INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-2010, 11:33 AM   #11
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Aaaah uite-i că au apărut. Ăștia s-au ascuns zece ani și nu au zis nimic, atāt timp cāt PES-ul era rege, acum că situația s-a mai echilibrat, au ieșit ăștia din pivniță.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 01:15 PM   #12
cristi93
Member
 
Join Date: Sep 2008
cristi93 is an unknown quantity at this point
Default

apropo de pes romania,ati vazut articolul lor super-subiectiv? ce graica senzationala are pes,ce gameplay incredibil,zici ca te uiti la tv,bla,bla,bla.eu unul nu sunt fan nici fifa,nici pes,sunt fanul jocurilor bune.pot spune ca pes 2010 a fost zece clase peste fifa 10 pe pc,am jucat aproape numai pes,consider ca pana la aparitia fifa si pes 11 pes 2010 a fost cel mai bun joc de fotbal pe pc.dar sa zici ca grafica de la pes e peste cea de la ffa 11 trebuie sa fii batut in cap,gazonul arata ca la pes 09,mult mai fain arata gazonul la pes 2010,aceleasi plase de anii 80.gameplayul este destul de bun in pes,dar jucatorii aia tot aplecati alearga,suporterii si stadionul arata ca in pes 2010.ei ori au calculatoare prea slabe ca sa joace fifa pe setari decente,ori sunt batuti in cap.acum 2 ani am avut "tupeul" sa intru la ei pe forum sa zic ca fifa 09 are grafica peste pes 09 (lucru pe care il cred si acum,la pes 2009 rez maxima era 1280),si au sarit zici ca m-am legat de familiile lor cu epitete gen "taran de hi5","gay",etc.sa nu mai spunem ca cenzureaza cuvantul fifa la ei pe site zici ca ar fi injuratura.tot respectul pentru munca pe care o fac,am jucat pes 2010 cu patchul lor,sunt convins ca sunt si oameni civilizati acolo,dar grosul sunt niste tarani batuti in cap.
cristi93 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 02:40 PM   #13
Alex.
Nick vechi: |Alex|
 
Alex.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Iaşi
Alex. will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to Alex.
Default

referitor la grafica :

pes 11 demo


fifa 11 demo

pozele sunt facute cu setari maxime.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Alex. is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 03:00 PM   #14
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Așa, chiar vroiam și eu să fac.

Sper să nu mai comenteze acum toți kinderii că vai ce grafică "next-gen" are FIFA.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 04:49 PM   #15
cristi93
Member
 
Join Date: Sep 2008
cristi93 is an unknown quantity at this point
Default

daca ala e maxim eu sunt papa de la roma!si oricum sa explic si pentru "expertii sfantului pes" ce inseamna grafica pentru un joc de fotbal:in primul rand sunt fetele jucatorilor,care sunt cam la acelasi nivel in cele 2 jocuri(eu chiar joc jocurile astea pe maxim asa ca nu ma aburiti cu pozele alea).in al doilea rand e terenul de joc:gazonul (culoarea gazonului in fifa e mult mai apropriata de realitate decat in pes numa daca ai daltonism nu observi)+plasa portii(aici mai are rost sa discutam?).in al treilea rand sunt stadioanele si suporterii(stadioanele arata cam la fel,suporterii mai bine in fifa).iar despre gameplay un singur lucru:in task manager fifa ia peste 30% dintr-un amd phenom quad-core la 3,0 ghz,in timp ce pes nu trece niciodata de 7%.da ma rog,scattebian asta s-a nascut deodata cu pes,lui ii poti spune orice ca tot pe a lui o tine,face parte din categoria celor batuti in cap.
cristi93 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 05:27 PM   #16
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Dacă fac parte din categoria celor bătuți īn cap, dacă acele poze sunt trucate sau ce insinuezi tu, te invit să īmi faci tu 2 poze cu detalii la maxim din prim plan īn ambele jocuri.

Să vedem.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 06:44 PM   #17
cristi93
Member
 
Join Date: Sep 2008
cristi93 is an unknown quantity at this point
Default

am facut screenurile dar nu le-am putut uploda pe forum deoarcece sunt cu extensia BMP si merge doar cu JPG,oricum e mult peste pes,uita-te doar la urechile lui kaka zici ca sunt decupate de pe cutia de cereale.si in plus daca pentru tine la un joc conteaza numa cum se vede fata jucatorului(care oricum o vezi de 1-2 ori pe meci maxim) atunci e clar.gameplayul e mult mai real la fifa decat la pes,cate echipe are fifa in demo atatea are pes in full.fifa are peste 30 de ligi licentiate, o gramada de stadioane.mie imi face placere sa joc fifa,altfel curg pasele,altfel merg suturile,parca te uiti la tv,in pes cand sprinteaza is cocosati de zici ca(virgula) cara un ghiozdan de 30 de kilograme in spate,daca asta e simulator la tine m-am lamurit.
cristi93 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 10:43 PM   #18
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Este că n-ai īnțeles nimic ?

Tu știi măcar ce īnseamnă un simulator ? FIFA nu este simulator pentru că animațiile jucătorilor sunt mult mai multe ca la PES. Fifa nu este simulator pentru că jucătorii fug mai natural, FIFA nu este simulator pentru că are 30 de ligi licențiate, FIFA nu este simulator pentru că are Arena Mode, FIFA nu este simulator pentru că are un Manager Mode mult mai dezvoltat decāt PES.

Un simulator nu se definește prin părți de grafică, licențe și animații.


Fifa este arcade pentru că nu prea contează stats-urile jucătorilor (decāt cānd e diferență imensă). Fifa este arcade pentru că poți face ping-pong passing cu orice jucători, indiferent de valoarea lor, ceea ce īn fotbal nu se poate. Ai văzut tu ping-pong passing īn Liga a 3 engleză ? că eu nu.

Repet, poate nu ai īnțeles: Un simulator nu se definește prin părți de grafică, licențe și animații..


Definiția genului arcade:

Denotes an arcade or "arcade-like" game, whose gameplay mimics or was inspired by a traditional coin-op arcade game. Arcade games usually have very little puzzle-solving, complex thinking, or strategy skills needed; the focus is on reflexes and "twitch". The Arcade genre is usually used as an additional modifier to Action games.

Definiția unui simulator:

Simulation is the imitation of some real thing, state of affairs, or process. The act of simulating something generally entails representing certain key characteristics or behaviours of a selected physical or abstract system.



Atunci cānd īn FIFA faci chestii de genul ăsta, mie nu mi se pare a simula realitatea.

(filmul e din FIFA 10 pe console, dar e același gameplay pe PC anul ăsta)


http://www.youtube.com/watch?v=oV9XGnkK9R4



Ca un alt fapt divers, acele poze chiar sunt făcute cu detalile la maxim, dacă tu nu crezi, te rog să faci poze īn format .png (cea mai bună calitate) și să le uploadezi pe imagebam.com sau orice site de image hosting.

Și nu e vorba doar de fețe, PES stă mult mai bine grafic și la modelele jucătorilor.

Dar de ce mă complic eu să discut cu tine ? acel "93" din numele tău reprezintă vārsta ? pentru că dacă așa e, nu are rost să īmi bat capul. Nu o să īnțelegi niciodată ce este un simulator.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2010, 10:26 AM   #19
Mr.Splash`
Member
 
Mr.Splash`'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Constanța
Mr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond repute
Default

Auzi mai desteptule. Imi spui si mie, chestia asta imita realitatea?





Chestiile astea sunt foarte reale nu? Imita realitatea de m-a spart...
__________________


Mr.Splash`

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
..:::4 ani pe FifaRomania:::..

Mr.Splash` is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2010, 10:31 AM   #20
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Da, aici Konami a dat-o rau de tot in bara. E ok sa ai un editor de stadioane, dar nu cu munti din desene animate sau alte prostii. Sau jucatorii cu cap de dovleac si mingea in forma de bomboana .
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:51 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL