INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13 > Career Mode Stories
Register FAQ Community Calendar

Notices

View Poll Results: Credeti ca este de ajutor acest instructaj?
Da,poate ajuta mult comunitatea 5 50.00%
Poate,nu sunt total de acord cu el 0 0%
Putin,dar nu prea cred ca va schimba ceva 3 30.00%
Nu,este o prostie 2 20.00%
Voters: 10. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 23-12-2012, 01:31 PM   #1
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default Noua Generatie de MM

Dupa cum probabil ati observat Forumul Fifa Romania este de multe ori,daca nu pustiu,plictisitor . Ar trebui sa rezolvam asta.Sa fie ca un fel de revolutie . Numarul de useri de calitate ce au parasit forumul in ultimii ani este alarmant de mare,si acesta continue sa creasca. Bine,in ultimul am am avut si useri noi de calitate,ce au crescut in forumisti buni. Eu as fi un exemplu.Totusi,parca e prea putin comparativ cu ce a fost odata forumul. As avea niste solutii in legatura cu rezolvarea acestei probleme.Tinta principala este de a face userii mai noi sa ramana pe forum cat mai mult, si sa ramana useti de calitate,sau in cazul unora,sa evolueze in useri de calitate.
Masuri
-vad ca a revenit in ultimele zile activitatea de la MM. Aceasta trebuie sa dureze cat mai mult.De multe ori,posteaza 6-7 , dar activitatea se pierde pe parcurs. Am putea tine activitatea mai mult prin cresterea calitatii topicurilor cu cariere.Momentan sunt multe topicuri,dar mai nici unul nu este organizat.
Intr-un topic al carierei totul ar trebui sa fie constant.Incepi cu un stil de update,termini tot cu ala. In plus,se pot aduce multe joculete auxiliare pentru a face topicul mai frumos si,in prinul rand,muult mai urmarit.Doua jocuri foarte cunoscute sunt sponsorizarea de jucatori sau Liga de Pronosticuri a carierei.
Mai conteaza extrem de mult si grafica. Sunt fooarte multe lucruri pe care le poti face dezastruoase intr-o prezentare.Ce sa nu faci:
1.Nu redimensiona imaginea astfel incat sa distrugi toata calitatea ei.Daca nu incape in locul destinat ei,asta e, gaseste alta,netul e mare.
2.Foloseste un font potrivit.Nu pune un scor cu un font mai mare si alt scor cu un font mai mic. Da foarte urat
3.Nu schimba dimensiunile la logouri.Ele sunt perfecte asa cum sunt.Odata ce le-ai redimensionat cat de putin,le-ai distrus.
4.Ai grija ca grafica sa fie cat mai ordonata,curata.Conteaza extrem de mult.

De altfel,intr-un topic trebuie sa fii incontinuu conectat cu fanii lui.Daca un user iti pune o intrebare pe tema carierei,nu ezita sa-i raspunzi,altfel crede ca nu esti interesat de el. Este urat cand doar postezi un update,strangi 10 comentarii in legatura cu el si nu dai un reply macar la unul dintre ele.

Inca ceva-scrieti corect! In niciun caz nu prescurtati intr-un update,mai ales intr-o prezentare.

Daca va place un topic,comentati-l , arata ca va face placere sa il urmariti,un compliment nu strica niciodata .

Daca incepi o cariera,termina macar un sezon,sau daca termini un sezon in niciun caz nu-l termina in doua updateuri! Fa o cariera cat mai detaliata,te asigur e cea mai cautata.

Cam asta e ,un fel de instructaj pentru cei ce fac topicuri cu cariere. Nu este OFF Topic,deoarece se leaga strans cu acestea.
Ar fi bin de altfel daca am avea si niste ,,mentori,, de topicuri-sa fie 4 useri mai experimentati in domeniu care sa dea critici,dar si laude constructive unui topic.

Eu sunt unul,mai caut 3 mentori care sa se ocupe de constructivitatea carierelor!!!!

De altfel,sunt extrem de cautate topicurile care nu sunt neaparat cariere Spre exemplu pot face un turneu european,Champions League,dar nu simulare, in care sa iei o echipa si sa le prezinti userilor parcursul

asta am avut de zis. Va rog din tot sufletul,cititi tot,chiar daca iti pierzi 2 minute din viata,poate ajuta comunitatea enorm.

Multumesc,Matei.

Sper sa va spuneti parerea,sa fie acst topic incontinuu printre primele 8 de pe pagina,sa-l vada toti.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 01:36 PM   #2
cristi12
Member
 
cristi12's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
cristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of light
Default

Eu mi-as prezenta cariera mai frumos daca as stii sa fac o prezentare cat de cat bunicica.ASA pun poze..si nici chef nu am sa le comentez.
cristi12 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 01:43 PM   #3
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Imi place Cristi,ca poti face o cariera foarte longeviva . Nu iti trebuie neaparat o cariera cu screen-uri,mie unul imi cam displace. Ai putea face unele cu ceva text si o poza reala care chiar sa arate bine. In locul tau,as pune rezultatele echipei dintr-o luna intru-un update

---------- Post added at 02:43 PM ---------- Previous post was at 02:41 PM ----------

Uite eu asa mai fac deobicei.


Iulie 2012

Rezultate meciuri amicale

PSV Eindhoven - Athletic Bilbao 2-1
Mertens , Lens // De Marcos

Newcastle United - PSV Eindhoven 0-0

PSV Eindhoven - Terek Groznai 2-0
Lens , Toivonen

Transferuri

IN-Joel Matip,77,20ani,CB,Schalke , 9M
OUT-Kevin Strootman,78,22ani,CM,Bayern Munchen,17M

Declaratie manager:

Am adus un super fundas luna asta,dar am pierdut un mijlocas extrem de valoros,pe Strootman.Oricum,am luat bani multi pe el,asa ca vom gasi un inlocutor mai tanar si la fel de bun.






Mai pui o poza,si poate arata ca un update foarte frumos,zic eu
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 02:05 PM   #4
cristi12
Member
 
cristi12's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
cristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of lightcristi12 is a glorious beacon of light
Default

Ok...m-am decis cum o sa fac...e ceva simplu...dar pentru inceput e bine..pana ma obisnuiesc cu paintul din windose 7
cristi12 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 02:34 PM   #5
Vladutz2010
Member
 
Vladutz2010's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Vladutz2010 is on a distinguished road
Default

Matei te feliciti pentru initiativa,daca ti se pare ca topicul meu arata bine si te pot ajuta cu ceva,imi dai un PM!
Vladutz2010 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 02:47 PM   #6
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Multumesc. Chiar imi place mult cum asezi informatiile in pagina totusi,parca tu scriai prescurtat..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 02:53 PM   #7
artere
Member
 
artere's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bologna
artere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to artere
Default

la mine ce iti place? sau defapt ce nu iti place?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


„Tu per me sei come la televisione. Io ti guardo e guardando la vita tua, mi ricordo che ho fatto bene a scegliere la vita mia.” Toto Riina
artere is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 03:28 PM   #8
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

E bine ce vrei Matei, dar nu toti au imaginatie. La urma urmei, asta iti trebuie pentru ca nu e prea greu sa te joci in PhotoShop(sau in Paint daca esti incepator).
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 23-12-2012, 03:29 PM   #9
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

artere,incearca sa imbini mai mult acel template de site cu Chelsea cu continutul ei Fa-le sa se imbine mai mult.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2012, 12:11 PM   #10
vladzava
Member
 
vladzava's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Romania
vladzava will become famous soon enoughvladzava will become famous soon enough
Default

ai luat o initiativa buna Matei. Daca toti cei care isi prezinta carierele ar respecta aceste idei , ar fi o activitate mare! De prezentarea si topicul meu ce zici?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

MEREU UNICUL CAPITAN...

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
NOI SUNTEM DINAMO!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
vladzava is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:12 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL