INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 27-03-2004, 02:59 PM   #1
djal3x
Member
 
Join Date: Dec 2003
djal3x is on a distinguished road
Default

cum vi se pare hip-hop-ul nostru?mie chiar imi place ...numai 2 formatii din romania :Parazitii si B.U.G Mafia..care mi se par bestiale...mai ales melodiile 40km/h , romaneste...caz penal...mai multe...









Astept parerile voastre de spre Hip-Hop-Ul romanesc...!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
djal3x is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2004, 09:12 PM   #2
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Mie nu-mi place. Nu stiu, da' parca cand ma uit la aia din Vest, e cu totul altfel, mai ritmat, mai melodios chiar. La noi, zici ca vorbesc pe ton. OK, n-am ascultat eu prea multe melodii, dar cele pe care le-am auzit asta mi-au lasat impresia...
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 27-03-2004, 10:26 PM   #3
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Era timupul sa se faca un astfel de topic!
Hip-Hop-ul de la noi a cam luat-o in jos in ultimul timp, din pacate cam toate trupele noi si multetrupe vechi s-au indreptat inspre comercial.
topul meu: Parazitii, R.A.C.L.A. si Raku' .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2004, 11:44 AM   #4
KYssY
Guest
 
Default

hip-hop-u' nostru nu a luat-o in jos a fost mereu acolo ma refer desigur ca, precul si fotbalului nostru nu ii este recunoscuta de toti valoarea!!
trupe ale acestui gen sunt cele vechi si arhicunoscutele R.A.C.L.A., B.U.G. MAFIA SI PARAZITII, eu nu pot sa zic care e mai buna, imi plac toate la nebunie mai sunt CODU' PENAL care mi se par de calitate majora, morometii, nu stiu daca ati ascultat melodiile lor noi de hip-hop URBAN, sunt prea bengoase!!!
mie imi aplac si artisti RAP de la noi, putini cei drept gen CHELOO(mai mult hip-hop) si mai ales ANONIMU', senaatinale versuri!!
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 04:19 PM   #5
danutz_andrey
Guest
 
Default

Mia mi-a placut B.U.G. de cand am ascultat primul lor album cel din 98 si am ramas socat cand am ascultat piesa Limbaj de cartier.In Romania ei si Parazitii sunt singurii Rap-eri adevarati.In rest VARZA!
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:07 PM   #6
KYssY
Guest
 
Default

VARZA?!?! da si mie imi place
:P
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:10 PM   #7
danutz_andrey
Guest
 
Default

Nu am inteles,ce anume ITI PLACE?
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:48 PM   #8
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Cheloo nu e artist nou mah, el si Ombladon sunt in parazitii. Mafia sunt deja ultrcomerciali si culmea au un beat de techno pe una din melodii. Btw a aparut Condoleanta?? Am vazut l o mica parte din clipul Egali din Nastere si pare super.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:51 PM   #9
danutz_andrey
Guest
 
Default

Da e cool melodia si videoclipul.In cateva zile sper sa fac si yo rost de album sa vad daca e ceva de capu lui.
  Reply With Quote
Old 28-03-2004, 05:58 PM   #10
KYssY
Guest
 
Default

Quote:
Originally posted by blue boy@Mar 28 2004, 06:48 PM
Cheloo nu e artist nou mah, el si Ombladon sunt in parazitii.
stiu si eu da' sindromul tourette e albumu' de debut, no? deci oricum n-a trecut juma' de an de cand canta solo!!
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:29 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL