INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13 > Career Mode Stories

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-2013, 11:41 AM   #1
FIFA13adept
Member
 
Join Date: Jun 2013
FIFA13adept is on a distinguished road
Default Danalache Codrin - Un nou vis

Totul a început când aveam 12 ani . Prietenii îmi ziceau că am un şut foarte puternic şi precis , iar viteza mea era de invidiat , chiar dacă aveam o înălţime foarte mare . Zis şi făcut , m-am dus la C.S.M.S Iaşi .
Prima lună a fost grea , până am reuşit să mă acomodez , până mi-am făcut prieteni , până antrenorul mi-a găsit postul unde crede el că pot juca cel mai bine (Fundaş Dreapta / Mijlocaş Central) . Iată că au trecut 3 luni de când am venit la club iar eu încă nu am demonstrat nimic din ce puteam eu face , pur şi simplu nu mă simţeam bine.

Iată că vara a trecut iar campionatul a început . În majoritatea meciurilor am intrat într-a 2-a repriza , pentru că antrenorul nu era sigur că se poate baza pe mine.
Timpul trecea , timpul trecea şi iată că ajungeam la sfârşitul campionatului (20 iunie) atunci când terminam şi şcoala . Bilanţul a fost unul extrem de bun pentru mine , am reuşit 10 goluri şi 15 pase de gol , ceea ce era ceva extraordinar pentru mine . A , apropo , pe 20 împlinisem şi vârsta de 13 ani.

Într-o zi călduroasă de Iulie , antrenorul a primit o scrisoare de la academia echipei S.S.C Vaslui cum că ar dori să mă "cumpere" pentru că au fost impresionaţi de evoluţia mea în campionat . Atunci visul meu începea să prindă culoare . Am acceptat fără a mă gândi cât voi avea de muncă . Am plecat la Vaslui pe 1 august , fără părinţi , desigur , pentru a da câteva teste . Am jucat un meci în "tricoul Vasluienilor" în care am reuşit 1 gol (din lovitură liberă) şi o pasă de gol . Conducerea a fost foarte impresionată aşa că a semnat un contract cu mine.
Şi aşa am rămas la Vaslui până la vârsta de 16 ani , jucănd mai mult mijlocaş central decât fundaş dreapta. După ce am jucat semi-finala Europei U16 în care am reuşit să câştigâm cu 1-0 după un gol norocos de-al meu dat în prelungiri , am primit o scrisoare cum că am fost convocat la Naţionala României U16.
Am fost foarte fericit , simţeam că îmi împlineam visul de o viaţă , să devin un fotbalist profesionist.



Iată-mă acum , la 17 ani , în Germania , la SSV Jahn (liga a-2a Germană) jucând ca mijlocaş central.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FIFA13adept is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 11:44 AM   #2
FSAdy
Member
 
FSAdy's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Location: Benicasim < Castellón de la Plana < Comunidad Valenciana < Espańa < Europa < Tierra
FSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to FSAdy
Default

Frumoasa istorie! Sa te vedem la Jahn! Noul lor Xavi )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FSAdy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 11:45 AM   #3
Alex 201
Member
 
Alex 201's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Alex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really nice
Send a message via Yahoo to Alex 201
Default

Frumos . !
Sa te vedem , Te vreau noul Xavi , Xabi alonso
__________________
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Alex 201 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 11:46 AM   #4
Liilisoor
Member
 
Liilisoor's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Liilisoor is on a distinguished road
Default

Ia sa vedem cum te descurci in Germania
Liilisoor is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 11:47 AM   #5
Hadrianus
Member
 
Hadrianus's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Location: Baia Mare,MM
Hadrianus has a spectacular aura aboutHadrianus has a spectacular aura about
Default

Foarte frumoasa povestirea!
Ce note ai avut la scoala ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Hadrianus is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 11:47 AM   #6
FIFA13adept
Member
 
Join Date: Jun 2013
FIFA13adept is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Hadrianus View Post
Foarte frumoasa povestirea!
Ce note ai avut la scoala ?
numai de 4 =)))
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FIFA13adept is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 12:09 PM   #7
Alex 201
Member
 
Alex 201's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Alex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really nice
Send a message via Yahoo to Alex 201
Default

Quote:
Originally Posted by FIFA13adept View Post
numai de 4 =)))
__________________
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Alex 201 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 12:16 PM   #8
FIFA13adept
Member
 
Join Date: Jun 2013
FIFA13adept is on a distinguished road
Default

După un meci amical în care Danalache Codrin a impresionat conducerea clubului după ce a fost numit omul meciului , el a fost "notat" pe lista de împrumuturi .

Se pare că echipa a primit o ofertă de împrumut pentru un sezon , cu salar de 1,250€ pe săptămână pentru Codrin , de la echipa Widzew Łódź care va evolua în Europa League.

"Sunt fericit că această echipă m-a împrumutat , cred că voi fi cel mai tânar jucător de fotbal care evoluează în Europa League , sper să impresionez granzii Europei" a declarat plin de speranţe Codrin.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FIFA13adept is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 12:20 PM   #9
Alex 201
Member
 
Alex 201's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Alex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really nice
Send a message via Yahoo to Alex 201
Default

Mult noroc la noua echipa
__________________
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Alex 201 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 12:22 PM   #10
Alecs.
Member
 
Alecs.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Alecs. has a spectacular aura aboutAlecs. has a spectacular aura about
Default

Oho,deja in EL )
__________________
Spoiler for Liverpool:

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
src="
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
Alecs. is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:14 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL