INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 20-12-2008, 07:42 PM   #1
i0nutz83
Member
 
Join Date: Dec 2004
Location: Targoviste
i0nutz83 is on a distinguished road
Send a message via AIM to i0nutz83 Send a message via Yahoo to i0nutz83
Default Intrebare - placa video

Am un AMD Dual Core 3800+, placa de baza NForce 550 GigaByte, placa video Winfast GeForce 7300 GT 256 mb ddr2, 1 gb ram.
De curand mi-am luat un monitor LCD Philips 22", 1680x1050 rezolutie maxima.
Nu sunt mare fan al jocurilor, exceptand fifa si nfs.
Monitorul il am conectat prin VGA, momentan nu am cablu DVI. Pe vechiul monitor CRT fifa09 se vedea bine in rezolutie 1024x768, cu aproape toate detaliile la maxim. Pe cel nou imi agata la unele faze rapide, degajari etc, obositor pentru ochi. Evident, fifa il tin tot in 1024x768, am incercat rezolutii mai mari dar nu duce placa video.
Care ar fi totusi explicatia ca pe aceeasi rezolutie si un monitor CRT mai mic se vedea bine iar acum pe unul mai mare mai prost, chiar daca am pastrat rezolutia ?

Ma gandesc sa-mi schimb placa video si sa adaug si niste ram. Placa de baza are 4 sloturi, 2 sunt ocupate cu placute de 512, celelalte 2 sunt libere. Cred ca cea mai buna varianta ar fi sa adaug 2 placute de cate 1 gb, am inteles ca xp sp2 duce bine 3 gb de ram.
In legatura cu placa video, ce ma sfatuiti ? As avea disponibili vreo 300 de lei maxim. Vreau ceva pe care sa mearga fifa cu toate detaliile la maxim , race driver grid si nfs undercover.
Sursa e de 550 W, presupun ca n-ar fi probleme.
Astept sugestii...
__________________
O iubire ros-albastra...
i0nutz83 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008, 01:15 AM   #2
Ciuli
Member
 
Join Date: Dec 2008
Ciuli is on a distinguished road
Default

7300GT e o placa video potenta, cu siguranta duce 09-le. Cel mai probabil e de la cablu.
Nu e nicio indoiala ca CRT-urile sunt mai bune, daca te joci. Au culori mai vii, timp de raspuns mai mic... LCD-urile au dimensiuni mai mari(sau mai mici) si consum mai mic.

In 300 RON, HD4670 e mireasa.

La sursa, nu conteaza doar W. Sunt niste certificate pe care sursa trebuie sa le aibe ca sa poti avea incredere in ea. 80+ Ar fii unul. Desigur, o sa-ti duca si HD4670, dar la mai mult de atat sa nu te gandesti.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Ciuli is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008, 02:07 AM   #3
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

LOL, de la cablu?

La un LCD rezolutia maxima e de obicei si rezolutia optima, orice alta rezolutie insemnand redimensionare si o calitate mult mai proasta a imaginii.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2008, 09:05 PM   #4
i0nutz83
Member
 
Join Date: Dec 2004
Location: Targoviste
i0nutz83 is on a distinguished road
Send a message via AIM to i0nutz83 Send a message via Yahoo to i0nutz83
Default

E dubios totusi ca la nfs in aceeasi rezolutie nu sunt probleme de niciun fel. Oricum, maine ma duc sa caut alta placa. Va tin la curent
__________________
O iubire ros-albastra...
i0nutz83 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:26 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL