INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 25-04-2012, 12:31 AM   #1
awlele
Member
 
Join Date: Apr 2012
awlele is on a distinguished road
Smile Cariera FIFA 2012

Salut. Am si eu o cariera la fifa 12, am ajuns in anul 2023 si a inceput sa devina cam plictisitor din cauza ca nu am ce jucatori sa mai cumpar, majoritatea din cei mai buni sunt la mine si castig 99% toate trofeele. A jucat cineva mai mult de 2023? Se intampla ceva interesant mai tarziu, apar jucatori noi? Am luat si cei mai scumpi scouteri si am tot promovat jucatori cu potential mare, astept sa vad ce se mai intampla cu ei. La inceput am jucat cu Leeds United si am promovat, am castigat cupa ligii si cupa angliei, sezonul urmator am terminat pe locul 2 in campionat si am castigat europa league dupa care am plecat la Chelsea cu care am castigat 4 titluri, 3 ucl ... etc. dupa asta m-am dus la Real Madrid unde nu am ratat nici un trofeu pana in 2023, am buget de 500.000.000+ euro si a devenit plictisitor. As pleca la alta echipa dar nu ai ce jucatori sa mai aduci ...
awlele is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 09:07 AM   #2
Luis_Figo
Member
 
Luis_Figo's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Constanta
Luis_Figo has a spectacular aura aboutLuis_Figo has a spectacular aura about
Default

Da, vezi ca in 2025 e ultimul an de cariera, pentru ca jocul e programat ca atunci la un moment dat sa vina extraterestrii si incearca rapeasca jucatorii cu raza aia de lumina cum ai vazut in toate filmele si desenele, iar tu trebuie sa driblezi raza, sa nu iti nimereasca jucatorul, trebuie sa rezisti pana ajung niste MIG-uri care bombardeaza nava lor spatiala si aia fost. Daca reusesti, termini jocul, daca nu, iti da GAME OVER !
Sincer, mi se pare destul de aiurea intrebarea ta, ce ai vrea sa se mai intample ? Se intampla in fiecare an aceeasi chestie, cum e si in fotbalul din realitate. Jucatori noi apar mereu, ca cei de genu` pe care ii promovezi tu de la Youth Team, iar echipele joaca meciuri, castiga campionate si cupe !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Luis_Figo is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 04:22 PM   #3
awlele
Member
 
Join Date: Apr 2012
awlele is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Luis_Figo View Post
Da, vezi ca in 2025 e ultimul an de cariera, pentru ca jocul e programat ca atunci la un moment dat sa vina extraterestrii si incearca rapeasca jucatorii cu raza aia de lumina cum ai vazut in toate filmele si desenele, iar tu trebuie sa driblezi raza, sa nu iti nimereasca jucatorul, trebuie sa rezisti pana ajung niste MIG-uri care bombardeaza nava lor spatiala si aia fost. Daca reusesti, termini jocul, daca nu, iti da GAME OVER !
Sincer, mi se pare destul de aiurea intrebarea ta, ce ai vrea sa se mai intample ? Se intampla in fiecare an aceeasi chestie, cum e si in fotbalul din realitate. Jucatori noi apar mereu, ca cei de genu` pe care ii promovezi tu de la Youth Team, iar echipele joaca meciuri, castiga campionate si cupe !
Frate lasa caterinca. Daca nu m-ai inteles atunci de ce raspunzi tu aiurea... Una din problemele mele este ca imbatranesc jucatorii de valoare de peste 85 si nu mai apar deloc jucatori noi, nu ai ce sa mai cumperi iar jucatorii de la youth team sunt foarte slabi ... Ideea e ca nu ai ce sa mai faci cu banii, am peste 500 mil euro. In realitate nu ai ce sa mai faci cu banii? Ar vrea sa aibe Real Madrid ( in cazul meu ) 500 mil de euro si sa nu aiba pe ce jucatori sa ii dea.

---------- Post added at 05:22 PM ---------- Previous post was at 05:20 PM ----------

Iar intrebarea mea a fost pentru ca la PES ( daca imi aduc aminte bine ) apareau din nou la juniori fotbalistii vechi. Este prima data de cand joc fifa cand am mers asa departe cu o cariera si de aceea am intrebat
awlele is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 04:41 PM   #4
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Asta e singura posibilitate. Angajezi scouterii cei mai buni si-i pui sa iti caute copii de viitor.
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 05:05 PM   #5
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Ce copii de viitor?! El mai are doua sezoane pana sa termine cariera si are nevoie de jucatori deja consacrati nu de jucatori abia adusi de la academie.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 06:05 PM   #6
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Ma gandeam ca sunt ca la celelalte jocuri Fifa mai vechi. Trimiteai scout si iti aducea si cate un jucator cu overal 83-87. Iti crestea intr-un an la 90 si ceva. Asta voiam sa zic.
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2012, 11:57 PM   #7
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Ar fi fost o treaba,dar din pacate aici primesti jucatori doar de saizeci si ceva indiferent ce scouter ai.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 12:06 AM   #8
Luis_Figo
Member
 
Luis_Figo's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Constanta
Luis_Figo has a spectacular aura aboutLuis_Figo has a spectacular aura about
Default

Chiar nu mai e niciun jucator cu OVR peste 85 in joc ? Iar la faza cu youth team, frate, esti in 2023, pana acum trebuia sa ai tineri pe care sa ii cresti, sa fie deja la o cota buna. In fine, nu conteaza neaparat OVR-ul ala, conteaza si ce atribute are, cum se misca in teren. Eu la Dinamo sunt in primii ani de cariera, si am deja un LW pe nume Cosmescu care rupe, a plecat de pe la 62, acum e pe la 69, dar l-am jucat doar cand titularul e accidentat, si la meciurile de campionat dinainte de Europa. Cred ca problema ta e defapt ca nu prea sti sa iti cauti jucatorii...
Uite aici un ghid pentru atribute si ce atribute sunt esentiale pentru fiecare post: http://www.ea.com/uk/news/the-backpa...tributes-guide
Cauta-ti niste jucatori aproximativ tineri, cu atribute bune strict pentru postul lui, o sa se miste bine pe teren, si banuiesc ca o sa iti satisfaca setea de transferuri.
Si poate nu ai observat, dar la stirile alea, cam in fiecare an apare cel putin o stire cu un jucator tanar, de perspectiva, suna ceva de genu`: "Sarsaila Parparcea, one for the future", deci jucatori buni ar trebui sa fie; un Parparcea din asta care a aparut in stire acum vreo 5 ani virtuali, acum ar trebui sa fie un jucator bun...
Deci banuiesc ca tu ai vrea sa transferi jucatori de care auzi azi in fotbal, dar fiind in 2023 nu prea se poate asta cocos, deci nu prea vad sensul intrebarii/topicului... btw, 2027 cred ca ar fi ultimul an, dar extraterestrii aia, circula zvonuri cum ca ar exista
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Luis_Figo is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 10:24 AM   #9
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Dar cand il cauti la transferuri pe ''Sarsaila Parparcea'' descoperi cu stupoare ca are 16 ani si 55 OVR. Ajunge oare pe la 70 OVR?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 11:07 AM   #10
iero79
Member
 
iero79's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: sibiu
iero79 is on a distinguished road
Default

formeaza o echpa de 16 -17 ani fiecare jucator,vinde pe toti de peste 21 ani si o sa devina iara interesant ,propuneti acest obiectiv si pe la 22 ani i vinzi.
iero79 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:48 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL