INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-2011, 06:35 PM   #21
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Ce va mira ca triseaza arbitrii, ar trebui deja sa va obisnuiti cu ideea ca nu exista joc EA in care AI-ul sa nu dezavantajeze jucatorul.
Ei nu vor sa rezolve problemele de genul pentru ca asta ar insemna ceva ore pierdute in plus in Studio pentru a reprograma AI-ul. Ideea e ca arbitrajul ii este favorabil deoarece in acest sens, multi prost pun botul crezand ca AI-ul este mai bun, dar defapt nu este deloc asa.
Bine ca macar la WC/Legendary mai joaca ceva, tin minte ca la 10 fara patch-uri de AI tot ce facea CPU-ul la Legendary e sa ia un jucator, sa faca 5 intoarceri de 90 grade in 3 secunde si sa ramana singur cu portarul.
In asta, singurul fel in care iti da gol sunt ori centrarile sutate de la 30m, ori loviturile libere imparabile, desigur asta daca stii sa te aperi.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 11-02-2011, 10:30 PM   #22
spidyp77
Member
 
spidyp77's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucharest
spidyp77 is on a distinguished road
Default

cei care dati vina pe arbitru, e ca nu stiti voi sa jucati. Mie mi se pare cel mai reusit arbitru dintr-un joc de fotbal EVER. e singurul joc in care un jucator advers este eliminat pentru 2 galbene.. in toate editiile de pana acum, doar cu rosu din prima il elimina
insa, dupa cum zice mai sus CrossFadeRo, sunt unele probleme in ceea ce priveste modul in care AI-ul triseaza, in unele meciuri dandu-ti impresia ca pur si simplu nu ai cum sa castigi. o data pe la vreo 10-15 meciuri, ai-ul pur si simplu nu te lasa sa legi pase mai incolo de jumatatea ta de teren. in cel mai bun caz scoti un 0-0
__________________
inteligenta are limite,prostia nu


by PopS
spidyp77 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-2011, 11:34 PM   #23
c.gabi7
Member
 
c.gabi7's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Valcea
c.gabi7 is an unknown quantity at this point
Default

si totusi spidyp77 are umpic de dreptate...daca legi pasele bine din 2/3 atingeri nu prea ai treaba cu arbitru....singuru lucru care ma enerveaza e ca nu judeca fazele la fel...daca e un arbitru exigent sa fie cu ambele echipe sau daca e mai bland la fel...nu sa le dea lor fault la ce mai mica atingere si la mine cand ma faulteaza de la spate nu da nimic....totusi sunt cam enervante fazele astea si sunt evidente...
c.gabi7 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2011, 09:11 AM   #24
jerycho
Member
 
Join Date: Aug 2009
jerycho is on a distinguished road
Default

Arbitrii sunt ok...dau faulturi si pentru tatonari si e un lucru excelent , tinand cont ca la fifa10 nu exista asa ceva , insa unele faze le gandesc extrem de prost arbitrii si acest lucru face sa avantajeze AI.Faza este ca arbitrii nu sunt la fel in toate campionatele...de ex in Bundesliga arbitrul este mult mai bland decat in Premier League(paradoxal in premier league arbitrii lasa jocul mai liber..) , iar in Primera pentru un fault de la spate al adversarului in postura de ultim aparator nu a dat decat galben...ar fi fost interesant sa aiba si abitru overall..cu cat mai mult cu atat mai bun in rest un joc ideal..care a depasit PES-ul.
jerycho is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2011, 09:01 PM   #25
Twig
Member
 
Twig's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Cluj
Twig is on a distinguished road
Default

Si pe mine ma fura arbitrul, dar nu am ce face!
Twig is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011, 01:26 PM   #26
POLI.2011
Super Moderator
 
POLI.2011's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Orasul ALB-VIOLET
POLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to behold
Send a message via MSN to POLI.2011 Send a message via Yahoo to POLI.2011 Send a message via Skype™ to POLI.2011
Default

Arbitrul este facut ca si in realitate sa mai incurce cateodata jocul mie imi place ca face asa. Intr-un joc nu trebuie sa fie totul perfect. Mai loveste arbitrul mai o deviaza ca si in realitate !
POLI.2011 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011, 02:33 PM   #27
c.gabi7
Member
 
c.gabi7's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Valcea
c.gabi7 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by POLI.2011 View Post
Arbitrul este facut ca si in realitate sa mai incurce cateodata jocul mie imi place ca face asa. Intr-un joc nu trebuie sa fie totul perfect. Mai loveste arbitrul mai o deviaza ca si in realitate !
da dar mie mi se intampla cel putin o data la 2 meciuri cea ce in realitate nu e posibil...si pe langa asta arbitru gresete numai pt adversari...niciodata nu a gresit pt mine
c.gabi7 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011, 06:42 PM   #28
POLI.2011
Super Moderator
 
POLI.2011's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Orasul ALB-VIOLET
POLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to behold
Send a message via MSN to POLI.2011 Send a message via Yahoo to POLI.2011 Send a message via Skype™ to POLI.2011
Default

Stiu ce spui jocul este facut asa sa fie greu doar pentru tine . Nu vezi ca si echipa adversa nu greseste nici o pasa oriunde o paseaza. Ori ca este la amatori ori ca este la legendary tot asa paseaza doar ca nu finalizeaza bine.
La anul va fii un joc fifa mai bun spun eu !
POLI.2011 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011, 10:03 PM   #29
urSus
Member
 
urSus's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Galati
urSus will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to urSus Send a message via Skype™ to urSus
Default

Salut.Eu am observat o mica problema cu arbitri.Nu ma scuz,sunt pe primul loc cu echipa mea la un punct de urmaritoare dar totusi este destul de enervant cand am 5 jucatori la infirmerie si doar la 2 din faulturi s-a dat doar galben.Deci e jale.Bun sa spunem ca e mai dur ,eu nu falultez aproape niciodata pur si simplu prin natura jocului asa m-am invatat,nu intru prin alunecari decat in siguranta si totusi lor le da fault in 60% din cauzurile in care intru in ei(fara alunecare).Cand intru prin alunecare si se da fault sa spunem ca am intrat urat dar in rest cateodata ma faulteaza de ma arunca pe sus prin alunecare si nu se da nimic.Nu zic ca asta conteaza 100% dar e enervant.Eu cred ca e si din cauza dificultatii,eu joc la World Class
__________________
Cu cat esti mai mare....Cu atat iti dai seama cat de mic esti



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
urSus is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2011, 11:14 PM   #30
c.gabi7
Member
 
c.gabi7's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Valcea
c.gabi7 is an unknown quantity at this point
Default

tocmai mi-au nenorocit 3 jucatori in acelasi meci...cate 7/8 sapt fiecare si nici macar nu le-a dat un galben...ce sa mai fac....ciocu mic si joc de glezne
c.gabi7 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:23 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL