INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-2005, 12:47 PM   #1
Morrison
Member
 
Join Date: Mar 2005
Morrison is on a distinguished road
Post


Metalhead (editia a XXII-a) va invita Marti 29 Martie 2005 de la ora 21:00 in club Underworld Bucuresti, la un concert exceptional sustinut de trupa M.S. si de invitatii sai adica la peste 3 ore de Metal. Dupa concert, ca in fiecare marti, Rockoteca Metalhead si Metalfan pana dimineata. Pretul biletului va fi 50.000.

M.S. - Heavy Metal - Bucuresti - trupa lui Doru MS Istudor, pentru a doua oara in Underworld se pregateste de un alt concert de zile mari, dupa evenimentul petrecut cu o luna in urma la relansarea live a trupei tot in Underworld. Doru Istudor este cunoscut rockerilor din Romania ca fost membru al formatiilor Harap Alb, Florian Din Transilvania, Vali Sterian & Co., dar mai ales ca lider al grupului Voltaj in perioada metalica '86-'92. Cu o experienta de peste 20 de ani, trupa promite un show pe cinste. Ultimul album M.S. , Rugina nu moare aparut in 2002 este considerat de foarte multi dintre cei ce l-au ascultat, drept cel mai bun si profesionist album de heavy metal aparut vreodata in Romania.
Ultimul concert M.S. sustinut in Underworld a durat aproape 3 ore si a fost presarat cu multe coveruri cantate exceptional (Ac/Dc, Pantera etc.), trupa demonstrand experienta vasta adunata de-a lungul multor ani in lumina reflectoarelor.
Pentru mai multe detalii vizitati www.msmetal.net unde puteti gasi si niste piese la download


Invitatii speciali ai trupei sunt binecunoscutii G. Patranoiu, C. Marinescu si M. Rosiu



Concertul incepe la ora 21:00 iar intrarea este 50.000
Clubul dispune de garderoba
Bd. Mihail Kogalniceanu nr. 3
Autobuze: 85,336,69,90 etc..
Metrou: statia Izvor


Eveniment sustinut de Sapteseri si Metalfan.ro
__________________
Morrison
> METALHEAD Romania
> Music Management Agency
> Promotions, Live Concerts, Booking & More
> Bucharest, Victoriei no. 116, Romania
> web :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Morrison is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2005, 06:01 PM   #2
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Marfa . S-ar putea sa vin.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2005, 01:27 PM   #3
Morrison
Member
 
Join Date: Mar 2005
Morrison is on a distinguished road
Default

Dupa concertul M.S. de marti 29 martie, Proiectie Video pe ecran lat, IRON MAIDEN - Live After Death - 1985 !! apoi proiectie video de clipuri METAL + Rockoteca !



Other Info:
Metalhead DC++ Hub : dchub://metale.ath.cx
Concerte Viitoare:
Marti 5 aprilie - Interitus Dei si L.O.S.T.
Joi 7 aprilie - Implant Pentru Refuz si Sedativ
Marti 26 aprilie - My Shadow, EDOM si P.R.O.O.P.O.L.I.S.
Marti 3 mai - Possession (Austria) + Guests ( details soon )
Marti 10 mai - Avskild, Bolthard + Guests ( details soon)
Marti 31 mai - Graven, 9.7 RICHTER si Thunderstorm

CD-uri de vanzare
L.O.S.T. - Last breath - 2005 - 10L
Dirty Shirt - Different - 2005 - 10L
Rhetorica - Ganduri - 2005 - 15L

Comandati pe mail la NIL@SHS.RO
Puteti ridica CD-urile dupa ce comandati in fiecare marti in Underworld la Rockoteca


P.S. Acest post NU este considerat RECLAMA. El este informatie de uz general si are ca rol promovarea trupelor sau a materialelor acestora.Sa nu uitam ca profitul obtinut de acestea din vanzarea cd-urilor este 0.Toti ne-am saturat de muzica proasta. Salvati muzica buna !


__________________
Morrison
> METALHEAD Romania
> Music Management Agency
> Promotions, Live Concerts, Booking & More
> Bucharest, Victoriei no. 116, Romania
> web :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Morrison is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2005, 05:38 PM   #4
Morrison
Member
 
Join Date: Mar 2005
Morrison is on a distinguished road
Default

Aici puteti gasi piese M.S. la download :>
Recomand "ALERG"
http://www.msmetal.net/muzica.htm


George Costinescu - bas (ex Tectonic Anomalia 1995, Harap Alb, Quartz).

Sandu Costica "Damigeana" - voce (ex Interval, Voltaj, Transilvania, Krypton Am Dormit Prea Mult 1997, Harap Alb, Act, Quartz).

Doru Istudor "M.S." - baterie (ex Harap Alb, Jad, Florian Din Transilvania Tainicul Virtej 1985, Vali Sterian & Co., Voltaj).

Cristi Luca "Argintaru" - chitara (ex Harap Alb, Strop, Vali Sterian & Co. Nimic Fara Oameni 1989, Metrock, Voltaj).

Dan Himpa "Profesoru" - chitara
(Transilvania)

--------------------------------------------------------------------------------

Sandu Costica "Damigeana" (voce)
An nastere: 1968
Piesa MS favorita: Patrula
Muzicieni favoriti: Rob Halford, Phil Anselmo, James la Brie, Devin Townsend, Steve Vai
Albume favorite: Pantera Far beyond driven, Halford Resurrection
Contact: damigeana@msmetal.net

Cristi Luca "Argintaru" (chitara) [ Poza cu Strop 1984 - Romica, Narcis, Luca si Hoisan ]
"Cel mai bun chitarist dintre bijutieri si cel mai bun bijutier dintre chitaristi"
An nastere: 1961
Piesa MS favorita: Antisocial
Muzicieni favoriti: Steve Vai, Joe Satriani, Angus Young
Albume favorite: tot cu AC/DC

Doru "MS" Istudor (baterie)
An nastere: 1961
Instrument: Premier cu un set de cinele Sabian, Paiste si Zildjian
Piesa MS favorita: Dreptul de a candida, Patrula
Muzicieni favoriti: Halford, Pantera, Judas Priest, Rammstein, Yes
Albume favorite: Rammstein Mutter, Halford Live Insurrection, Disturbed Sickness
Contact: messe@sympatico.ca

George Costinescu (bas)
An nastere: 1973
Piesa MS favorita: Patrula, Panzer
Muzicieni favoriti: Pantera, Slayer, Wasp, Rush, Metallica
Albume favorite: Mahavishnu Birds of fire, Pantera Vulgar display of power, Judas Priest Painkiller

Dan Himpa "Profesoru" (chitara)
An nastere: 1966
Piesa MS favorita: Dreptul de a candida, Harap Alb
Muzicieni favoriti: Zakk Wilde, Satriani, Stevie Ray Vaughn
Albume favorite: Iron Maiden Somewhere in time, Ozzy No more tears, Faith No More The real thing
__________________
Morrison
> METALHEAD Romania
> Music Management Agency
> Promotions, Live Concerts, Booking & More
> Bucharest, Victoriei no. 116, Romania
> web :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Morrison is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2005, 05:48 PM   #5
DeadHope
Razvanici Pogonici
 
DeadHope's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Peste tot
DeadHope will become famous soon enoughDeadHope will become famous soon enough
Send a message via MSN to DeadHope
Default

Lol! In sfarsit informatii despre muzica buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Suna tentant ce ai spus....pacat k ai zis cam tarziu (sau am vazut eu tarziu)....acum nu mai e timp sa ajung in Bucuresti.....

Oricum, mai bine ma duc in iunie la Therion .....

__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DeadHope is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2005, 05:54 PM   #6
Floyd
Member
 
Join Date: May 2004
Location: Bucuresti
Floyd is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Floyd
Default

Asta e un topic bine-venit! Putem sa discutam aici multe lucruri legate de muzica rock. Sper ca va fi un loc unde ne vom manifesta in mod constant, noi cei care apreciem si ascultam acest gen de muzica!
Floyd is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2005, 11:27 PM   #7
DeadHope
Razvanici Pogonici
 
DeadHope's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Peste tot
DeadHope will become famous soon enoughDeadHope will become famous soon enough
Send a message via MSN to DeadHope
Default

Asa e Floyd....
Sa vdm si noi (eu unul...k nu va mai prea stiu) care asculta muzik buna....
Peste tot vad k e plin d manelisti....iar eu stau in judetu` care cat d curand o sa se numeasca Manea....nu Mehedinti.....deci...topci bine-venit....loc d manifestatii publice...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DeadHope is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2005, 11:51 PM   #8
DaS
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: Bucuresti
DaS is an unknown quantity at this point
Send a message via Yahoo to DaS
Default

dead ... vad ca ai scris in sfarsit informatii despre muzica buna. tin sa te contrazic ... si mie imi place rockul dar totusi nu cred ca e singura muzica buna.
am si eu o mare rugaminte ... pt oricine stie ... am ascultat acasa o mel de la THE GATHERING ... si nu stiu cum se numeste, era super tare, si destul de rimata (nu lenta ca restul), am luat de pe net cred ca peste 20 de mel si niciuna nu e aceea. tot ce stiu e ca secventele video vazute cu acea mel erau intr-un concert si solista era imbracata in trening
tot filmuletul se numea "beauty in darkness".
mulatam anticipat pt orice informatie folositoare.
ps: mel mea preferata EVANESCENCE - MY IMMORTAL ... voua va place ?
__________________
cel mai greu e sa recunosti cand adversaru iti e superior ...
DaS is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2005, 12:07 AM   #9
DeadHope
Razvanici Pogonici
 
DeadHope's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Peste tot
DeadHope will become famous soon enoughDeadHope will become famous soon enough
Send a message via MSN to DeadHope
Default

DaS....kred k m-ai inteles gresit
Nu am zis "Singura muzica buna"
Si mie imi plac alte stiluri...chiar daca rockul e baza......

Cat despre Evanesence-My Immortal...e o melodie foarte frumoasa....insa daca descoperi voci/text/muzica mai bune....nu o sa ti se mai para cea mai buna.....
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DeadHope is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2005, 11:50 AM   #10
Morrison
Member
 
Join Date: Mar 2005
Morrison is on a distinguished road
Default

Concert INTERITUS DEI si L.O.S.T.-Marti 5 aprilie si IMPLANT PENTRU REFUZ si Sedativ-Joi 7 aprilie

METALHEAD editia a XXIII-a va invita pe data de Marti 5 aprilie 2005
in Club Underworld Bucuresti
la un CONCERT METAL exceptional sustinut de trupele

Interitus Dei - Eclectic Metal - Constanta - O trupa formata in 1994 care la inceput a abordat un doom/gothic curat fiind considerata una dintre cele mai bune trupe romanesti. Inca de atunci trupa s-a bucurat de foarte multe prestatii live. In 2002, Sidekick Records (Norvegia) le-a produs al treilea album intitulat "Unholy".Albumul a stabilit anumite bariere in muzica romaneasca, dand nastere unui stil propriu al trupei, Eclectic Metal. Schimbarile de componenta nu i-au oprit din drum, asa ca trupa a concertat la Steel Meets Steel Festival in Dortmund unde baietii au cantat live cu Tankard, The Forsaken, Scanner, Pounding Dead Heart si Oneiros. Pentru a doua oara in Underworld, trupa promite un concert pe cinste
Mai multe informatii gasiti pe site-ul lor www.interitusdei.ro


L.O.S.T. - Melodic Death Metal - Bucuresti - Aceasta noua reveliatie a death-metal-ului romanesc, L.O.S.T., pentru a doua oara in Underworld si de data asta cu un material nou, albumul "Last Breath", se pregatesc sa faca un nou concert reusit. Inca de la primele conmcerte live, experienta membrilor trupei s-a simtit si vazut in reactia publicului si in prezenta scenica. Cu membri ai fostelor trupe Abigail, Cronos etc.. L.O.S.T. aduc un sunet inovator si plin de putere.Puteti gasi in club ultimul album L.O.S.T. la vanzare precum si alte cd-uri cu trupe romanesti.
Mai multe informatii gasiti pe site-ul lor www.meta4-productions.tk


Dupa concert, Rockoteca, ca in fiecare marti, proiectie video de videoclipuri metal pe ecran lat.

Poster


************

METALHEAD editia a XXIV-a va invita pe data de Joi 7 aprilie 2005
in Club Underworld Bucuresti
la un CONCERT exceptional sustinut de trupele

IMPLANT PENTRU REFUZ - Hardcore - Timisoara - Cu un nou album in curs de aparitie, cu foarte multe influente de METAL, una dintre putinele trupe de HARDCORE curat din Romania se intoarce in club Underworld, pentru prima oara in 2005, cu un mesaj la fel de puternic, social si politic. Acest ultim album, contureaza stilul inconfundabil al trupei. "Sa curga bere pe ..Dambovita". In premiera in Underworld, piese de pe viitorul album.


Sedativ - Hardcore - Ploiesti

Poster


***********

Club Underworld - Bd. Kogalniceanu nr.3 Bucuresti - langa statuie
Trolee: 85,61,90,66,69,91 etc.
Autobuze: 336, 601
Statie de metrou: Izvor

Evenimente sustinute si promovate de Metalfan.ro si Sapteseri.

www.dracu.ro pentru mai multe detalii (metal site/forum/dc++ hub and more)
__________________
Morrison
> METALHEAD Romania
> Music Management Agency
> Promotions, Live Concerts, Booking & More
> Bucharest, Victoriei no. 116, Romania
> web :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Morrison is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:39 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL