INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-2010, 09:40 PM   #11
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by 6cai View Post
tu sti ce vorbesti?????
PS:Incearca sa-l deschizi cu compatibility mode in xp sp3
cred ca tu esti un copil de 12 ani care se crede mare expert si vii aici cu comenturi....pai ba mai multi tipi experti care lucreaza in acest domeniu si stiu cu ce se mananca WIN 7 mi-au zis ca WIN 7 nu e pentru jocuri si e posibil ca foarte multe jocuri sa nu mearga si vi tu care abia ai invatat sa deschizi PC-ul si ma intrebi daca stiu ce vorbesc...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by alyn_basshunter; 10-04-2010 at 11:55 PM.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 09:45 PM   #12
wubb_blade
Banned
 
Join Date: Mar 2009
Location: Bucuresti
wubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by 6cai View Post
tu sti ce vorbesti?????
PS:Incearca sa-l deschizi cu compatibility mode in xp sp3
dar tu sti?

vezi ca unele jocuri nu merg din cauza ca iti mai trebuie nu stiu de kkt la el..ca nu este compatibile....conteaza ce wind 7 are pentru ca sunt multe la care nu sunt toate upgradurile facute....asa ca vorbeste cu tonu ala mai scazut si nu mai fa pe desteptu
wubb_blade is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 11:44 AM   #13
sermih2001
Member
 
Join Date: Apr 2010
sermih2001 is on a distinguished road
Default

auzi aline(banuiesc ca asa te numesti), in primul rand nu sunt un copil de 12 ani am peste 20 de ani si pe deasupra lucrez si in domeniul calculatoarelor si pot sa zic ca ma si pricep. am deschis acest thread pt ca nu mi merge jocul online pe windows 7 si am crezut ca ma poate ajuta cineva. am cautat pe forumuri, peste tot pe net si multi au problema asta. si am ajuns la concluzia ca ar fi de la window 7(ceva incompatibilitate cu executabilul din fifa). si am incercat diverse variante(cu compatibilitati de jucat in win xp, vista etc, cu virtual xp pe windows 7). se pare ca jocul merge pe xp fara probleme si singura solutie care mi a ramas a fost sa mai creez o mica partitie cu win xp in care sa am numai jocul si o partitie cu win 7 pe care il folosesc la celelalte aplicatii. daca tu ai win 7 si ai jocul original si ti merge jocul online poate ma luminezi si pe mine de ce la mine nu merge. daca nu atunci nu stiu ce cauti pe acest thread si ai putea lasa pe altii care ar putea fi utili.
sermih2001 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 02:43 PM   #14
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

eu i-am zis aia lui 6cai nu tie,dar na,in ziua de azi e greu cu limba romana...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by alyn_basshunter; 14-04-2010 at 03:14 PM.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 06:20 PM   #15
6cai
Member
 
6cai's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
6cai will become famous soon enough6cai will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to 6cai
Default

Quote:
Originally Posted by sermih2001 View Post
am incercat toate compatibilitatile.la fel. am instalat xp pe alta partitie si cand vreau sa joc online intru in xp. in rest stau in win 7. asta e. alta solutie nu am gasit. daca eram singurul cu problema asta intelegeam. ar fi fost din vina calculatorului. dar din cate am tot citi foarte multi au problema asta. asa ca cei de la EA ar fi putut gasi pana acum o soluite pt problema asta. cred ca ii doare in cot.
eu am un prieten care cand intra in online mode la fifa 10 ii da don't send si are xp
Edit(pt alyn_basshunter): In primul rand nu-s copil de 12 ani si am mai multi decat crezi tu.In al doilea rand nush care experti ti-au zis tie ca 7 nu e pt jocuri.Daca ai sti macar ceva despre PC-uri ai sti ca nu exista windows doar pentru jocuri si windows doar pentru celelalte lucruri,dar asa este in Romania toti sunt buni in toate si cu reply-ul asta am incheiat ''disputa'' pt ca nu vreau sa-mi bat mintea cei care se joaca 2-3 jocuri si fix is gameri.

Last edited by 6cai; 14-04-2010 at 06:25 PM.
6cai is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 07:39 PM   #16
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

pai na,daca esti tu mai expert decat expertii mei si zici ca fifa functioneaza fara probleme pe WIN 7,ia team viewer si ajuta-l pe acest tip,rezolva-i problema nu sta numai sa iti dai cu parerea..daca nu macar nu te mai da atat de destept pe aici

p.s. si mai invata sa citesti,arata-mi unde am spus eu ca is mare gamer
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by alyn_basshunter; 14-04-2010 at 07:47 PM.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2010, 08:35 PM   #17
mackyfsc
Member
 
mackyfsc's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
mackyfsc is on a distinguished road
Default

Uite, pentru cel ce are problema cu win7:
nu am avut aceasta problema aici, la acest joc. doar cu altul. tot ca tine, am dat run as administrator, de la troubleshoot am ales run in xp sp 2 mode, sau cum ii spune(pe sp 2 e cel mai bine!!), la final, am ales solutia capitala: reinstalare de windows, a fost si cea care a mers. si daca mai vb de online, vezi si ce viteza ai pe net, poate win 7 iti limiteaza jocul, cum facea uneori cu utorrent 1.6. si sfatul meu, daca poti, instaleaza un win 7 ultimate pe 32 bit, e cel mai bun.

pentru cei care se cearta: din cate stiu eu, nu toate jocurile sunt dezvoltate pe platforma de win7, care a schimbat multe de la xp sau vista si pana aici, inclusiv kernel-ul. inca nu sunt toate jocurile compatibile cu el si invers, chiar daca a dezvoltat suportul pentru platforme mai vechi. cat despre faza ca win 7 nu e pentru jocuri.... e pentru ce-l folosesti, depinde de ce comp ai pana la urma, k win asta maninca multe resurse pentru ce are majoritatea, si sincer, fara o placa video de min 1 gb /128 bit, cam doar fifa 10 mai poti juca intre jocurile aparute in 2009.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mackyfsc is offline   Reply With Quote
Old 15-04-2010, 03:23 PM   #18
sermih2001
Member
 
Join Date: Apr 2010
sermih2001 is on a distinguished road
Default

iuhuuuu. no am rezolvat. dupa multe cautari si incercari. pt toti cei care au pb cu jocul online. am dat la prpprietatile executtabilului de fifa, am selectat tab ul de compatibility mode. In subsolul tab ului exista un buton "change settings for all users". acolo sunt niste bife. am bifat "disable visual themes" si run the program as an administrator. Apoi am intrat in joc si am dezactivat din playlist toate melodiile, si surpriza cand intru sa joc online merge. nu stiu care este cauza, am vazut si eu pe forumuri si uite ca merge. Oricum e mult mai bine decat de fiecare data sa intru in xp sa ma joc si pe urma sa intru in win 7 si uite asa etc. sper sa ajute si pe altii care au aceasta problema.
sermih2001 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:23 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL