INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10 > Editare

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-2010, 05:45 PM   #11
Future-Sharingan
Nick vechi: Victory.Future
 
Future-Sharingan's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Resita
Future-Sharingan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by CrossFadeRo View Post
http://www.eurogamer.net/game/fifa-online-pc
Daca tot ziceam ca FIFA 10 PC va fii ultimul.Se pare ca asta va fii viitorul pe PC, un FIFA 10 cu un nou sistem online si cu gazonul din 09 ...
Anyway, back to topic !



Vorbesti de mine ?

vorbesc de cei care critica foarte aspru FIFA (ea sports)
Future-Sharingan is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 07:20 PM   #12
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by hai madrid View Post
deci va fi world cup in fifa 10....sa vedem niste imagini
Pai alea sunt imaginile ma, asa va fii si world cup doar ca vei juca cu nationale si pe alte stadioane, nu cred eu ca EA s-a gandit macar la niste confetti si alte chestii de genul, deja ar fii prea mult pentru un Free-To-Play.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 11:26 PM   #13
yonutzmangalia
Member
 
yonutzmangalia's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
yonutzmangalia is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by CrossFadeRo View Post
Pai nu are cum sa nu sparga jocul EA-ului, pentru ca EA in Euro 08 tot ce a facut e sa importeze niste echipe, stadioane, sa bage muzica noua, meniu nou, update de roster si gata jocul.Si noi putem face asta, defapt MULT mai mult (vom imbunatati si grafica, dar vom face si ceva modificari in departamentul dedicat gameplay-ului).
Misto......si cum veti imbunatatii grafica?veti face alte tipuri de luminozitati?poate un soare cu o stralucire HDR?ceva si alte tipuri de cer??si poate modificati si suporterii si bancile de rezerve sa fie mai realiste.......mie unu mi-a placut World Cup 2006 pt ca au fost niste schimbari destul de mari.....mai ales la grafica si gameplay si nici nu mai zic de comentariu......cred ca e singur joc din seria Fifa la care comentatorii pronunta numele la toti jucatorii din joc

Last edited by yonutzmangalia; 29-01-2010 at 11:29 PM.
yonutzmangalia is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 10:09 AM   #14
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

1.Comentariul din FIFA 10 PC bate la c*r ala din WC 06, l-am jucat aseara si crede-ma ca nu se compara, cel putin ca fraze de joc e penibil (comparativ cu ce stie 10-le).Intr-adevar, imi place mai mult vocea lui Townsend decat cea a lui Gray, dar per total nu se merita importarea comentariului ala, PLUS ca nu este posibil acest lucru !
2.Grafica va fii imbunatatita vizibil, DAR nu vom aduce chestii gen HDR pentru ca nu vrem sa crestem cerintele de sistem cu mai mult de 5-10%, vom imbunatati tribunele, gazonul, cerul, adboards-urile (vor fii electronice si se vor "roti" orizontal), probabil si plasa, vom avea tricouri scoase din pantaloni (da nu d-alea care sa intre prin sorturi) s.a.m.d., dar lucruri ca si banci de rezerve populate nu putem face, dureaza prea mult.
Ideea e ca nu vrem sa ne grabim, DAR nici sa stam ani sa lansam un mode.
Tocmai d-asta zi de zi recrutam membrii, ca sa fim siguri ca in 3 luni totul e finisat, testat, jucabil.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 10:35 AM   #15
SHooTeR
Member
 
Join Date: Jan 2009
SHooTeR is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by CrossFadeRo View Post
1.Comentariul din FIFA 10 PC bate la c*r ala din WC 06, l-am jucat aseara si crede-ma ca nu se compara, cel putin ca fraze de joc e penibil (comparativ cu ce stie 10-le).Intr-adevar, imi place mai mult vocea lui Townsend decat cea a lui Gray, dar per total nu se merita importarea comentariului ala, PLUS ca nu este posibil acest lucru !
2.Grafica va fii imbunatatita vizibil, DAR nu vom aduce chestii gen HDR pentru ca nu vrem sa crestem cerintele de sistem cu mai mult de 5-10%, vom imbunatati tribunele, gazonul, cerul, adboards-urile (vor fii electronice si se vor "roti" orizontal), probabil si plasa, vom avea tricouri scoase din pantaloni (da nu d-alea care sa intre prin sorturi) s.a.m.d., dar lucruri ca si banci de rezerve populate nu putem face, dureaza prea mult.
Ideea e ca nu vrem sa ne grabim, DAR nici sa stam ani sa lansam un mode.
Tocmai d-asta zi de zi recrutam membrii, ca sa fim siguri ca in 3 luni totul e finisat, testat, jucabil.
O sa fateti si fete?La jucatori
SHooTeR is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 11:28 AM   #16
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Vom updata fetele celor mai buni jucatori si vom face si ceva fete SEPARATE (adica vom inlocui ceva fete generice cu cele reale), dar nu pentru toate echipele, pentru ca am avea ani de munca (reamintesc, mod-ul nostru va cuprinde DOAR echipe nationale, ce vor fii in numar de aproape 200).
Acum deocamdata formam echipa (suntem cam 15 membri pana acum), urmand ca in urmatoarea luna sa importam echipele nationale si stadioanele, urmand ca mai apoi sa facem si restul: meniul, HUD-ul, soundtrack-ul, pop-ups-urile, update-urile grafice cat si cele aferente gameplay-ului etc, ca in ultima saptamana sa testam toti varianta finala sa vedem ce am izbutit sa facem, ca niste MODDERI, si nu programatori.
Probabil astazi voi anunta lista COMPLETA a feature-urilor ce se vor gasi in modul acesta.

---------- Post added at 11:28 AM ---------- Previous post was at 10:45 AM ----------

Primul post de pe thread-ul SoccerGaming, updatat:
-coperta noua
-membrii noi
-feature-uri noi, neanuntate pana acum

Last edited by CrossFadeRo; 30-01-2010 at 10:49 AM.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 12:29 PM   #17
yonutzmangalia
Member
 
yonutzmangalia's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
yonutzmangalia is on a distinguished road
Default

pe Soccergaming am vazut ca vor fii si niste cinematics noi.......vor fii niste animatii total noi sau modificate?de exemplu nui rau sa fie ca la world cup 2006 cu baloane in aer si hartii din alea numi sariti in cap e doar o idee sau cum era la world cup 2002
yonutzmangalia is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 12:42 PM   #18
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Nu putem face asa ceva, tot ce putem realiza in scopul aducerii cat decat a atmosferei unui World Cup sunt tribunele colorate cu fularele echipei favorite, confetti, baloane etc nu putem baga in FIFA 10, neputand introduce fisiere noi in joc, iar acesta neavand de la inceput acest gen de fisiere.
P.S. Se pare ca tu nu intelegi ce inseamna cinematics.Cinematics inseamna filmuletele de la inceputul jocului, de la sfarsitul lui, cornere, lovituri libere etc.
Animatiile nu pot fii schimbate pentru ca noi suntem doar niste editori simpli, nu programatori.
In plus, pe engine-ul actual nu prea mai ai ce sa faci animatiilor, jocul trebuie refacut de la 0 daca vrei ceva complet NOU.

Last edited by CrossFadeRo; 30-01-2010 at 12:44 PM.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 01:48 PM   #19
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by cristy21 View Post
sincer eu ma bucur nespus de mult ca nu va aparea fifa world cup 2010 si pe pc asta pt ca .. il scotea la fel ca fifa 10 pe pc .. cn sti-e ce gazoane mai bagau plus ca, campionatul mondial de anul acesta va fi o mare dezamagire .. cat despre fifa 11 sper sa nu iasa nici 12 si nici fifa 2020 nush dc am impresia ca la pes 11 vom vedea mai multe ligi forzza pess !!
frate lasa-ne...daca iubesti asa mult pes-ul dute pe site-ul dedicat pes-ului din romania si lasa-ne pe noi in pace cu fifa...daca nu iti place fifa nu te juca,ca nu te obliga nimeni....pes-ul este cel mai praf joc cu exceptia gameplay-ului,cum poti spune ca un joc e peste fifa din moment ce au doar cateva ligi si nici macar nu au licenta pt echipele din anglia...FORZZA FIFA!!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2010, 02:05 PM   #20
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Quote:
Originally Posted by cristy21 View Post
sincer eu ma bucur nespus de mult ca nu va aparea fifa world cup 2010 si pe pc asta pt ca .. il scotea la fel ca fifa 10 pe pc .. cn sti-e ce gazoane mai bagau plus ca, campionatul mondial de anul acesta va fi o mare dezamagire .. cat despre fifa 11 sper sa nu iasa nici 12 si nici fifa 2020 nush dc am impresia ca la pes 11 vom vedea mai multe ligi forzza pess !!
De ce ti-ai mai facut cont mah pe fifaromania daca nu joci fifa? Lasa-ne cu Pes-ul tau care joaca maxim 1000 de oameni. Pes-ul are numai gameplay si atat are dreptate alyn ce faci cu pes-ul tau de nimic are 5 ,6 ligi si campionatul englez nici licentele la echipe nu le au bine + ca Pes-ul trebuie sa ai un program ca sa joace Multiplayer. Numai Counter-Strike intrece Fifa la modul Multiplayer si Pes-ul nu joaca nici 15 oameni multiplayer. Cum a zis si alyn_basshunter FORRZAA FIFA+FIFAROMANIA .
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:28 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL