INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 20-09-2009, 06:06 PM   #51
RhadooR
Member
 
Join Date: Sep 2009
RhadooR is on a distinguished road
Default

M-ar interesa sa am controalele ca la fifa 2008...ma poate ajuta careva?Multumesc si scuze de deranj!
RhadooR is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 06:08 PM   #52
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

citeste celelalte posturi din acest topic
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 06:47 PM   #53
RhadooR
Member
 
Join Date: Sep 2009
RhadooR is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by yo_paul4u10 View Post
citeste celelalte posturi din acest topic
Am gasit controalele de la fifa 10...ma intereseaza controalele de la fifa 08...
RhadooR is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 02:47 PM   #54
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

alea sunt
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 08:40 PM   #55
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Ok, deci. Acum in sfarsit pot intra si eu pe forum sa va zic parerea.

In ciuda faptului ca stimabilul mns a impartit de atatea ori warn-uri in stanga si in dreapta pe motivul "cum aveti voi tupeul sa comparati pes cu fifa pe un topic de fifa?" eh, acum se pare ca a incalcat tocmai el regula si a facut o comparatie mai mult decat penibila intre PES si FIFA pe acest topic de PES. (cum sa compari varianta de PC a PES-ului cu cea de console a lu FIFA? care by the way, e egala).

Deci trecand peste faza asta, daca el si-a permis sa le compare, hai ca imi permit si eu.

PES 2010 a facut pipi direct si de sus pe tot ce inseamna FIFA pe PC. (iar pe console e CEL PUTIN EGAL cu Fifa, asta e opinia mea proprie).

PES 2010 este cu 10 ani lumina in fata lui FIFA, si NU ESTE NEXT-GENERATION.

Plusuri pt. PES 2010 fata de FIFA: (PC)

-Well, as spune TOTUL este mai bun, dar hai sa subliniez chestiile importante:
  • Sistemul de suturi, mult mai bun in PES. Acum nu mai e acelasi sut la toti jucatorii, cum e in FIFA.
  • Tacticile mult mult mai bune, aici se vede clar ca PES este SIMULATOR si FIFA este Arcade pentru copii mici.
  • Animatiile. Au disparut animatile in care jucatorii pasau cu spitzul, acum pasele si restul animatilor sunt perfecte. Plusul fata de FIFA este ca jucatorii mari ca Torres, Messi, Gerrard, Carragher au miscari PROPRII, care au fost facute SPECIAL pe stilul lor de miscare. In fifa, TOTI JUCATORII FUG/SE MISCA LA FEL, au ACEASI ANIMATIE. (unde sunt cele 500 de animatii, EA? ha?).
  • Plusul PES-ului de anul asta este ca au licentiat Europa League/Champions League dar minusul e ca FIFA le are pe restul. (nu pentru prea mult timp pt. ca in 2010 le expira contractul si BYE BYE licente EA SPORTS).
  • Grafica. Nu are rost sa mai vorbim, cine are tupeul sa zica (,) ca grafica din FIFA e mai buna, nu am ce sa mai spun, sa caste mai bine ochii.
  • + multe alte chestii, nu stau acum sa le explic, le vedeti singuri.
  • Pentru toata lumea, acest build al lui PES 2010 este din IULIE, 75% COMPLETED, nu e 100%, cunosc un beta tester si am vazut la el varianta 93% completed si nu exista NICI UN LAG si alte porcarii, in plus Online modeul o sa fie MAREA DIFERENTA De anul acesta. Mark my word. Am avut dreptate si cu FIFA 2010 cand am zis ca e FIX ACELASI JOC. Aici au avantaj fanii fifa, daca au fifa 09 nu mai e nevoie sa cumpere 2010 CA E ACELASI JOC. (0 modificari, 360 movement? ceeeeee? vreti sa spuneti "two more directions since fifa 09".

Asa ca, per total, PES 10 > FIFA 10 SI ANUL ACESTA (PC) iar pe console, parerea mea e ca PES se bate umar la umar cu FIFA. . Si stiti care e marele plus al lui PES in fata lui FIFA de pe CONSOLE? EDITINGUL, pe PC poti edita toate chestile din joc, cand pe console e ACELASI.

Acum normal ca o sa vina mns sa ne spuna ca jucatorii fug aiurea, ca la FIFA alearga mai bine ca nustiu ce, dar sa nu uiti MNS ca la FIFA, ball phsyx e aceasi din FIFA 2006 incoace, e prea mica, si terenul e prea mic, chestii care nu au fost reparate DE 3 ANI INCOACE.

Last edited by Kelly; 21-09-2009 at 08:44 PM.
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 08:58 PM   #56
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Nu credeam ca voi spune asta dar in mare parte sunt de acord cu Kelly. In afara faptului ca "PES e cel putin egal cu fifa PE CONSOLE" ai subliniat bine toate avantajele din PES. Am observat si eu multe miscari noi ale jucatorilor cum ar fi inceputul de sprint, pasele, alergarea. La PES 2010 chiar se vad aceste modificari foarte clar fata de jocul anterior. Are si el minusurile lui ( paradele portarilor , loviturile libere sau unele suturi cu jucatorii mai slabi ) dar sunt foarte putine in comparatie cu fifa. Si asta va spun in calitate de fan Fifa inca din 2002 , si mereu am tinut cu Fifa daca cineva zicea ca PES e mai bun, insa anul asta Konami a dat lovitura comparativ cu EA, pe PC.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 09:11 PM   #57
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Nu e egal PES cu Fifa pe console pentru simplul fapt ca unu e NG si unu e CG (foarte bun).
Dar daca am ajuns la discutia de a compara NG cu CG, asta inseamna ca totusi KONAMI a facut o treaba exceleanta...
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 10:02 PM   #58
Shuby
Member
 
Shuby's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
Shuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the roughShuby is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by Kelly View Post
Animatiile. Au disparut animatile in care jucatorii pasau cu spitzul.
Uhm,esti sigur?
__________________
Hugs,not drugs folks!
____

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Shuby is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 10:22 PM   #59
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Toti joaca fifa pentru "nume" nu pentru jocul in sine

Kelly, Welcome back my friend :P
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 10:22 AM   #60
Boyce Avenue
Member
 
Boyce Avenue's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Bucuresti
Boyce Avenue is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Boyce Avenue Send a message via Skype™ to Boyce Avenue
Default

stie cineva cand apare varianta pe xbox ? srry daca am postat unde nu trebuie
Boyce Avenue is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:39 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL