită ligă, o ligă de prieteni. Puteți venii cu copii, soția, totul e suportat de mine - și ma refer la cazare și dintr-astea. Care se bagă?

Jack Wilshere: O vacanță, intr-un loc tropical, cu jucători din toată liga, cu familia noastră.... Păi, de ce nu? Eu mă bag.

Arsene Wenger: Mă bag și eu, aștept să-l bat pe Ferguson la table! *toată lumea rāde*

Lukas Podolski: Mă bag și eu.

Oliver Giroud: Vin.

Wojciech Szczesny: Puteți conta și pe mine

Petre Dalin: Să īnțeleg ca vine toată lumea! Perfect!

Oliver Giroud: Cānd este vacanța?

Petre Dalin: Lunea care vine. Deci 5 zile să vă pregătiți. Am să vin Duminică să vă iau, să fiți īn fața stadionului! Vă luăm cu niște autocare, și mergem la cel mai apropiat hotel de aeroport, ca Luni să fim gata: avionul e la 10:30.

Oliver Giroud: Sună perfect! Dabea așteptăm! Și cum se numește hotelul?

Petre Dalin: Iberostar Cancun. E superb, o să vă placă! Partea bună: am īnțeles că hotelul e aproape gol, și ne strāngem mulți inși, deci avem locuri libere!

Arsene Wenger: Aștept ca un copil mic avionul! Dalin, uite telefonul meu. Mă suni sāmbătă și-mi zici la ce oră să fim īn fața sediului.

Dalin ia numărul lui Wenger și-l notează. Pānă acuma, 25 de oameni s-au adunat. Pleacă de acolo, după ce a lăsat o tonă de entuziasm pe jucători. Telefonul sună, īn timp ce merge către Stamford Bridge.

Petre Dalin: Alo?

???: Salut. Sunt Andre. Am fost la elevii mei de la Tottenham mai devreme si le-am zis despre planul tău de vacanță...

Petre Dalin: Super, ce zic? Vin sau...?

Andre Villas-Boas: Toți vin! Sunt morți de nerăbdare! E prima dată in fotbal cand un astfel de proiect se face, īți dai seama! E ca o tabără int-un loc superb.Toți 24 vor!

Petre Dalin: Și toți 25 de la Arsenal cu tot cu Arsene! E perfect! Acuma suntem 50 aroape, cu tine. Plus soțiile și copiii fiecăruia, suntem vreo 75, sper ca nu exagerez... Eu mă duc la Chelsea și dupa la West Ham United! După ce termini la Fulham, vino cu mine la West Ham United ... nu prea pot vorbi, pentru că, conduc. Hai pa...

Și apelul se īncheie. Dalin ajunge la Chelsea. Nu vede pe nimeni , și intreaba un paznic de acolo.

Petre Dalin: Nu vă supărați... Unde e Mourinho și elevii săi? Sunt Dalin, antrenor la Aston Villa.

Paznic: Hmm... Nu sunt īn spate? Acu` vreo juma de ora făceau exerciții pe terenul mai mic...

Dalin uitase să verifice și după stadion... Īntradevăr, Mourinho era acolo cu elevii săi. Dalin aude o parte din conversație...

Mourinho: Ce e aia Torres?! Ăla-i șut?! Și dacă șuta Cech din poartă dădea mai cu acuratețe ca tine! Te-a stricat Rafa Benitez ... Ba, vino puțin... Vezi jaloanele acelea?... Pune-le la mijloc... Fiecare cu cāte o minge! Dribbling printre jaloane și după īncercăm cu "păpușile" īn formă de om.... Hai, hai, hai!... Hazard, ce p##a mea faci?! Ideea e să le ocolești, nu să le f##i īn picioare!...

Mourinho țipa cu poftă, dabea acuma Dalin ajunge la el.

Petre Dalin: Domnule Mourinho...?

Mourinho: Da, spune... Stai, cine ești tu?

Petre Dalin: Sunt Petre Dalin , antrenor la Aston Villa. Putem discuta, sau sunteți in toane proaste? Pentru că v-am auzit foarte nervos...

Mourinho: Eram nervos pe moment, spune, īn orice caz...

Petre Dalin: Puteți strānge toți jucătorii? Aș dorii sa vorbesc ceva...

Mourinho: Sper că e ceva important... Veniți aici, repede!

Dalin observă stilul dur al lui Mourinho, care este o tortură pe lāngă bunătatea īn antrenamente sale.

Petre Dalin: Bun... Să mă prezint: Sunt Petre Dalin, m-ați mai văzut și īn sezonuk trecut! Această idee, ca să zic așa, au luat-o la cunoștință și cei de la Arsenal și Tottenham. Am plan să organizez un tip de tabără luxoasă. Proiectul meu este să strāng cāt mai mulți jucători din BPL, īn afara terenului, īntr-un loc cāt mai bun. Vă invit la un hotel de 5*, unde timp de 16 zile vă puteți relaxa la plajă sau piscină. Sună , ca și cānd , aș vorbii cu niște școlari, dar mneah. Totul este All-Inclusive, puteți veni cu familia, cu copiii.

Petr Cech: Sună foarte bine. Noi plătim ceva?

Petre Dalin: Nimic. Ideea e să aduc doar atmosfera bună in tot BPL.

Fernando Torres: Activitățile opționale, gen Snorkeling-ul , Sky-jet , cu Paraplanul tot dvs. le plătiți?

Petre Dalin: Da. Tot ce ține de bună-starea voastră: plătesc eu. Suvenirurile și chestiile de genu , le plătiți voi.

Demba Ba: Nu știu de voi prieteni, dar eu sunt gata īnca de pe acuma să merg. O vacanță īn colectiv nu ar fi rea. Vin și alți antrenori?

Petre Dalin: Vin eu, Andre Villas-Boas și Arsene Wenger pānă acuma.

John Terry: Deci e vacanță in tot sensul cuvāntului, nu? Adică, nu cantonament sau ceva de genul... Și sunt și doamne?

Petre Dalin: Odată ajuns acolo, faci ce vrei. Sunt activități de stai și noaptea: Vollei, Golf, Fotbal pe plajă și teren, Baschet, Ping-Pong, activități pe plajă, ca tir cu pușca si arcul, aruncarea potcoavelor si altele.Cāt despre domnișoare, normal ca sunt.

John Terry: Cānd e avionul?

Petre Dalin: La 10:30, Lunea care vine. Mai sunt 5 zile pana atunci, destul să vă pregătiți.

John Terry: Imediat mă transfer acolo!

Juan Mata: Asta s-o crezi tu. Ajung eu mai repede ca tine!

Eden Hazard: Vă rog... Cu toții știm că vă īntrec pe toți!

Mourinho: Cāt timp ei se intrec , putem vorbi intre 4 ochii?

Petre Dalin: Sigur...

Mourinho īl aduce pe Dalin puțin mai departe de locul unde erau jucătorii.

Mourinho: De curiozitate, nu vrei cumva să-mi furi jucătorii? *spune rāzānd*

Petre Dalin: Dacă impresionează pe teren la momentul potrivit, voi fi gata să vi-i fur !

Mourinho: Ha! Deci, aș fi interesat și eu, să vin cu familia să mă relaxez. Se poare?

Petre Dalin: Cum să nu?! Puteți. Uitați numărul meu de telefon, să mai vorbim despre asta. Am să vă sun sāmbătă , avem multe de organizat!

Mourinho: Īți... Mulțumesc...

După ce termină, īsi ia rămas bun de la Chelsea, unde a mai făcut rost de 27 de voluntari. Fiți pe fază, urmează cāt-de-curānd o continuare!

P.S- Sper că ați citit tot. Īn această lucrare se află vrei 3-4 ore de muncă, īncepānd cam de pe la 1. Numai bune!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- Welcome to the "League of Football"

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- "True performance is shown when there are low expectations."
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 03:13 AM   #24
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

Cum ai vazut tot meciul daca ai ajuns in min 75 ?
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 03:18 AM   #25
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default

Quote:
Originally Posted by paulica39 View Post
Cum ai vazut tot meciul daca ai ajuns in min 75 ?
Īn sensul ca am vazut tot pana la final am venit la minutul 75 si am vazut tot ce a ramas pana la 90
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- Welcome to the "League of Football"

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- "True performance is shown when there are low expectations."
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 07:37 AM   #26
Krieb10
Member
 
Krieb10's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Ploiesti
Krieb10 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Krieb10
Default

Foarte frumos !! Vreau alt episod :X !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Doar PETROLUL <3 !
Cine imi da comment , las si eu in scurt timp ! -
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Krieb10 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 09:28 AM   #27
Andreims
Member
 
Andreims's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Location: Targu-Mures
Andreims has a spectacular aura aboutAndreims has a spectacular aura aboutAndreims has a spectacular aura about
Default

Aoleu! Pai tu falimentezi dupa excursia asta
Andreims is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 09:56 AM   #28
Atrium
Member
 
Atrium's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Borsa MM
Atrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the rough
Default

Ce de bani ai. Hai ca sunt curios sa vad cum se va termina proiectul asta
__________________
Career Mode of the Year • 1st Place
Best Username • 1st Place
Cel mai inbunatatit la cariere • 2nd Place
Update-ul anului • 3rd Place
Atrium is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 10:50 AM   #29
raulik07
Member
 
raulik07's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Hunedoara
raulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to behold
Default

Am citit update-ul azi noapte la 3..dar n-aveam nici un chef sa mai las si comentariui Hai ca deja va adunati..daca reusiti sa convingeti toate echipele, o sa fiti cateva sute..totusi...asa de bine de plateste Aston Villa ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

--------------------------------------------------

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


raulik07 is offline   Reply With Quote
Old 21-08-2013, 12:00 PM   #30
Dzeko
Banned
 
Join Date: Mar 2013
Location: Negresti-Oas SM
Dzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of lightDzeko is a glorious beacon of light
Default

Si totusi care e scopul ? Bun vin aia acolo ,se distreaza dar tu platesti! Tie ce iti iese ?
Dzeko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
petre dalin


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:13 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL