INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 08-03-2004, 09:30 PM   #21
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Foarte echilibrat, ce sa-ti spun, Arsenal n-a mai luat bataie din antichitate... <_<
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 10-03-2004, 02:49 PM   #22
neolen
Member
 
Join Date: Nov 2003
neolen is on a distinguished road
Default

Joseph Blatter pentru 18 echipe

Presedintele ФИФА Blatter a declarat, ca, dupa opinia sa , numarul echipelor din EPL (20) este exagerat. El este decis sa intreprinda actiunile necesare, pentru a reduce numarul lor pana la 18. Ideal pentru el ar fi ca in fiecare campionat din Europa sa participle doar 16 echipe(Romania,Rusia) .Pe langa aceasta, Blatter propune suspendarea celui de-al doilea meci din cadrul Cupei Angliei daca primul se termina egal.
Dorinta lui Blatter de a reduce numarul echipelor in Campionatele principale este pentru a ridica nivelul jocurilor la nivel de selectionate.Din cauza programului incarcat din Campionat si participarea la alte turnee, futbolistilor nu le mai ramane nici timp nici putere pentru a evolua la valoarea maxima pentru selectionate.

Hasselbaink: vreau sa joc in fiecare saptamana

Futbolistul lui Chelsea J.F. Hasselbaink a declarat ca "a obosit de politica de rotatii" a lui Claudio Ranieri si este decis sa paraseasca echipa lui Roman Abramovic.
"Eu deja le-am spus celor din club ca vreau sa plec, ? a spus olandezul. ? Noi nu trebuie sa ne concuram intre noi. De ce, daca eu am jucat bine un meci, in urmatorul trebuie sa stau pe banca de rezerve? Acest program ma dezbate din ritmul de joc. Daca conducerea nu doreste ca eu sa joc in fiecare saptamana atunci eu parasesc clubul.".



Joe Cole in arenda la Everton?

Antrenorul principal al lui "Everton" David Moyes s-a adresat catre conducerea clubului pentru a desfasura niste negocieri privind transferul lui Joe Cole de la Chelsea. Everton are de gand sa-l ia in arenda pe mijlocas pe un termen de un an.


Anelka ramane ala City

Nicolas Anelka nu are de gand sa paraseasca Manchester City "Sunt foarte fericit aici. Contractul meu expira in sezonul viitor, regulat joc in primul 11 al echipei si nu am de gand sa-mi schimb clubul"a declarat Anelka pentru Evening News.
Dupa cum afirma Reuters, Anelka este curtat de mai multe cluburi printer care si Manchester United.



Taylor -extraordinar

Clubul Birmingham City este aproape de a incheia un contract cu portarul de 32 luat in arenda de la Fulhum- Mike Taylor,
"Taylor e un portar extraordinar.In lunile ce au trecut el pur si simplu ne-a uimit cu abilitatile sale. Presupun ca in timpul apropiat numaidecat vom incheia un contract cu el.Varianta ar fi un contract pe 4 ani cu un castig annual de 1,4 mln lire sterline -a declarat antrenorul principal.


Beckham pentru 140 mln la Chelsea

Capitanul selectionatei Angliei si mijlocasul lui Real Madrid David Beckham a declarat pentru Tribalfootball, ca daca conducerea lui Chelsea ar dori sa-l cumpere suma transferului lui este de 140 mln lire sterline. Asa scrie in contractul lui Beckham in cazul unui eventual transfer.
"140 de mln lire sterline ? pri care as putea pleca in alta parte de la Real. Multi spun ca eu voi parasi pe Real Madrid pana la sfarsitul sezonului insa eu personal nu stiu ce v-a fi.

Topul celor mai bogate cluburi din Europa

1.Manchester United -167,83 mln lire sterline
2. Juventus - 145,75 mln.
3. Milan - 133,66 mln.
4. Real Madrid - 128,5 mln.
5. Bayern Munchen - 108,6 mln.
6. Inter Milano - 108,4 mln.
7. Arsenal Londra - 99,87 mln.
8.Liverpool - 99,74 mln.
9. Newcastle United- 92,73 mln.
10. Chelsea - 89,32 mln
11. AS Roma - 88,39 mln
12. Borussia Dortmund - 82,78 mln.
13. Barcelona - 82,38 mln.
14. Schalke-04 - 79,17 mln
15. Tottenham Hotspur - 63,81 mln.
16. Leeds United - 61,41 mln.
17.Lazio Roma - 59,34 mln.
18. Celtic - 58,07 mln.
19. Lyon - 56,27 mln.
20. Valencia - 53,73 mln.

neolen
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Oricind Zimbru
Oriunde Zimbru
Peste tot Zimbru
Intotdeauna cistigi tu
neolen is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2004, 07:11 PM   #23
danutz_andrey
Guest
 
Default

Duminica e marele derby Arsenal-Manchester U. la ora 18.05 pe TV Sport.Ma gandeam sa dati niste pronosticuri,eu zic ca va bate Arsenal cu 2-1. Goluri Bergkamp,Reyes si Scholes.
  Reply With Quote
Old 25-03-2004, 09:42 PM   #24
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Eu zi cred ca o sa fie 2-2. O sa fie 2-0 pt Manchester (van Nistelroy si Scholes), apoi marcheaza Henry si egaleaza Berkampf.
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2004, 03:05 PM   #25
cinevaaaa
Member
 
Join Date: Feb 2004
cinevaaaa is on a distinguished road
Talking

arsenal va castiga cu 2-0 sau 3-1 (desi asi vrea sa piarda ca sa ii ajunga Chelsea)
cinevaaaa is offline   Reply With Quote
Old 26-03-2004, 03:08 PM   #26
cinevaaaa
Member
 
Join Date: Feb 2004
cinevaaaa is on a distinguished road
Talking

100% da gol Hanry(chiar 2)
cinevaaaa is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2004, 04:04 PM   #27
danutz_andrey
Guest
 
Default

Nu conteaza cine va inscrie important este ca va fi un spectacol pe cinste!
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 04:59 PM   #28
KYssY
Guest
 
Default

bah.....
eu is fan inrait MAN. UTD.!!!! sper sa bata MANCHESTER pt. ca e o super echipa si ar trebui sa le faca teste anti-dopping la aia de la arsenal ca sigur iau vitamine, nu stiu cum de sunt atat de buni!!!!!!
eu zic si sper sa fie Arsenal 1-2 Manchester United!!! arsenal da gol in primele 10 min. prin reyes sau henry si man. utd. da golurile in min 21 si 35 primul incursiune pe stang a lui ronaldo centrare buna, iese portarul lui arsenal sare pe sub minge sa boxeze mingea merge la Van Nistelroy, preluare eleganta si un sut vilent in poarta goala!! si al doilea: contraatac purtat de catre Scholes pe mijloc, 2-3 driblinguri superbe ultimul in fata lui campbell, singur cu portarul, lob gol!!!!!!!!!
hai ca mai sunt 5 min. si incepe meciu'!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GO MAN. UTD.!!!!!!!!!!
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:03 PM   #29
danutz_andrey
Guest
 
Default

Si eu sunt fan Manchester,dar eu recunosc ca nu au nici o sansa in fata lui Arsenal.Daca vor bate vor castiga asa din intmplare.
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:06 PM   #30
KYssY
Guest
 
Default

shhhh!!! ca a inceput!!
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:11 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL