INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-2010, 10:52 PM   #21
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

@ Silver-Man: Aici e FIFA Romania, nu site-ul unde sa-ti poti tu promova nu stiu ce patch! Fa-ti patch, dar nu publica link-ul aici pentru ca N-AI VOIE!

Iar despre Danny, in caz ca n-ai descarcat patch-ul din semnatura mea, tin sa te anunt ca SI EL a participat la acest patch!

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:18 PM ----------

Quote:
Originally Posted by cristiantodean View Post
danny79, stiu ca nu este usor deloc sa faci un patch complet si bine pus la punct, mai ales daca nu ai o echipa capabila in spate...
Dar vai domnul Todean, multumesc pentru jignire. Nu e vorba ca suntem o echipa lamentabila, ci faptul ca nu avem timpul necesar. In caz ca nu ati realizat, FIFAM 10 a schimbat total structura bazei de date astfel incat TOTUL trebuie refacut de la 0. Si pentru asta iti trebuie timp, ca oamenii nostrii, fii tu linistit, sunt FOARTE CAPABILI!

---------- Post added at 10:52 PM ---------- Previous post was at 10:41 PM ----------

Quote:
Originally Posted by cristialex80 View Post
Sunt nou pe forum..nu si in ale jocului..il joc de vreo 13 ani aproximativ..Ce rugaminte am daca se poate: nu pot descarca patch-ul pt gazonul mai ok..+ pach-ul pt stadioanele din Romania+alte stadioane din tarile mai importante.
Ma poate indruma cineva?
Multumesc mult.
Click dreapta pe link si alegi "save target as"!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 25-03-2010 at 10:38 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 01:02 AM   #22
cristiantodean
Member
 
Join Date: Mar 2009
cristiantodean is on a distinguished road
Default

Imi pare rau ca ai interpretat asa..nu ma intereseaza, nu e treaba mea si nu sunt in masura sa zic si sa stiu daca sunteti o echipa si daca aceasta e capabila...eu am contiunuat numai ideea insinuata de danny79 intr'un mesaj adresat altui partener de conv printr'o intrebare retorica :

"Si daca in afara de baza de date si steaguri totul pentru fifa manager e facut de un singur om ce spui? "

sorry daca te'ai simtit jignit

Last edited by Astristul; 26-03-2010 at 11:29 AM.
cristiantodean is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:12 AM   #23
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by cristiantodean View Post
Dar vai domnul Todean, multumesc pentru jignire. Nu e vorba ca suntem o echipa lamentabila, ci faptul ca nu avem timpul necesar. In caz ca nu ati realizat, FIFAM 10 a schimbat total structura bazei de date astfel incat TOTUL trebuie refacut de la 0. Si pentru asta iti trebuie timp, ca oamenii nostrii, fii tu linistit, sunt FOARTE CAPABILI![COLOR="Silver"]


Imi pare rau ca ai interpretat asa..nu ma intereseaza, nu e treaba mea si nu sunt in masura sa zic si sa stiu daca sunteti o echipa si daca aceasta e capabila...eu am contiunuat numai ideea insinuata de danny79 intr'un mesaj adresat altui partener de conv printr'o intrebare retorica :

"Si daca in afara de baza de date si steaguri totul pentru fifa manager e facut de un singur om ce spui? "

sorry daca te'ai simtit jignit
Asta nu inseamna ca are o echipa incapabila in spate!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:12 AM   #24
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Silver-man View Post
Nu promovez nimic, nu e al meu, etc., se pare ca imposibilitatea de a scoate voi un patch v-a cam luat mintile ca altii au reusit sa scoata un patch pentru Romania adaptat la fiecare update oficial EA. Eu l-am gasit la o simpla cautare pe googel si il utilizez foarte bijne si am crezut ca e corect sa il dau si altora care asteapta de 5 luni un patch care nu va aparea!
Ma scuzi! mi-ai sters link-ul din postul de acum 2 pagini, desi nu vad de ce sa fie interzis un alt ro-patch (indiferent de cine facut) decat cel posibil care inca nu a aparut???
In postarea mea ultima nu am dat niciun link! tu incerci sa iei la misto userii care vin cu alte patchuri decat al vostru sau cum e faza?Nu ne lua de prosti, te rog!


Stai linistit ca nu e asa cum spui tu. Dar reclama la patchul facut de alta echipa concurenta aici pe forum nu e bine venita e ca si cum cei de la Mercedes ar face reclama Volkswagen.

Last edited by Astristul; 26-03-2010 at 11:15 AM.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:16 AM   #25
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

As vrea sa intelegeti totusi ca exista unele diferente intre patchuri, nu vreau aici sa ma iau de munca altora, pentru ca stiu cat timp ia sa lucrezi la un patch, dar munca care a fost pusa intr-un patch ca si cel pentru Fifa Manager de anul acesta e enorma. Acelasi lucru e valabil si pentru Fifa.

Ganditi-va ca sunt echipamente pentru TOATE echipele din Liga 1, Liga 2 si Liga 3, iar o parte din Liga 2 si TOATE aproape din Liga 3 sunt facute de o singura persoana. Pe langa asta e vorba de foarte mult research, pentru ca e aproape imposibil sa gasesti date decente pentru echipele romanesti din Liga 3.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:19 AM   #26
DaniRot
Member
 
DaniRot's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucuresti
DaniRot is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to DaniRot
Default

O mica rugaminte pentru cei care fac rlsp 2010 ati putea creea o echipa in afara ligilor(de exemplu sa se numeasca transferuri strainatate) si sa bagati acolo toti jucatorii care s-au transferat din campionatul nostru sau sunt liberi de contract?
DaniRot is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:30 AM   #27
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Nu, imi pare rau dar n-avem voie sa facem asa ceva. Daca vrei sa ai transferurile (alea care sunt posibile) din afara, iti sugerez sa joci jocul cu Update 4 + RLSP FIFAM 10.

---------- Post added at 11:27 AM ---------- Previous post was at 11:23 AM ----------

Quote:
Originally Posted by cristiantodean View Post
pai din cate vad...cea de pe tricouri e identica cu cea de pe siteul amintit...sau e doar pt ca trebuie sa fiu eu neaparat contrazis?
Nu e identica. Nu contrazic lumea fara motiv!

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:27 AM ----------

Am deschis acest topic pentru discutiile despre noul patch RLSP FIFAM 10.
Pastrati discutiile pe un ton civilizat!
Cine intreaba despre data lansarii va avea postarea stearsa. Asta ca sa fim intelesi de la bun inceput!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:39 AM   #28
UnbreaKable
Member
 
Join Date: Mar 2010
UnbreaKable is on a distinguished road
Default Succes la patch

Dar lasati mai, oamenii sa lucreze la patch-ul ala ca de juma de an se chinuie la el!
Mai e putin si apare Fifa Manager 11 si voi tot le puneti bete in roate!ee....
Sa le asiguram linistea ca sa poata lucra cu sarg la acest SuperExtraFantasticMirobolant patch.
Spor la munca baieti

Last edited by UnbreaKable; 26-03-2010 at 11:42 AM.
UnbreaKable is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 11:50 AM   #29
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
As vrea sa intelegeti totusi ca exista unele diferente intre patchuri, nu vreau aici sa ma iau de munca altora, pentru ca stiu cat timp ia sa lucrezi la un patch, dar munca care a fost pusa intr-un patch ca si cel pentru Fifa Manager de anul acesta e enorma. Acelasi lucru e valabil si pentru Fifa.

Ganditi-va ca sunt echipamente pentru TOATE echipele din Liga 1, Liga 2 si Liga 3, iar o parte din Liga 2 si TOATE aproape din Liga 3 sunt facute de o singura persoana. Pe langa asta e vorba de foarte mult research, pentru ca e aproape imposibil sa gasesti date decente pentru echipele romanesti din Liga 3.
Asa este exista multe diferente intre patchuri.Dar la FIFA ati scos un patch excelent cu liga 1 doar de la o saptamana de cand a aparut jocul si va felicit si am vazut ca nu va streseaza lumea asa mult pentru RLSP v2.In schimb pentru Fifa Manager a aparut un mic update,dar dupa parerea mea este mai greu de facut un patch pentru FIFAM decat pentru FIFA,de aceea intarzie asa mult acest patch.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2010, 12:36 PM   #30
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

La FIFA echipa e de ani buni. La FIFAM abia in vara am format echipa si cum datele problemei s-au schimbat in ceea ce priveste modul de editare, fata de anii anteriori, a trebuit sa luam totul de la 0. De aceea dureaza atat de mult. Asta si faptul ca nu peste tot gasim date destul de bune pentru echipele din esaloanele inferioare.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 10, fifam, fifam 10, rlsp, rlsp fifam, rlsp fifam 10

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:23 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL