INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 31-12-2010, 10:17 AM   #41
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Scuze de off topic dar acum sa fim seriosi cei de la EA nu fac nimic altceva la acest joc de manager de la TCM 05 pana astazi in afara dea schimba grafica:| singurul lucru la care se pricep.
Eu am incercat ambele managere dar am ramas impresionat de Football Manager nu de FIFA Manager modul 3D este dezamagitor in FIFA MANAGER iar in Football Manager este foarte ok.
In FIFA MANAGER am vazut mai sus sunt niste rezultate ireale:| de te doare capul,cum sa bata dinamo cu 6-0 pe Atletico Madrid....?:| In Football Manager 2011 daca dai o simulare fara sa joci observi un lucru exsista un echilibru uimitor in Liga 1 un lucru foarte realist si Otelul Galati este acolo unde se afla acum....Steaua pe la jumatea clasamentului. Tacticile si tot ce tin de un manager adevarat se afla in Football Manager!
Unde nu iti trebuie neaaparat o super ultra echipa de 300 de mil sa bati barca sau real iti trebuie tactica potrivita care sa se plieze pe jucatorii care ii ai!.
Sper sa nu primesc warn...sau ban...
Un an nou fericit tuturor!
__________________
Edit by mod.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2011, 11:38 AM   #42
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Cat de slab ar fi motorul 3d de la FIFAM, tot nu se poate compara cu gluma aia de la FM. Cei de la Sega mai au ani buni de munca pana sa ajunga la nivelul celor de la FIFAM cand vine vorba de un meci 3d. Dar oricum, fanii acelui joc s-au obisnuit sa joace in 2d de mult timp, astfel incat meciul 3d nu prezinta un prea mare interes pentru ei. Nu-i mai putin adevarat ca cei de la BF beneficiaza pentru FIFAM de ajutorul echipei EA Sports de la FIFA, ceea ce reprezinta un mare avantaj, fata de Sega care nu are de unde sa primeasca acel "ajutor".
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2011, 04:26 PM   #43
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Diferenta se vede in modul in care se pregatesc meciurile,nu poti juca cu echipa ta un 4-3-3 daca echipa nu este obisnuita sa joace asa,pentru ca o sa fi petarda...fiecare tactica trebuie pregatita atent...de aceea ai match preparation unde ai 3 tactici pe care poti sa le pregatesti.
Echipa nu poate sa se comporte excelent pe o tactica necunoscuta....pe un stil de pase pe care nu stiu sa il practice,un stil de pressing pe care nu stiu sa il faca,un stil de marcaj(zonal/om la om).La variantele diferite schimbai tactica cum voiai innaintea fiecarui meci si echipa se comporta ok,insa acum se vede difereta!(La Football Manager)
In FIFA Manager chiar daca au ei ajutorul celor de la EA care au un FIFA 2011 superb...nu poti spune ca au adaugat lucruri noi in FIFA MANAGER,schimbi tactica cum vrei tu innainte de fiecare meci si echipa merge ceas,mai ales daca ai niste jucatori mai bunicei.Sunt multe rezultate SF in FIFA Manager si asta il trage in jos.
Mie singurele lucruri care im plac la seria FIFA MANAGER sunt urmatoarele:
-viata personala
-infiintarea/cumpararea/vinderea unui club
-modificarea stadionului cum doresti
-grafica din meniu
La multi ani TUTUROR!!!
__________________
Edit by mod.

Last edited by dolcenike; 01-01-2011 at 04:28 PM.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2011, 12:34 AM   #44
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Default 3d slab

Am inceput un joc nou, cariera daca pot sa ii spun asa. Am creat o echipa in Anglia in ultima divizie iar dupa 12 meciuri observ ca sunt lider cu 9 victorii si 2 egaluri golaveraj 19-2, cele 2 goluri primite din penalty. Imi zic ca este normal sa se intample asta, mai ales ca si la FifaManager08 cam la fel se intampla.
Dar am zis sa testez cele spuse de RabeSandraTan@. Am creat o echipa in Luxemburg NIEDERKORN se numeste, la fel ca orasul Print screenul de mai jos arata clar ce s-a intamplat intr-un amical cu Inter. Golul lui Inter marcat din penalty cu un fault al unui jucator super obosit, nu am facut schimbari in aparare pentru a marii dramatismul (merita si Interul o sansa ) ). Nivelul echipei mele 333 inaintea meciului.

Toate meciurile jucate 3d, asta ca sa nu existe dubii.
Attached Images
File Type: jpg 2011_01_05 00_20_26.jpg (95.8 KB, 68 views)
masli is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2011, 12:40 PM   #45
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Carierele se posteaza in alta parte.

// n-a postat o cariera, ci a dat un exemplu referitor la discutia din acest topic!
__________________
Edit by mod.

Last edited by Astristul; 09-01-2011 at 12:00 PM.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2011, 12:55 AM   #46
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by dolcenike View Post
Carierele se posteaza in alta parte.
In nici un caz nu vreau sa povestesc o cariera.

Daca te uiti atent la "print screen" vezi ca am facut 1-1 cu Inter. Eu nivel 333 iar Inter 876 (aproximativ). Este ca si cum ar juca Luxembourg contra Spaniei si s-ar termina 1-1. Intr-adevar se poate intampla asta in realitate. Pfff ... hmmm ... sa zicem cu o mare sansa.
Ce nu am mai adaugat ulterior este ca acest meci l-am jucat de inca 2 ori (numai pentru teste). In cele doua partide nu numai ca nu am pierdut, chiar am castigat fara sa primesc gol (2-0 si 1-0). Mai mult, in partida pe care am castigat-o cu 2-0, Inter nu a avut nici un sut pe spatiul portii.
Sunt dezamagit de modul 3D. Iar textmode si instant nu joc pentru ca nu are farmec.
masli is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2011, 02:52 PM   #47
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Ok,imi cer scuze!
Modul 3d este intradevar dezamagitor sunt niste popice care joaca fotbal.
Si in legatura cu rezultatele,echipele mari trateaza de obicei echipele astea mai mici cu superioriate si daca ai o tactica buna ii taxezi.In FIFA MANAGER nu stiu daca,echipele mari se relaxeaza cu cele mici.
__________________
Edit by mod.

Last edited by Astristul; 10-01-2011 at 09:02 AM.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011, 06:37 PM   #48
andreib2000
Member
 
Join Date: Jan 2009
andreib2000 is an unknown quantity at this point
Default

pana nu vor implementa motorul grafic din fifa nu voi mai juca fifa manager. joc fifa manager aproape de la inceputuri si sincer parca era mai distractiv atunci. au trecut atatia ani fara sa faca imbunatatiri majore. stiu ca un engine e scump, dar se putea gasi o solutie sa importeze engine-ul de pe console macar la nivelul anului 2006. suntem in 2011 si engineul are un framework la nivelul anului 2004.jalnic.
andreib2000 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2011, 10:27 AM   #49
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Nu e vorba de cat de scump este, desi implementarea lui costa, ci de faptul ca munca pentru a face un joc de tip FIFAM compatibil cu un motor grafic next-gen e imensa si da multa bataie de cap.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011, 12:42 PM   #50
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default Comentatori

Mi-e dor de John Watson si Ally McCoist ..ce comentarii tari aveau...nu se poate face ceva sa-i puna inapoi?
Arabu is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 11

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:19 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL