INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Probleme legate de site > Feedback

View Poll Results: Esti de acord cu aceasta idee?
Desigur 17 80.95%
Nu.. 4 19.05%
Voters: 21. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 18-11-2010, 08:05 PM   #1
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default Sotw!

Cu putine incurajari din partea lui Nesta sa va mai propun o idee care zic eu va fi apreciata de cei care au photoshop. Aceasta idee am propuso pe 3 forumuri , toate au acceptat propunerea si a devenit un hobby pentru cei care folosesc photoshop! Screen of the week pentru cine nu stie se numeste acest concurs.

Sa trecem la subiect.

Concursul va fi in fiecare saptamana de vineri pana duminica se face votarea , dar ce se voteaza! simplu! Cei priceputi in ale photoshopului va trebui sa respecte tema pusa de mns/stefan/ratonu la prima editie si sa faca o lucrare cat mai buna care o va trimite printr-un PM celui care se ocupa de SOTW! Vineri cand se citesc pm-urile legate de SOTW se posteaza lucrarile ANONIME (asta pentru a evita votarea pe prietenii) intr-un poll. Useri care NU a participat la SOTW o sa voteze prin poll lucrarea care lor li se pare cea mai reusita. Ce castiga cel care a primit cele mai multe voturi?! El castiga un grad specific acestui concurs : Profi Artist timp de o saptamana dupa care el va alege noua tema care trebuie respectata. Iar dupa cel care castiga ii fura gradul castigatorului anterior.

Si cel mai important , la fiecare sfarsit de luna se va organiza un nou concurs , SOTM (screen of the mounth) , unde o sa fie postate doar lucrarile care au castigat SOTW-urile din luna respectiva , cel care castiga primeste gradul de Profi Artist timp de o luna.

Cu ce ajuta aceste concursuri?
-Ar da o frumusete forumului.
-Ar atrage multi useri care le stie in photoshop.
-Concurenta ar fi mai mare.
-Activitatea mai creste

Nu AVEM NIMIC DE PIERDUT!

Lucrarile furate de pe alte forumuri sunt STRICT INTERZISE!

Cum ne putem invata in photoshop / face dueluri intre noi ca sa ne antrenam?
SIMPLU!: Facem o noua sectiune : ''Fan Art'' in care vor fi postate tutoriale , iar userii au dreptul sa faca dueluri intre ei , in dueluri cei 2 posteaza lucrarile , dupa care userii voteaza lucrarea , ce castigam din dueluri? : EXPERIENTA!

Astept parerile voastre.

Rog din nou pe cei care voteaza ''NU'' doar pentru ca eu am propus sa se abtina si sa gandeasca putin la forum , nu la mine!

Edit: Va rog sa ma scuzati , am avut cateva greseli de ortografie, m-am grabit..

Last edited by warhell10; 18-11-2010 at 08:51 PM.
warhell10 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 08:17 PM   #2
Bogdy43
Member
 
Bogdy43's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arad
Bogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud of
Default

Ei,deja asta e o idee mai buna,cu toate ca nu ma pricep la photoshop mai deloc,este cum ai spus si tu,ceva care ar da o frumusete forumului.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Legenda - Argint
Turneul anului - Bronz(A-League)
Bogdy43 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 08:27 PM   #3
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Mi-ar placea sa particip!
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 08:29 PM   #4
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Ma bucur ca va place ideea si ca va chinuiti sa cititi atatea randuri !

Alte pareri?
warhell10 is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 08:41 PM   #5
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Am zis ca am citit tot?
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 08:42 PM   #6
Cătălin
Nick vechi: cata_dinamo
 
Cătălin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Cătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant future
Default

Mi se pare o idee buna. Felicitari !
__________________
DARUIRE
IUBIRE
NOROC
ALTRUISM
MAGIE
ONOARE
Cătălin is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 08:55 PM   #7
stefan
Guest
 
Default

In primul rand nu stiu de ce ai tu impresia ca noi avem timp de asa ceva. In al doilea rand cred ca exista deja un topic pe o tema asemanatoare in care n-a mai postat nimeni de ceva timp. Daca vreti puteti sa va faceti topic in "Zona libera" si sa organizati un concurs asemanator cu cel de bancuri.
  Reply With Quote
Old 18-11-2010, 09:00 PM   #8
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Quote:
Originally Posted by stefan View Post
In primul rand nu stiu de ce ai tu impresia ca noi avem timp de asa ceva. In al doilea rand cred ca exista deja un topic pe o tema asemanatoare in care n-a mai postat nimeni de ceva timp. Daca vreti puteti sa va faceti topic in "Zona libera" si sa organizati un concurs asemanator cu cel de bancuri.
Stefan, daca staff-ul nu vrea , ma ocup eu si cu altcineva , noi (cei care au votat ''Desigur'') avem nevoie doar de o sectiune ca sa iese in evidenta. Daca nu vrei , este Ok.

''Publicul'' si-a spus parerea..
warhell10 is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2010, 05:56 AM   #9
Mr.Splash`
Member
 
Mr.Splash`'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Constanța
Mr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond repute
Default

Lol? Ideea mi se pare buna, dar...

-Nu stiu cati au Photoshop aici
-Nu stiu cat stiu sa lucreze pe el
-Nu cred ca toti au timp
-Nu poti sa fi doar tu organizator, e prea greu.

Daca vrei te ajut sa organizezi, cu ideile tale si restul.
__________________


Mr.Splash`

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
..:::4 ani pe FifaRomania:::..

Mr.Splash` is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2010, 05:36 PM   #10
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Cum adica ''-Nu stiu cati au Photoshop aici''? Cei care au cariere nu folosesc photoshop cand fac ziar/tv , etc?

Multumesc ca vrei sa ma ajuti , dar orice speranta a fost distrusa de Stefan.
warhell10 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:10 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL