INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-2010, 10:35 PM   #1
sermih2001
Member
 
Join Date: Apr 2010
sermih2001 is on a distinguished road
Default "fifa.exe stopped working"

am cumparat si eu azi jocul original si cand incerc sa joc online imi da fifa.exe stopped working. am windows 7 si din ce am tot citit multi au problema asta si nu prea s a gasit vreo rezolvare. daca stie careva vreuna rog sa mi zica si mie. primul joc pe care il cumpar si m am lecuit.
sermih2001 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2010, 11:33 PM   #2
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

cred ca mai degraba e din cauza la WIN 7...multi mi-au zis ca WIN 7 nu e pentru jocuri,deci sunt multe jocuri care nu iti vor merge :P
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 01:13 AM   #3
cotoy8
Member
 
cotoy8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: In lumea mea...
cotoy8 is a jewel in the roughcotoy8 is a jewel in the roughcotoy8 is a jewel in the roughcotoy8 is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by alyn_basshunter View Post
cred ca mai degraba e din cauza la WIN 7...multi mi-au zis ca WIN 7 nu e pentru jocuri,deci sunt multe jocuri care nu iti vor merge :P
Gresit!Eu am Windows 7 si imi merge perfect Fifa 10 si multe alte jocuri.Pana acum nu am avut vreo problema cu anume joc.Chiar nu inteleg ce problema ai putea avea.
__________________
Niciodata sa nu te cobori la nivelul prostului,cu siguranta te va invinge cu experienta lui!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cotoy8 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 09:12 AM   #4
sermih2001
Member
 
Join Date: Apr 2010
sermih2001 is on a distinguished road
Default

mda. cred ca e de la windows 7. am instalat jocul si pe un xp sp3 si merge sa joc si online. faza e ca nu vreau sa trec de la win7 la win xp. sa incerc cu virtual xp pe window 7. poate asa merge macar pana scot astia de la ea un patch ceva.
sermih2001 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 10:18 AM   #5
Eek
Member
 
Join Date: Mar 2010
Eek is on a distinguished road
Default

Aly , cred ca diferenta se vede cand detii jocul original..Cum a precizat Sermih.
Eek is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 12:25 PM   #6
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by cotoy8 View Post
Gresit!Eu am Windows 7 si imi merge perfect Fifa 10 si multe alte jocuri.Pana acum nu am avut vreo problema cu anume joc.Chiar nu inteleg ce problema ai putea avea.
da,dar depinde care varianta de WIN 7 il ai...poate pe WIN 7 ULTIMATE merg jocurile si pe WIN 7 HOME PREMIUM nu merg sau invers

sermih asta e singura varianta sa pui sa deschida cu xp :P
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 01:28 PM   #7
el.camaleone
Member
 
el.camaleone's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: arad
el.camaleone is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to el.camaleone
Default

incerca cu unul de pe net sa vezi poate merge eu asa il am si merge
el.camaleone is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2010, 03:59 PM   #8
sermih2001
Member
 
Join Date: Apr 2010
sermih2001 is on a distinguished road
Default

am win 7 ultimate. am stat ieri 5 ore sa caut solutii. am incercat sa l rulez ca administrator sa scot sa bag optiuni video etc. nimic. am mai creat o partitie si am instalat xp pe o partitie si acu instalez jocu. daca merge e k.cand vreau sa joc online ma bag in xp in rest stau pe win 7. asta e.pana nu gasesc alta solutie stau asa. numai sa mearga.

---------- Post added at 03:18 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

apropo.cui nu i merge sa nu incerce cu virtual xp sun windonw 7 ca nu merge.nu poti bga drivere de video, de sunet etc si nu merge.pe virtual machine merg aplicatiile mai putin solicitante.

---------- Post added at 04:59 PM ---------- Previous post was at 03:18 PM ----------

hurray. pe xp merge jocul online.
sermih2001 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 07:20 PM   #9
6cai
Member
 
6cai's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
6cai will become famous soon enough6cai will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to 6cai
Default

Quote:
Originally Posted by alyn_basshunter View Post
cred ca mai degraba e din cauza la WIN 7...multi mi-au zis ca WIN 7 nu e pentru jocuri,deci sunt multe jocuri care nu iti vor merge :P
tu sti ce vorbesti?????
PS:Incearca sa-l deschizi cu compatibility mode in xp sp3

Last edited by 6cai; 10-04-2010 at 07:22 PM.
6cai is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2010, 08:51 PM   #10
sermih2001
Member
 
Join Date: Apr 2010
sermih2001 is on a distinguished road
Default

am incercat toate compatibilitatile.la fel. am instalat xp pe alta partitie si cand vreau sa joc online intru in xp. in rest stau in win 7. asta e. alta solutie nu am gasit. daca eram singurul cu problema asta intelegeam. ar fi fost din vina calculatorului. dar din cate am tot citi foarte multi au problema asta. asa ca cei de la EA ar fi putut gasi pana acum o soluite pt problema asta. cred ca ii doare in cot.
sermih2001 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:09 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL