INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-2011, 05:35 PM   #31
6cai
Member
 
6cai's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
6cai will become famous soon enough6cai will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to 6cai
Default

Quote:
Originally Posted by sergiu93 View Post
sper sa nu ramane doar laude cand au vorbit despre gameplay.desi parca vad ca noi jucatorii de pe pc iarasi vom avea o copie fidela de la fifa 11 console si inca nu vor rezolva problema tristatului online!
daca fifa 12 pe PC va arata EXACT la fel ca fifa 11 pe console,atunci am fi chiar norocosi,dar ma tem ca odata cu portarea pe PC vor fi multe buguri,lag in online,etc
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

TRAIM IN ROMANIA SI STEFAN NE OCUPA TOT TIMPUL...
6cai is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2011, 06:32 PM   #32
Rocambole
Member
 
Join Date: Jul 2007
Rocambole is on a distinguished road
Default

Banuiesc ca, revolutia in fifa, va fi introducerea modului online testat in varianta free- fifa online-joc care, dupa ce s-au incheiat testele, s-a inchis. A fost doar un mod de asi dezvolta varinta online a jocului. Sunt doar supozitii, dar tare mie ca am dreptate. Sa vedem ce va rezerva viitorul
Rocambole is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2011, 10:39 PM   #33
6cai
Member
 
6cai's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
6cai will become famous soon enough6cai will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to 6cai
Default

Quote:
Originally Posted by Rocambole View Post
Banuiesc ca, revolutia in fifa, va fi introducerea modului online testat in varianta free- fifa online-joc care, dupa ce s-au incheiat testele, s-a inchis. A fost doar un mod de asi dezvolta varinta online a jocului. Sunt doar supozitii, dar tare mie ca am dreptate. Sa vedem ce va rezerva viitorul
modul online in fifa este free si acum,doar ca trebuie sa ai jocul original,iar david rutter s-a referit la gameplay cand a spus ca va fi o revolutie....
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

TRAIM IN ROMANIA SI STEFAN NE OCUPA TOT TIMPUL...
6cai is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 01:38 PM   #34
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Razor: Nu prea cred. FIFA 08 a fost cu mult peste 07 pe 360, iar 10-le nu a adus o schimbare uriasa fata de 09 dar movementul in 360 de grade a facut diferenta.
FIFA 11 nu mi se pare ca a adus prea multe lucruri noi de asemenea, daca e sa-l compar cu WC 10.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 07:41 PM   #35
ronaldin
Member
 
ronaldin's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
ronaldin is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by CrossFadeRo View Post
Teoretic n-are de ce sa fie mai mari, atat timp cat nu imbunatatesc substantial AI-ul nu cred ca jocul va cere mai multe resurse pe parte de CPU/RAM, poate doar pe parte grafica, dar stati sa vedem mai intai daca va fi aceeasi versiune in primul rand.
Ba mai mult, sper ca FIFA 12 sa fie optimizat ca la carte, nu ca 11-le care merge execrabil si acum pe PC-uri foarte bune, si surprinzator de bine pe altele, plus ca mai apare si situatia, in care ma flu si eu, de altfel, unde Offline jocul zburda (si asta pe XP, ca pe 7 orice i-as face agata rau, chiar daca am mereu peste 50FPS), iar Online face nazuri (sacadari, pierderi de conexiune DESI nu joc de pe Dial-Up si la orice alt joc de fotbal inclusiv FIFA 10/WC 10 PS3 nu am probleme).
Am si eu windows 7 64biti.Jocul agata rau,rau.Si am un PC peste cerintele maxime.Daca pun pe XP zici ca ar merge mai bine? Sau poate pe win7 32biti?
ronaldin is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 08:22 PM   #36
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Si eu am avut problema asta (am un PC mediu, nici foarte slab dar niciun monstru) pe Windows 7 (32 BIT), dupa ce mi-am pus XP si mi-am instalat o versiune mai noua de Driver totul a fost ok, asta pana sa intru in Online cand jocul agata ca pe 7 @ Single Player.
Eu zic ca, daca n-aveti ce face, merita sa incercati cu XP-ul.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 08:29 PM   #37
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by ronaldin View Post
Am si eu windows 7 64biti.Jocul agata rau,rau.Si am un PC peste cerintele maxime.Daca pun pe XP zici ca ar merge mai bine? Sau poate pe win7 32biti?
Daca ai placa ATI instaleaza update-ul. Indiferent de ce placa video ai iti recomand sa instalezi ultimul driver.

Totusi posteaza configuratia calculatorului.
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 11:18 PM   #38
cip
Member
 
Join Date: Aug 2010
cip will become famous soon enough
Default

ar fi frumos daca ar face fifa 12 pentru pc , exact ca fifa 11 xbox 360 ,mie mi se pare mult mai frumos fifa 11 console fata de fifa 11 pc si la gamplay si la grafica .
eu cred cel mai important lucru va fi optimizarea jocului , pt ca la capitolu asta fifa 11 pc , a stat foarte rau .
eu cred ca un lucru important va fi cum va arata pes 2012 , pt ca daca pes 2012 va arata spectaculos , si fifa pe pc trebue sa faca progresive , ca sa fie la nivelu marelui rival pes , pt platforma pc
cip is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2011, 09:12 AM   #39
ronaldin
Member
 
ronaldin's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
ronaldin is an unknown quantity at this point
Default

Am cele mai noi drivere instalate,nu asta este problema.
Nvidia Geforce 9800GT,Core 2Duo E7500,3gb RAM,HDD 640GB,windows 7 ultimate 64biti.
Eu cred ca windowsul e problema,cred ca ar merge mai bine pe XP sau pe 7 32biti
ronaldin is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2011, 11:56 AM   #40
ronaldin
Member
 
ronaldin's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
ronaldin is an unknown quantity at this point
Default

Ma ajuta cineva?
ronaldin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:01 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL