INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11 > Console

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-2010, 04:13 PM   #1
demonikul
Banned
 
demonikul's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
demonikul is on a distinguished road
Default nu va cumparati console de la playcom

sunt cei mai mari tepari
iti baga pe gat altceva decat iti doresti
tu ca omul faci comanda telefonica si ei da da si cand vine consola te trezesti cu ceva in plus
daca era gratis mai mergea,dar m-a costat niste bani in plus
macar de era ceva ce-mi folosea,dar nu e
comand de la ei un elite modat 1250 lei cu tot cu transport si ma trezesc ca trebuie sa dau 1350 lei,2 jocuri erau in plus
mie nu trebuia jocuri originale daca eu am dorit consola modata
cele mai naspa jocuri,pure si lego batman 100 lei pentru niste gunoaie de jocuri
am platit pana la urma,dar am ramas fara banii de dvd-uri dual layer
luati de la alte magazine si apoi modati separat
eu am vrut totul dintr-un loc si m-a costat mai mult
demonikul is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010, 04:37 PM   #2
triponsergiu@yahoo.com
Member
 
triponsergiu@yahoo.com's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Is din cluj , da locuiesc la Londra
triponsergiu@yahoo.com is on a distinguished road
Default

Amazon, mult mai buni, si mai cinstiti.
triponsergiu@yahoo.com is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010, 05:34 PM   #3
Fifa.Fan
Member
 
Fifa.Fan's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Fifa.Fan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by demonikul View Post
sunt cei mai mari tepari
iti baga pe gat altceva decat iti doresti
tu ca omul faci comanda telefonica si ei da da si cand vine consola te trezesti cu ceva in plus
daca era gratis mai mergea,dar m-a costat niste bani in plus
macar de era ceva ce-mi folosea,dar nu e
comand de la ei un elite modat 1250 lei cu tot cu transport si ma trezesc ca trebuie sa dau 1350 lei,2 jocuri erau in plus
mie nu trebuia jocuri originale daca eu am dorit consola modata
cele mai naspa jocuri,pure si lego batman 100 lei pentru niste gunoaie de jocuri
am platit pana la urma,dar am ramas fara banii de dvd-uri dual layer
luati de la alte magazine si apoi modati separat
eu am vrut totul dintr-un loc si m-a costat mai mult
De ce ai acceptat atunci? dar din moment ce faci comanda telefonica, tu nu ai nimic in mana sa dovedesti ca ai comandat doar x,y si z.

Te pomenesti ca nici macar factura nu ti-a dat
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Fifa.Fan is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010, 06:40 PM   #4
triponsergiu@yahoo.com
Member
 
triponsergiu@yahoo.com's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Is din cluj , da locuiesc la Londra
triponsergiu@yahoo.com is on a distinguished road
Default

Chiar ? De ce ai comandat telefonic? Online, macar iti da e-mail cu factura pe care o poti lista oricand ca sa dovedesti ce ai acumparat la ce pret ai cumparat. Eu mi-am luat totul dintr-un loc, respectiv Amazon si nu am avut nici o problema.
triponsergiu@yahoo.com is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2010, 07:05 PM   #5
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Quote:
Originally Posted by demonikul View Post
sunt cei mai mari tepari
iti baga pe gat altceva decat iti doresti
tu ca omul faci comanda telefonica si ei da da si cand vine consola te trezesti cu ceva in plus
daca era gratis mai mergea,dar m-a costat niste bani in plus
macar de era ceva ce-mi folosea,dar nu e
comand de la ei un elite modat 1250 lei cu tot cu transport si ma trezesc ca trebuie sa dau 1350 lei,2 jocuri erau in plus
mie nu trebuia jocuri originale daca eu am dorit consola modata
cele mai naspa jocuri,pure si lego batman 100 lei pentru niste gunoaie de jocuri
am platit pana la urma,dar am ramas fara banii de dvd-uri dual layer
luati de la alte magazine si apoi modati separat
eu am vrut totul dintr-un loc si m-a costat mai mult
Pure si Lego Batman sunt intr-un bundle de Elite si sunt gratuite impreuna cu consola. Eu in locul tau nu acceptam sa mai dau 100 RON pentru niste jocuri care la o comanda normala nu ar fi costat niciun ban in plus. Un Xbox 360 Elite costa undeva in jur de 1100 RON, cu modarea 150 RON, te ajungea tot acolo dar aveai o consola noua.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 01:15 AM   #6
demonikul
Banned
 
demonikul's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
demonikul is on a distinguished road
Default

m-au pus sa le dau un sms dupa ce am vorbit,le-am spus ce vreau,apoi in sms sa scriu adresa,nume pentru factura si garantie,iar eu am scris in acel sms si consola care o vreau cu pretul ei
trebuie sa fii doar nesimtit ca sa impachetezi altceva,i-am spus la telefon,apoi la cateva minute i-am trimis sms
mai exact e 1300 consola+modata si transportul 30 lei cica
pai cam atat ma costa daca ma duceam personal in bucuresti sa umblu,1100 cam consola elite,100 modarea si drumul meu dus-intors 100
mi-a fost scarba de drum,microbuz sau bus pana in brasov,apoi tren pana in bucuresti,apoi cateva interioare(magazin si apoi la modat),apoi iar tren si bus,pierdeam o zi intreaga
sper sa n-am probleme 2ani,atat am garantie
s-a oferit pana la urma nesimtitul de la playcom sa plateasca rambursul,dar si aici am o retinere,maine ma duc s-o ridic,sper sa nu fie teapa si cu rambursul,sper sa nu-mi trimita cutia goala sau mai rau,nici praful de pe ea

era sa uit,pe site lor cu toate ca nu mai are acel elite simplu,pe site arata in continuare in stoc,aveti grija
si tot capatanosii de la playcom au scris ca slim-ul nu se mai poate moda
nu-i prea cred fiindca a aparut de ceva timp un filmulet cu modarea elite slim facuta de 2 echipe care se ocupa de asa ceva
team jungle si team xecuter,astea au scos softurile pentru modare,tutoriale

Last edited by demonikul; 24-09-2010 at 01:48 AM.
demonikul is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 04:58 PM   #7
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Mai bine nu mai te complici cu firme de 2 lei, gen Playcom. Incearca la eMAG, Media Galaxy, evoMAG si multe altele. Nu trebuie sa te duci pana la Bucuresti, doar trimiti consola prin FAN Curier.

PS: Xbox 360 Slim inca nu se poate moda. Si inca un amanunt pentru cei ce nu stiau, noua consola de la Microsoft inca are risc de RROD. Felicitari americanilor!
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 09:37 PM   #8
demonikul
Banned
 
demonikul's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
demonikul is on a distinguished road
Default

povestea continua
a spus ca-mi trimite prin fan courier,azi ma scoala din somn nemo express
ajung acolo si jigodia de la playcom nu a platit nici rambursul
mincini peste minciuni
ajung acasa,ce sa vezi,garantie pe 1 luna in loc de 2 ani
cand voi merge in bucuresti la aeroport trec intai pe la el
de nu-i dau niste pumni si apoi pot pleca linistit,pana ma da el la politie,sunt deja in italia si de acolo nu ma intorc curand
dau si in numele la altii

apropo gamepad speed link merge si la xbox???
si daca gasesc in brasov prin magazine??
nu mai doresc magazine online

Last edited by demonikul; 24-09-2010 at 09:41 PM.
demonikul is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 10:29 PM   #9
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Din moment ce cuperi de la magazine dubioase. Tu chiar crezi ca un magazin online ce-ti vinde o consola modata, adica ilegal, o sa-ti dea factura si garantie reala de 2 ani?

Nu m-as mira sa nu-ti fi vandut ceva consola la mana a doua ca fiind noua.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2010, 05:21 PM   #10
nicothebest13
Member
 
nicothebest13's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
nicothebest13 is on a distinguished road
Default

Eu nu mi-am luat consola de acolo, insa incercau sa-mi dea teapa cu un Elite, spunandu-mi ca RROD nu mai exista (asta inainte sa apara Jasper). De altfel am vrut sa iau si un controller de la ei, am facut comanda, am confirmat-o telefonic insa nu a ajuns niciodata la mine.
nicothebest13 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:27 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL