INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-2010, 11:38 AM   #11
ReQuest
Member
 
ReQuest's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: London > United Kingdom
ReQuest is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ReQuest Send a message via Skype™ to ReQuest
Default

am si eu o intrebare...unde il aleg pe Target Man si Playmaker?...la 2010 nu am avut probleme...acum nimic...caut si nu gasesc...cine ma poate ajuta?
ReQuest is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2010, 11:40 AM   #12
lecraM
Member
 
Join Date: May 2010
Location: Hunedoara
lecraM is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to lecraM
Default

Tactics, bifezi Complex in stanga jos si o sa poti alege
lecraM is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2010, 11:44 AM   #13
ReQuest
Member
 
ReQuest's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: London > United Kingdom
ReQuest is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ReQuest Send a message via Skype™ to ReQuest
Default

mersi
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReQuest is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2010, 11:54 AM   #14
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Smile

Quote:
Originally Posted by mircflo View Post
ok sa revenim ON topic atunci. si sa asteptam alte idei despre tactici de joc.
un site foarte bun
http://www.zonalmarking.net/category...p2010/page/20/
masli is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2010, 04:14 PM   #15
mircflo
Member
 
mircflo's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Baia Mare
mircflo is on a distinguished road
Default

mersi masli. chiar o informatie buna.
mircflo is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2010, 07:22 PM   #16
l30gdan
Member
 
Join Date: Aug 2008
l30gdan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by wwerko View Post
433=4 fundasi
2dm
cm
2w
1am
1a
________
11...no portari? :-?
nu asa.am spus 2 DM/CM adica 2 DM SAU 2 CM (in functie de jucatorii pe care ii ai la dispozitie) si 1 AM, deci 3 mijlocasi
l30gdan is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 03:15 AM   #17
rzastavros
Member
 
rzastavros's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: Tg-Mures
rzastavros is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to rzastavros
Default

Eu joc un 3-5-2

-------GK--------
---CD--CD--CD---
----DM----DM----
-RM----------LM-
-------AM--------
----ST----ST----

GK - portarul nu are libertate de miscare,nu are voie sa urce`n atac nici macar in minutul 90` in cazul in care pierdem cu 0-1 acasa sau in deplasare

CD - prefer un Defensive Minded,un Liber in mijlocul apararii si un Hard Man,unul singur are voie sa urce la fazele fixe in careul advers! (preferabil Italieni )

DM - Neaparat un Ball Winner,care deasemenea nu urca la fazele fixe si un Busy care are ceva libertate de miscare la faza de constructie care sa semene mai mult cu un CM la caracteristici (putin mai ofenvis dar pastrandusi pozitia in fata fundasilor).

RM & LM - cei mai importanti "pioni" din teren... RM-ul este atat RWB (sau RB ) cat si RW,la fel si pe partea stanga,LM este si LWB (sau LB ) si LW.Iar traseul lor pe teren este atat defensiv cat si ofensiv destul de lung,ceea ce se poate realiza foarte usor cu ajutorul sagetilor din Edit Routes.Prefer caracterul de Pulls Wide Right / Left sau Attacking Minded,cel mai original este Winger.M-am gandit si la Runs Channels cum fug atat dar asta necesite tehnica si viziune,ceea ce este greu de gasit,mai mult ma intereseaza viteza si corssingul.

AM - Playmaker,adevaratul nr.10,capitan de echipa,sa fie bun executant de lovituri libere,cornere,creativ,tehnic,bla bla...poate sa fie si lent,nu prea ma intereseaza (doar stim toti cum era R. Baggio ).

ST - Unul mic,agil,rapid si tehnic...un Dribbler sud-american ceva care ajuta si in defensiva daca este cazul si are un rol important la contra-atacuri,practicand Hold Up-ul.Iar celalalt ST sa fie un atacant puternic care sa stie sa dea cu capul (Headers,Jumping,Strenght) si un executant bun de 11m-uri. Target Man de preferinta dar si un Penalty box merge.

#Lucrul cel mai important este Passing!!! (si Touch in cazul meu)
#joc doar cu 18-19 de jucatori,din cauza asta am Teamwork/Teamplay perfect si moral Happy sau Euphoric aproape la toti in timpul campionatului...mdea,toate astea daca castig macar 5-6 meciuri la rand
#Rezervele din prima echipa: 1 GK - 2 CD - 1 DM - 1 RM - 1 LM - 1 AM -1 ST
#Vorbesc cu ei in fiecare saptamana,inainte de fiecare meci ii anunt daca fac parte din lot.
#Despre tactica,joc Short Passes (Patient),Defensive line: Deep,Goal Kick: Short,Corners/Crossing:Mixed majoritatea timpului,depinde ce fundasi sau portar are echipa adversa,etc...iar Closing Down: la mine orice dau,nu simt diferenta in Teamplay
#Cu ajutorul RM & LM ma apar cu 5 jucatori cu cei 2 DM la sustinere si atac tot cu 5 cu 1 DM la sustinere.

PS. Inainte sa-mi sara cineva`n cap ca nu se mai practica aceasta foruml de joc,vreau sa`l reamintesc ca STIU!!! In anii 50 se juca cu formule gen 4-1-5 sau 3-2-5,etc...e doar un joc!Sunt Interist,nu pot sa joc cu Inter pentru ca tin prea mult la echipa si in caz de pierd o finala..imi vine sa dau load si sa rejoc meciul .La Inceptul jocului imi creez un Club intr-o tara care are cele mai multe ligi disponibile si acolo aleg Divizia a 2-a Regionala,adica ultima divizie si promovez cu incetu`.

Hai ca v-am plictisit destul,ma duc sa ma culc...dar,totusi formatia mea preferata este un 4-4-2 stabil care in orice clipa se poate tranforma intr-un 4-3-3 Wings .
rzastavros is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 09:24 AM   #18
mircflo
Member
 
mircflo's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Baia Mare
mircflo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by rzastavros View Post
Eu joc un 3-5-2

-------GK--------
---CD--CD--CD---
----DM----DM----
-RM----------LM-
-------AM--------
----ST----ST----

.
pana acum cea mai frumoasa descriere de tactica. Spor in continuare.
mircflo is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 11:38 AM   #19
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Rzastavros, nu ne-ai plictisit deloc. Ba din contra, mi-a facut placere sa-ti citesc postarea. Incearca sa-ti creezi clubul in Anglia. Acolo e cea mai tare senzatie cand promovezi din regional league 2 pana in EPL! Stiu despre ce vorbesc pentru ca "am fost" pe acolo!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2010, 06:04 PM   #20
freelotuss
Member
 
Join Date: Apr 2010
freelotuss has a little shameless behaviour in the past
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Rzastavros, nu ne-ai plictisit deloc. Ba din contra, mi-a facut placere sa-ti citesc postarea. Incearca sa-ti creezi clubul in Anglia. Acolo e cea mai tare senzatie cand promovezi din regional league 2 pana in EPL! Stiu despre ce vorbesc pentru ca "am fost" pe acolo!
La FM 2010 am promovat cu telford pana in premier league, cam in 12 ani, insa acolo nu am rezistatdecat 2 sezoane... e greu cu o echipa mica...ma folosit diferite forme de 442, de obicei cu dm si am
freelotuss is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:00 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL