INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-2005, 09:00 PM   #1
MaPaX
Member
 
Join Date: Dec 2002
Location: Alba Iulia
MaPaX is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MaPaX
Default


Dupa EP-ul din 2004(My mind - 6 piese) va prezinta albumul In The Distance care contine 15 track-uri: Intro, In The Distance, Trance Escape, The Sun, Interlude, Lost Wonderland, I Love You, I Love You (remix), The Symphony si The Symphony (DJ Marcos mix)
<a href=\'http://**********.de/files/5408446/DJ_MaPaX_-_In_The_Distance_-2005_part_2_by_isfree.org.rar.html\' target=\'_blank\'>DJ MaPaX - In The Distance -2005 part 2</a>
+ 4 rmx-uri de pe EP-ul din 2004 si Outro.

MaPaX is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2005, 04:03 AM   #2
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Vad ca nimeni nu se incumeta sa spune ceva depsre albumul lui MaPax, asa ca plm..uite ca vin. Moshule ce sa zic e clar ca nu esti Tiesto dar nici varza nu esti. In tara nu prea avem artisti trance din pacate si asta se simpte pt toti care vor sa faca ceva pleaca de jos. Marele defect al pieselor tale as zice ca nu esti consistent, adica schimbi mult prea des ritmu'. Daca ai obs. , adica plm "daca" creatand acest gen de muzica e clar ca esti mai priceput decat moi un simplu ascultator, in majoritatea melodiilor exista un intro plictisiotr avand mai mult ceva si un sunet ritmic , vine dupaia melodia propiu zisa, dupaia urca incet spre apogeu si se schimba ritmult pt ptuin timp dupa care iara se revina la melodia initiala si over. Ai cateva loop-uri chiar misto, incearca sa folosesti maxim 3-4 schimbari de ritm intr-o melodie si zic eu, va iesi mai bine. In rest ce sa zis, felicitari pt ca nu e usor sa faci o melodie mai laes un album, asta am vazut eu pe piele mea cand am facut un beat hh pt un coleg, si asta era destul de usor pt ca aveam un sample de vioara si pian si m-am chinuit serios cateva ore sa-l fac cat mai armonios. "in closing" tine steagu' sus si la cat mai multe albume.

PS: Asa din curiozitate , faci parte din USM ( parca exista o trupa de rap numita asa) sau esti pe lista Hades records?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2005, 08:42 AM   #3
MaPaX
Member
 
Join Date: Dec 2002
Location: Alba Iulia
MaPaX is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MaPaX
Default

Nu, sunt doar fan al formatiei USM si vb des cu Vick Da Sick si Faibo X

Multumesc pentru aprecieri, la piesa Interlude te referi ca se cam tot schimba ritmul? O sa fiu mai atent la albumul din 2006 ) Pot sa zic ca unele piese le-am facut in 8 ore altele in 16 ore (2 zile) ...(cele remixate au fost cel mai usor de facut)
MaPaX is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2005, 04:11 PM   #4
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Cred ca cel mai mare neajuns il reprezinta, probabil, drumkiturile - kick-urile, hi-hat-urile s.a.m.d. ori lipsesc, ori sunt neinspirat alese. Si nu imi place faptul ca ai plasat piesele remixate in album imediat dupa variantele lor originale.
Una peste alta, este un album care iti tradeaza lipsa de experienta, dar, totusi, in acelasi timp, si potentialul destul de mare.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:09 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL