INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-2011, 08:06 AM   #1
mihu
Member
 
Join Date: May 2007
mihu is on a distinguished road
Default problema gamepad f310

am achizitionat ieri un gamepad logitech f310 si am o problema cu el. Nu mi-l vede,in loc de gamepad f310 imi apare gamepad dual action si nu functioneaza in fifa12...am bagat si driverul,iar cand imi cere sa-l calibrez nu imi apare nici un gamepad de calibrat...ce pot face?


de mers merge relativ...sare mingea din jucatori aiurea
mihu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2011, 12:29 AM   #2
MepyyFCDB
Member
 
MepyyFCDB's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
MepyyFCDB is on a distinguished road
Default

Cum adica nu functioneaza? Nu iti merge deloc? Adica nici macar sa centrezi? Sa zicem ca nu merge sutul, dar restul ? Nimic nimic ?

Daca instlaezi Driverul corect, ar trebui sa mearga, trebuie selectat si in Joc ca ai gamepad.

Eu am unul fara Driver ( asa l-am cumparat ) , l-am bagat in unitate, am intrat in fifa, si mi-a mers perfect.
MepyyFCDB is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2011, 08:26 AM   #3
mihu
Member
 
Join Date: May 2007
mihu is on a distinguished road
Default

am instalat driverul,dar nu imi recunoaste modelul meu,imi spune ca am alt model...al meu e logitech f310...si el imi zice ca am logitech dual action...iar in joc merg toate butoanele,doar ca sare mingea ca din coltul mesei cand o preia un jucator...am bagat si programele alea postate in alt topic,degeaba...ce potface?am inteles ceva de regedit,doar ca nu stiu ce e regedit si ce sa fac...pls help

e aiurea,pe net cam toti au gamepad,si o cam iau...acum cand mi-am luat si eu,nu imi functioneaza cum trebuie

ps:mai are cineva f310?are probleme sau ii merge perfect?
mihu is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011, 04:17 PM   #4
SIGO
Member
 
Join Date: Oct 2011
SIGO is on a distinguished road
Default

Salut baieti!
Eu am un gamepad de care cred ca n-a auzit nimeni, Dreamtech In fine, prefer tastatura insa de gura lumii mi-am luat si eu un gamepad si am aceeasi problema: sare mingea "ca din coltul mesei" cand preia sau da pasa. In rest, am facut ce setari am vrut, si merge perfect, mai putin asta.
SIGO is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:46 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL