INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Jocuri
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-2005, 07:26 PM   #21
sharky-
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: Cluj-Napoca
sharky- is on a distinguished road
Default

Need for Speed : Most Wanted

Pentru cei care urmăresc noutăţile legate de acest tip de joc, ?ntrebarea principală este aceea dacă Need for Speed : Most Wanted este asemănător cu Hot Pursuit sau nu...răspunsul este că da, şi veţi fi ?nc?ntaţi c?nd ?n timpul jocului vă vor urmări poliţiştii, care vă vor recunoaşte foarte repede deoarece cursele au loc nu doar noaptea ci şi ?n timpul zilei...grija mare...Most Wanted este un concept destul de vechi si ideea de joc a apărut ?n urmă cu doi ani, cam pe c?nd se finisa jocul Underground. După ce au realizat şi Underground 2, a fost creată o echipă care s-a apucat de lucru la Most Wanted, mai exact la şlefuirea acestuia. Partea interesantă este aceea că au fost dezvoltate ?n acelaşi timp două jocuri cu tematică asemănătoare,de către două echipe diferite. Ideea nu a fost aceea de a realiza două jocuri cu o grafică diferită, ?nsă de a avea la dispoziţie un alt fel de joc. S-a ?ncercat realizarea unor patrule de poliţie mai inteligente, care să poată sa conlucreze ?ntre ele, să aibă o anumită tactică. După toate informaţiile, au reuşit atingerea acestui ţel, şi o să vă distraţi pe cinste ?ncerc?nd să găsiţi o cale de evadare din faţa poliţiştilor puşi pe urmărire...Misiunea principală a jocului este să vă construiţi un renume....aceasta nu ?nseamnă că trebuie să cedaţi locul unei persoane mai ?n v?rstă ?n tramvai ci rebuie să arătaţi de ce sunteţi ?n stare pe stradă, la volan. Ţelul este să fiţi cel mai tare dintre cei cinsprezece „cei mai căutaţi”. Să deveniţi Most Wanted... drumul spre locul de onoare, ?nseamnă nu numai să vă ?nvingeţi adversarii, dar ?n acelaşi timp să traversaţi oraşul, sub presiunea timpului, av?nd pe urme şi vre-o şase echipaje de poliţie. O altă ?mbunătăţire faţă de versiunile anterioare NFS este şi modul ?n care vă veţi putea repara maşina. Tipurile de maşini care vor fi la dispoziţie este ?ncă este secret, ?nsă c?teva informaţii tot au scăpat, şi se pare că vom avea parte de cel mai mare arsenal de modele de maşini, dec?t a oferit orice altă versiune NFS. Vor fi prezente maşini din categoria sport, super-maşini, import tuner, şi muscle cars...si daca ai cheats ( potzi sa iei masina lui BATMAN -batmobil- ) ..?mbunătăţirile aduse motorului vă vor da posibilitatea de a concura ?mpotriva oricui, de asemenea va trebui să fiţi atenţi şi la aspectul vizual al maşinii, altfel nu veţi fi recunoscut ca făc?nd parte din gaşcă.Unul dintre autorii jocului deţine un Japanese import modificat, cu care concurează ?mpotriva maşinilor exotice, şi se destăinuie, că nu este distracţie mai mare dec?t aceea de a vedea ?n oglinda retrovizoare cum adversarul dispare ?n ceaţa de fum lăsată de cauciucurile proprii… Oare se referă la maşina pe care o deţine ?n realitate sau despre joc ? . ?n timp ce Underground s-a axat ?n principal pe curse şi ?mbunătăţiri aduse maşinii, Most Wanted se orientează pe o mai mare libertate de alegere a strategiei proprii. Nu contează cum ajungeţi să fiţi cel mai bun, numai să reuşiţi. Aici puteţi să alegeţi şi alt traseul dec?t cel principal, scurtăturile nu sunt definite, fiecare conduce pe unde crede el că este mai bine, pentru a trece primul linia de finish. Şi nu trebuie să va aflaţi neapărat tot timpul pe asfalt, mai sunt şi parcuri, sau chiar terenuri de golf. O să aveţi mare nevoie de asemenea scurtături, mai ales pentru a scăpa de poliţişti... O astfel de lume este mult, mult mai interesantă şi mai plină de surprize...(ce surpriza placuta ai cand mergi pe o scurtatura si brusc itzi apare in fatza un copac sau un stalp... )..Iar patrulele de poliţie sunt omniprezente....ele veghează la siguranţa traficului, monitorizează stilul vostru de condus, iar odată ce au pus ochii pe voi, o să aveţi mult de furcă pentru a scăpa de ei.Reputaţia c?ştigată, rankul pe lista neagră, este prezent nu numai ?n modul single player, dar şi ?n modul on-line, care va fi disponibil pentru toate platformele. Un capitol aparte ?l reprezintă schimbarea vitezelor...Pe display este vizibil turometrul, şi ar trebui să fiţi foarte atenţi cu el. O clipă mai devreme, dec?t momentul optim şi trecerea ?ntr-o treaptă superioară va ?nsemna pierdere din viteză. Ca să nu mai vorbim de ce se poate ?nt?mpla dacă schimbarea de treaptă va fi făcută prea t?rziu… de fapt ştiţi: fum gros ieşind de sub capotă.. ...incă nu se ştie dacă schimbătorul automat va fi disponibil, ar fi mai distractiv fără ca orice tembel stie sa apese tasta "up" si sa strige ("am castigaaaaaaat"..gura mah ! )... Nu trebuie să vă temeţi de tamponări...?n afară de faptul că veţi pierde din viteză, alt efect asupra maşinii nu vor avea...Patrulele de poliţie vor ?nvăţa manevrele voastre de evadare, aşa că repetarea aceloraşi trucuri la nesf?rşit nu va fi posibilă. Vă vor aştepta la momentul şi locul potrivit pentru a vă opri. Poate că este un lucru deja cunoscut, dar merită menţionat – puteţi să distrugeţi mediul ?nconjurător! (run over that stupid cow and aim 4 1-st place on the meat market ) Avansarea ?n blacklist, se face pe baza a doi indicatori. Rap sheet şi Cred sheet. Punctele vor fi obţinute nu doar pe baza victoriilor, ?nsă vor fi apreciate şi metodele de evadare din calea legii. Care sunt cerinţele tehnice minime pentru joc? Din punct de vedere al graficii, aceasta face parte din "generaţia următoare", PS3 sau Xbox360. Framerate-ul se vă modifică ?n funcţie de numărul de maşini care sunt ?n trafic...Este posibil ca setările grafice să conţină şi acest lucru. Despre toate astea o să ne putem convinge pe viu la sf?rşitul acestui an. Informaţii detaliate, le voi face publice (adica aici..) de ?ndată ce o sa dispun de ele...La final, am considerat că nu ar fi lipsit de importanţă o scurtă istorie NFS


1.Need for Speed – Totul a ?nceput ?n anul 1994, odată cu apariţia sistemelor 3DO. Numai că acestea erau prea scumpe, aşa că s-a aşteptat p?nă in 1996, perioada PSX şi SEGA SATURN. Ideea era de a crea un joc ?n care să conduceţi maşini la care puteţi doar să visaţi.

2.Need for Speed 2 – Versiunea PSX a apărut destul de rapid, ?n anul 1997. Grafică mai bună, un parc auto mai variat

3.Need for Speed 3: Hot Pursuit – Este anul 1998. Jocul se ?ndreaptă ?ncet spre stilul Underground. Adică ?ncep să vă urmărească poliţiştii.

4.Need for Speed: High Stakes – ?naintea acestui joc, din 1999 NFS nu conţinea posibilitatea de a vă construi o carieră automobilistică. De asemenea, pentru prima dată aţi putut juca de partea poliţiştilor ?n modul Pursuit.

5.Need for Speed: V-Rally 2 – A apărut doar pentru PSX. Jocul a ajutat cumva la dezvoltarea actualului Most Wanted, prin aceea că a adus pentru prima dată problematica condusului pe terenuri diferite.

6.Need for Speed: Porsche Unleashed – Ce a adus nou această variantă? Bine?nţeles concentrarea pe marca Porsche. A apărut ?n 2000, iar autorii chiar s-au chinuit un pic cu fizica maşinii.

7.Need for Speed: Hot Pursuit 2 – V?ndut ?n peste un milion de exemplare, disponibil pentru toate platformele. Era anul 2002.

8.Need for Speed: Underground – Este anul 2003. Poate cel mai de succes joc al firmei EA. Peste 8 milioane de copii v?ndute. Cursele de drag au făcut de-a dreptul furori.

9.Need for Speed Underground Rivals - Anul 2005 jocul este disponibil numai pe PSP (cuntinua seria de succes underground)

10.Need for Speed: Underground 2 - După succesul nemaipomenit al predecesorului, a urmat firesc continuarea. Bazat ?n principal pe un tuning deosebit, şi-a adus din plin contribuţia la ceea ce va fi Most Wanted.

__________________________________________________ ___________

Info.site -> http://www.gamespot.com/xbox360/driving/ne...peedmostwanted/
E3 2005 Hands-On Report -> http://www.gamespot.com/xbox360/driving/ne...ew_6125443.html
Gameplay Footage 3 -> http://i.i.com.com/cnet.g2/b.gif
Gameplay Movie -> http://i.i.com.com/cnet.g2/b.gif
Microsoft E3 2005 Xbox 360 Demo Showcase -> http://i.i.com.com/cnet.g2/b.gif
__________________
Zarurile au fost aruncate!
"Alea iacta est!"
...................................
Ori imparat ori nimiv!
"AUT caesar aut nihil!"
...................................
sharky- is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2005, 04:27 PM   #22
rzv4barsa
Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Salajan, pe langa BILLA :P
rzv4barsa is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to rzv4barsa
Default

shtie cineva cand apare un demo ceva shi mai ales data de lansare a jocului pe PC?
__________________
STELIST

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
rzv4barsa is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2005, 04:50 PM   #23
stefan
Guest
 
Default

parca pe 16 noiembrie apare jocul full
  Reply With Quote
Old 19-09-2005, 04:54 PM   #24
mpdanyel
Member
 
Join Date: Sep 2005
mpdanyel is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mpdanyel
Default

Esti tare Sharky!! Se vede ca esti adevarat fan NFS!!
mpdanyel is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 08:41 AM   #25
cmicshu
Member
 
Join Date: Jul 2005
Location: toplita
cmicshu is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to cmicshu
Default

un demo? pe cand se poate?
__________________
numai jucand poti pierde..
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cmicshu is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2005, 09:35 PM   #26
T-man
Member
 
T-man's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
T-man is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to T-man
Default

De departe cel mai bun joc din serie a fost nfs porsche, jocul este favoritul meu, pacat ca nu se gandesc sa mai faca o continuare, totul era senzational, masinile, peiajele. Pacat ca acum au dat-o serios in comercial. Plus ca jocul asta nou mi se pare foarte sumbru si tomnatic, atmosfera pare destul de reala, dar e cam trista.
__________________
Multe trec pe dinainte,/In auz ne suna multe,/Cine tine toate minte/Si ar sta sa le asculte?.../Tu asaza-te deoparte,/Regasindu-te pe tine,/C?nd cu zgomote desarte/Vreme trece, vreme vine.
T-man is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2005, 04:02 PM   #27
Emil Sandoi
Member
 
Emil Sandoi's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Titan,Bucuresti
Emil Sandoi is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally posted by cmicshu@Oct 5 2005, 08:41 AM
un demo? pe cand se poate?
Trebuie sa apara zilele astea...fii pe faza....sigur au sa-l puna baietii de pe Computergames.ro ...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Emil Sandoi is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2005, 06:19 PM   #28
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

A aparut demou-ul il gasiti prin diverse locuri, de exemplu pe jucaushii.ro sau fileshack.
L-am jucat si la prima impresie pot spune ca nu s-au schimbat multe. Grafica este evident imbunatatita si acum daca n-ai o placa video de ultima generatie nu prea vezi ce au cu adevarat sa-ti ofere producatorii. Nu ca ne-ar interesa foarte tare asta, mai important e gameplay-ul, dar in fine...
Pe partea de condus, acelasi control placut cu care ne-am obisnuit din Underground, masina raspunzand bine comenzilor. De data aceasta, sentimentul de arcade este si mai ampificat. Jucatorul nu prea are damage, pe cand masinile de politie au. In urmariri, escapada poate fi facuta nu doar prin viteza superioara si lasarea in urma a garzii, ci si prin trecerea prin anumite puncte care vor atrage dupa sine oprirea temporara a urmarii. Ca sa intelegeti mai bine, daca ma urmaresc politisii si trec printr-un anume punct al unui restaurat drive-through, apare un cut-sceen in care copertina restaurantului se rupe si cade peste nefericitii aflati in urmarirea mea. Faza cu slow motion este si ea foarte interesanta, cu ajutorul putand sa fie facute diverse manevre la viteze anormale :P
In rest, Need For Speed...
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2005, 06:52 PM   #29
gorghette
Member
 
gorghette's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Craiova
gorghette is on a distinguished road
Default

am vazut si eu ca a aparut demou, da totushi astept jocu full :P
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


"Suntem singura echipa care ar fi putut sa nu joace, pentru ca nu aveau loc spectatorii pe stadion !"
Petre Deselnicu
gorghette is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2005, 09:06 PM   #30
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

ahhh Sirius mi-ai luat inainte cu REVIEW-ul :P (as fi postat mai devreme dar am jucat demo-ul)
Hai sa imi dau si eu cu parea:

1. faza cu slow motion-ul e foarte mishto si chiar imi place
2.daca la NFS U si NFS U2 la 70-80 KM/H masina se misca cu viteza luminii stinse de parca era o caruta , aici nu prea poti depasi 160 KM/H ca deja parca intri in hiperspatiu ( nici nu stiu daca se poate depasi mai mult de 170 o sa vedem in jocul FULL)
3. Damage-ul este binevenit dar se mai putea lucra adika , masinile de politie se distrug repede si foarte mult , in schimb masina noastra se distruge greu pana la un anumit punct ( adika cateva zgarieturi pe vopsea si geamurile sparte , o sa pun si o poza sa vedeti)
4. Grafica mi se pare mult imbunatatita , foarte mult (o sa vedeti in poza cum se vede cu detalii full)
5. Coloana sonora mi se pare foarte mishto ( parerea mea, chiar imi da senzatia ca sunt urmarit si trebuie sa scap de BAD BOYS :P )
6. MUSTANGUL!!!!!! vai ce sunete scoate !!!!!!!!!!! SUPERB!!!!

JOCUL FULL apare pe 17

Daca ar fi sa ii dau o nota de la 1-100 , nota mea ar fi ...............87

EDIT!!!!!!!!!!!! cei 170 se pare ca sunt mile pe ora sry deci 170x1,6 vine 272 de KM/h [B]
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:55 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL