INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-2006, 09:11 PM   #1
danutz
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Oradea
danutz is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to danutz
Default

am vazut astazi,mai exact acum cateva minute, un documentar foarte interesant pe national geographic numit ''Evanghelia dupa Iuda'',in acea evanghelie era vorba despre relatia lui Iisus cu Iuda.acolo zicea ca Iuda era un erou deoarece l-a eliberat pe Iisus din inchisoarea trupului sau,si se mai zice ca ei doi au ''planuit'' tradarea lui Iisus,si ca Iisus i-a cerut lui Iuda sa il tradeze ca El sa ridice la cer,uitati-va prin program si o sa vedeti cand se mai difuzeaza documentarul,astept comentarii si intrebari
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
danutz is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2006, 10:34 PM   #2
fredala2003
Member
 
fredala2003's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Ploiesti
fredala2003 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to fredala2003
Default

nu stiu cat de adevarat e chestia asta care cred eu ca vrea sa induca lumea in eroare ca si Codul Lui DaVinci !!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
fredala2003 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2006, 10:44 AM   #3
danutz
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Oradea
danutz is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to danutz
Default

da,dar eu cred ca sunt niste prostii si codul si evanghelia
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
danutz is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2006, 10:58 AM   #4
fredala2003
Member
 
fredala2003's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Ploiesti
fredala2003 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to fredala2003
Default

exact asta am vrut sa spun !!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
fredala2003 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2006, 11:19 AM   #5
danutz
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Oradea
danutz is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to danutz
Default

eu nici macar nu m-am uitat la filmul ''codul lui da vinci'' pt. ca este o prostie ca idee
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
danutz is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2006, 08:28 PM   #6
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Da, filmul e o prostie..cartea insa merita s-o citesti.
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2006, 11:18 AM   #7
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Pe mine ma enerveaza ca nu mai apar pe Discovery documentare noi din domeniul astronomiei. De la o vreme au vreo 3, 4 pe care le tot dau in reluare. La fel e si cu cele despre evenimente paranormale.
Am observat si ca, in ultimele luni, National Geographic si-a propus sa bage spaima de avion in telespectatori.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2006, 04:33 AM   #8
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Sunt curios oare daca aparea vreun film care arata un punct slab al islamului ce s-ar fii intamplat. Acuze de rasism, bombe si demonstratii-vestul vrea sa ne domine si alte idiotenii. Dar noi Crestini pajnici cum suntem intoarcem celalat obraz, poate sa se spuna orice despre noi sa ne arate oricine cu degetul si sa ne blameze pt orice noua nu ne pasa.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2006, 12:18 AM   #9
stefan
Guest
 
Default

Dupa ce am citit cartea am descarcat de pe internet toate documentarele despre Codul lui Da Vinci, pot sa spun ca toate sunt extrem de proaste, in toate au desfiintat majoritatea ideilor din carte in 5 minute fara sa se documenteze prea mult si sa ne arate si noua niste dovezi, mai bine ar face Mythbusters un episod de 2 ore in care sa analizeze cateva lucruri. Oricum, am mai vazut si un documentar in care in 50 de minute l-au desfiintat si pe Nostradamus. Daca ati incerca sa cititi cartea si sa nu va mai luati dupa tot ce auziti, probabil v-ati da seama ca nu e o asa mare porcarie, in primul rand autorul a facut milioane de oameni sa puna mana pe o carte si in al doilea rand ne-a facut sa ne mai punem si intrebari, pentru ca pana acum toti credeau ca cele 10 porunci chiar au aterizat din cer, ca Iisus s-a nascut in mod miraculos, si cel putin mi se pare ciudat ca desi la scoala ni se spune ca Maria Magdalena a fost prima care l-a vazut pe Iisus dupa ce a inviat (in mod miraculos) si mai e si prin calendar parca, ea era totusi o ***. Si chiar toate lucrurile sunt false? Va mira ca Biserica ar fi in stare sa omoare pentru asa ceva? Pai nu a murit maicuta aia de la Tanacu din cauza unor idei idioate? La mine la tara Manastirea Dobrovat poarta oamenii prin tribunale de 2 ani pentru cateva hectare de pamant pentru ca satul probabil va intra in sfarsit in circuitul turistic si pretul pamantului a crescut foarte mult. si acum cateva zile am auzit ca un preot a ales sa colaboreze cu securitatea ca sa nu intre la inchisoare, pai el a turnat pe altii ca sa isi salveze burta cat casa, si cica sunt slujitorii Domnului.
  Reply With Quote
Old 03-09-2006, 10:41 AM   #10
PICIU
Member
 
Join Date: Apr 2006
PICIU is on a distinguished road
Default

Ce parere aveti despre Brainiac de pe discovery?
PICIU is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:10 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL