INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-2009, 10:23 AM   #121
RF7
Nick vechi: roby_Fabregas07
 
RF7's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Orastie
RF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really nice
Default

Nu va suparati, nu vreau sa fiu offtopic ....

Last edited by Astristul; 26-04-2009 at 11:14 AM. Reason: Atunci nu fii off-topic!
RF7 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009, 11:14 AM   #122
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
Cu ocazia extragerii grupelor UCL. Dupa o saptamana de la extragerea asta s-au extras iar si a aparut bine.
E bine totusi ca s-a rezolvat problema de la sine.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2009, 12:26 PM   #123
cardash
Member
 
Join Date: Aug 2008
cardash is on a distinguished road
Default

ma ii aiurea rau ce extragerile alea...nu am un screen shot sa va arat...da la tragere in grupe CL m-o pus in 2 grupe...si am jucat un meci...dupa ce trbuia sa joc si al doilea...din cealalta grupa...mi s-a blocat...da..ciudat..k m-am uitat pe calendar..si aveam taoate meciurile programate...)
cardash is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2009, 04:25 AM   #124
escho
Member
 
escho's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
escho is on a distinguished road
Default

Rapid: primul sezon:

primul meci in uefa(acasa cu Austria Viena) 2-2

campionat:
0-0 acasa cu Bistrita
1-1 deplasare Farul
4-0 acasa CFR

// poate ne arati si poza, nu doar un link din calculator care n-are cum sa fie afisat aici. Foloseste optiunea "manage attachments"!

Last edited by Astristul; 28-07-2009 at 10:12 PM.
escho is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 06:38 AM   #125
escho
Member
 
escho's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
escho is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by escho View Post
Rapid: primul sezon:

primul meci in uefa(acasa cu Austria Viena) 2-2

campionat:
0-0 acasa cu Bistrita
1-1 deplasare Farul
4-0 acasa CFR

// poate ne arati si poza, nu doar un link din calculator care n-are cum sa fie afisat aici. Foloseste optiunea "manage attachments"!
Sry de link ul precedent, trebuia sa mearga...clipurile din campionat cu cele 3 meciuri nu le mai am...

Link cu primul meci in Europa, cele 2 reprize de la Rapid Bucuresti-Austria Viena (UEFA Cup):reluarile taiate, viteza e putin marita la editare pt a reduce marimea clipurilor

HD si fullscreen

http://www.youtube.com/watch?v=5WM1a...e=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=8t73_...eature=channel


Moduri:

Romania Patch (felicitari echipei si tuturor celor ce si au adus contributia)
fulcrum beta si SMBtouchs FIFAM09 3D GPP v2
FMC_DB_CL-Euro
Pitch_GoalNets09
Prosport.ro Website
realisticgrass
tveuropa

Toate meciurile jucate in 3D
- transferuri:sosiri(Coroian de la Bistrita), plecari(ma chinui sa scap de cativa straini la un pret bun)
Tactica:echipa trebuie sa fie flexibila si adaptabila,sa poata juca mai multe sisteme,actuala mentalitate-un gol mai mult decat adversarul dar si un egal e bun
-asezare in teren:"regula trunghiului"=oricare jucator advers, mai putin fundasii centrali si cei laterali(daca joaca defensiv) tre sa fie in interiorul unui triunghi format din 3 jucatori proprii
- formatia de baza 3-4-3 adaptata(ingame 3D) in functie de situatie si chiar schimband sistemul de joc(fara a face schimbari)
- joc sigur, pase in spate, scurt,tin de minge ca sa desfac apararile(uneori chiar pe 16 metri), fara prea multe floricele momentan(nu am level bun la jucatori),uneori direct cu ruperi de ritm, presing sus, contraatacurile fara sanse de finalizare se transforma intr un joc de posesie,tempoul variaza
- fara targetman si numar 10 momentan (il am in vederi pt echipa ideala pe Andres D'Alessandro-playmaker)

Probleme:
- unul din modurile FMC_DB_CL-Euro, Pitch_GoalNets09, Prosport.ro Website, realisticgrass, tveuropa imi blocheaza scandarile/cantecele galeriei,aduce un comentariu stupid (incurca denumirea echipelor) si in cele din urma CTD la o anumita data din calendar

!!! un program de antrenamente bazat pe refacere(energie) compatibil cu campionatul romanesc(campionat si cupa plus europa)-abia reusesc sa recuperez jucatorii dupa un singur meci pe saptamana-pls help

@ daca joc clasicul 4 pe linia de mijloc RM,CM,CM,LM pe normal facand amandoua fazele(ofensiva=defensiva) pierd multe mingi iar mijlocasii se calca in picioare...e vechea problema CU FM(marimea terenului 3D) ???

@ deoarece joc la offside cu 3 CD pe linia de fund, cu cel din mijloc putin mai retras sau SW ma cam ingrijoreaza dublajul pe aparare (doar in zona careului mare am ceva nemultumiri mai mari) intrucat incerc sa joc cu fundasii la mijlocul terenului
setarea tipului de marcaj pe care vrei sa l faca jucatorul tau/individual (nu am gasit aceasta optiune) mai este ??? in seriile precedente parca era, ex RCD(opposite), CD/SW(zonal), LCD(opposite) iar daca am nevoie de marcaj om la om introduc DM care sa faca special acest lucru

GJ "forum.fifaromania" team

Last edited by escho; 31-07-2009 at 09:09 AM.
escho is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 12:19 PM   #126
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Foarte interesanta detalierea carierei tale.
Pentru antrenament, incearca programul meu pe care il voi detalia mai jos.

In primul rand, sa ai setat ca TU sa te ocupi de antrenamente.
In al 2-lea rand, fii sigur ca ai 2 antrenori secunzi la club (cu nivel destul de bun daca se poate).
In al 3-lea rand, cand ai meciuri duminica-miercuri-duminica, imediat dupa meciul de duminica si de miercuri, sa aranjezi jucatorii cu nivelul de energie mai scazut in grupul de antrenament 2 si 3 (adica la antrenorii secunzi), iar tu sa te ocupi de cei cu nivelul de energie cel mai ridicat.
Mai jos este programul structurat de mine.
Prima poza reprezinta antrenamentul normal, care ar trebui sa fie doar pentru tine, adica primul grup. Daca ai meciuri doar duminica, fara meciuri de cupa sau etapa intermediara miercuri/joi, poti sa setezi acest antrenament si pentru antrenorii secunzi.
A 2-a poza reprezinta antrenamentul structurat pentru jucatorii obositi si pe care ii vrei recuperati mai repede. Seteaza acest antrenament pentru grupul 2 si 3 (adica pentru antrenorii secunzi) si muta jucatorii obositi in acele grupuri.
A 3-a poza este pentru antrenamentul portarilor. Cum acestia nu obosesc precum jucatorii de camp poti seta acest antrenament pentru ei pentru TOT sezonul fara nicio problema!

PS: Retine faptul ca acest tip de antrenament trebuie aplicat DOAR in timpul campionatului. Pentru pre-sezon sau pregatirea de iarna trebuie aplicat alt tip de antrenament pentru acumularea de fitness (pregatire fizica)!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 25-11-2009 at 07:26 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 02:08 PM   #127
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

Ca sa nu mai ai probleme cu energia jucatorilor angajeaza un maseur cu level foarte bun.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 08:28 PM   #128
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Un sezon cu transferuri reusite . Si visul meu de a duce Romania pe primul loc s-a indeplinit. Cu niste ajutoare, normal . Mentionez ca nu am folosit nici un patch cu bani. Banii i-am facut cum v-am povestit prin acest thread, cu bani din jucatori tineri. Am trecut prin perioade grele, vreo 3 sezoane nu am putut sa fac transferuri din cauza restrictiilor pe minus cu banii, am plecat cu -6puncte, am avut si vulturul deasupra capului . Dar cand s-au facut baietii mari, vedeti ce sume am obtinut pe ei.
Attached Images
File Type: jpg top 3 transfers.jpg (116.9 KB, 22 views)
File Type: jpg top 3 transfers2.jpg (117.8 KB, 17 views)
File Type: jpg top 3 transfers3.jpg (116.6 KB, 18 views)
File Type: jpg top 3 transfers4.jpg (116.1 KB, 16 views)
File Type: jpg 1.jpg (64.0 KB, 20 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 09:51 PM   #129
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

1.2 miliarde? Dunarea Calarasi? Pai parca erai cu Dinamo ... Si totusi, Dunarea Calarasi? Eu n-am vazut clubul asta in niciun patch pana acum.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009, 10:18 PM   #130
escho
Member
 
escho's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
escho is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
Un sezon cu transferuri reusite . Si visul meu de a duce Romania pe primul loc s-a indeplinit. Cu niste ajutoare, normal . Mentionez ca nu am folosit nici un patch cu bani. Banii i-am facut cum v-am povestit prin acest thread, cu bani din jucatori tineri. Am trecut prin perioade grele, vreo 3 sezoane nu am putut sa fac transferuri din cauza restrictiilor pe minus cu banii, am plecat cu -6puncte, am avut si vulturul deasupra capului . Dar cand s-au facut baietii mari, vedeti ce sume am obtinut pe ei.
Pustii tai au cam scos Brazilia si Argentina din circuit,e atat de dezv fotbalul romanesc de zici ca esti Presedinte,europarlamentar,conduci si Liga si Federatia, si antrenezi doar de placere si ai blat si pe la Uefa
Daca l iei pe Murinio secund si apoi il retrogradezi la echipa a 2 a esti tare


No ofence dar e putin nerealistic,buget,transferuri(pe Giovani si Victor i ai pensionat cred),jucatorii cresc prea repede chiar daca ai toate upgradeurile facute... and i blame EA,not u
Oricum interesanta cariera ai

ai jucat toate meciurile in 3D?
Apropo...pe ce dificultate joci?
btw poate o scot astia pt 2010

Cum nu cred ca o sa ajung prea curand la nr tau de sezoane...ai observat cumva dezvoltarea AI-ului: buget,infrastructura,transferuri,jucatori valorosi,performanta(trofee,finale consecutive in competitii) pe termen lung si f. lung ???

@Astristul,stii cumva ce se intampla daca pui la o echipa din seria a 2-a ce se bate la evitarea retrogradarii, cu buget ff mic si fara facilitati, un antrenor si tot staful tehnic,medical,managerial cu nivel maxim (10 ani contract) ? Ajung in A,o finala macar de cupa? si in cati ani sau e fail ? Dar daca faci de 2 ori experimentul asta, ce parcurs are echipa sau antrenorului ? se repeta traseul sau e influentat de anumiti factori...

Last edited by escho; 31-07-2009 at 10:57 PM.
escho is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:31 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL