INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13 > Career Mode Stories
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 17-07-2013, 12:19 AM   #21
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default [2] Conferinta de Presa si Cantonamentele

Se continua conferinta de presa. O parte dintre jucatori sunt gata sa-si spuna oful. Incepem cu portarul, Brad Guzan, care nu prea a jucat sezonul trecut.

???: Buna ziua! Avem 3 intrebari sa va adresam. Sunteti gata sa raspundeti la ele?

Brad Guzan (Aston Villa): Desigur. Incepeti.

???: Aveti teama ca va fi adus un nou portar mai bun si mai promitator ca dvs. ?

Brad Guzan (Aston Villa): *Ofteaza* Sezonul trecut am incalzit banca. Daca boss (nr - Petre Dalin) o sa mai aduca un Portar, vom fi patru in total...

Fabian Delph (Aston Villa): Guzane` , vrei sa zici 3... Am inteles ca Marshall a fost mutat la echipa de rezerve...

Brad Guzan (Aston Villa): Trei? Ei bine... Ma rog. Un alt portar mai bun si mai tanar mi-ar pune in pericol sansa de a evolua in primul 11. Dar, totodata, ar fi mai multa competitie! Deci situatia mea ar fi pro si contra din aceasta perspectiva *ranjeste*.

???: Va multumim. A doua intrebare: Ce parere aveti despre Shay Given, coechipierul dvs.?

Brad Guzan (Aston Villa): *pe un ton serios, dar prietenos* Ati punctat foarte bine cuvantul coechiper. Este acel cineva in care poti avea incredere orice ar fi. Am inteles ca se va retrage peste cateva sezoane. Este o adevarata Legenda a Irlandei. Ii doresc numai bine in viitor si sper sa ne mai intalnim.

???: Si acuma ultima intrebare: Din cate reiese, Shay Given va este un bun coechipier. Dar numai unul va putea fi portar. Deci e o prietenie si rivalitate in acelasi timp?

Brad Guzan (Aston Villa): Ehmm... *derutat* Nu-l vad ca pe un asa-zis "rival". Pe terenul de joc, dam ce avem noi mai bun din noi ca sa aratam ca meritam primul loc. Iar in afara stadioanelor n-avem absolut nici-o problema.

???: Va multumesc pentru timpul acordat.

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

Se continua interviul. Urmatorul jucator este Ciaran Clark.

???: Buna ziua! Avem 3 intrebari sa va adresam. Sunteti gata sa raspundeti la ele?

Ciaran Clark (Aston Villa): OK. Sa incepem!

???: Bun. Prima intrebare: Crezi ca te vei intelege cu coechipierul tau Ron Vlaar in centrul defensivei?

Ciaran Clark (Aston Villa): Umm... *derutat* Boss (nr - Petre Dalin) mi-a comunicat ca voi juca pe banda stanga, nu in centru... A spus ca in centru acuma cauta un inlocuitor pentru Baker (nr - Nathan Baker).

???: Ca tot am inceput asa, despre pozitia fiecaruia, cum va arata banda defensiva?

Ciaran Clark (Aston Villa): Pai... Din cate am inteles... Pe stanga sunt eu, in centru va fi Vlaar impreuna cu viitorul nostru nou coleg, iar pe dreapta Hutton.

???: Ok... Si ultima intrebare... Hutton va fi trimis sub forma de imprumut la RCD Mallorca , din cauza fostului vostru antrenor (nr. - Paul Lambert). Cine va sta pe banda dreapta in Ianuarie, cand Hutton va place?

Ciaran Clark (Aston Villa): Nu am habar *rade* Cred ca va sta o rezerva sau va aduce Petre alt RB... Momentan chiar nu stiu... *rade*

???: Va multumesc pentru timpul acordat.

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

La interviu, va urma mijlocasul ofensiv Stephen Ireland.

???: Buna ziua! Avem 3 intrebari sa va adresam. Sunteti gata sa raspundeti la ele?

Stephen Ireland (Aston Villa): Puteti incepe! Sunt gata.

???: Bun. Prima intrebare: aveti 25 de ani, si esti considerat ca ai acel 'ceva' ce are un fotbalist bun, iar dvs. sunteti mai mult un "Playmaker". Credeti ca veti da multe pase de gol?

Stephen Ireland (Aston Villa): Asta nu pot sa zic inca de pe acum. Vom ramane si vom vedea. In orice caz, eu voi incerca sa dau un randament cat mai bun.

???: Urmatoarea intrebare: Esti pregatit sa faci fata urmatoarelor 2 cantonamente?

Stephen Ireland (Aston Villa): Presupun ca voi fi, dar la intoarcere voi fi extenuat dupa ele si dupa toate avioanele pe care le vom schimba. Sa nu mai mentionam ca ambelele cantonamente sunt departe de Europa, din cate am inteles , ambele sunt de 14 zile: Unul in Jamaica si altul in Brazilia. Nu stiu de ce Petre a ales aceste destinatii, in loc sa fi mers aici prin zona in Anglia. Probabil vrea sa ne fereasca de "ochii" lumii si sa ne arate tactica revolutionara. Noi suntem obisnuiti dupa stilul 4-4-2 , dar 4-1-2-1-2 cum ii place Domnului Petre nu e foarte diferita.

???: Aham. Si ultima intrebare: Ai asteptari mari de la coechipierii tai?

Stephen Ireland (Aston Villa): Evident ca am asteptari mari, desi sunt doar un jucator. *rade* Daca nu ar avea toata lumea pretentii asa de mari, de ce "fratele meu" joci ca Jucator Profesionist si nu ca Amator? Sper in orice caz sa facem un sezon bun. In cel trecut tot dadeam tarcoale la pozitiile de retrogradare...

???: Va multumesc pentru timpul acordat.

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

Ultimul interviu va fi dat de tanarul atacant Christian Benteke.

???: Buna ziua! Avem 3 intrebari sa va adresam...

Christian Benteke (Aston Villa): Si ce asteptati? Dati-i bice!

???: Umm... OK atunci... Prima intrebare: Daca vei primi o oferta de la o echipa de top precum Manchester United, Milan sau Chelsea, ai parasii Aston Villa?

Christian Benteke (Aston Villa): Am venit ca sa joc. Atat timp cat joc totul e in regula. Momentan nu mi-am facut alte planuri , dabea am venit de curand.

???: Iar daca l-ai parasii... o vei face amiabil sau vei forta iesirea?

Christian Benteke (Aston Villa): Daca l-as parasii, dar nu prea cred ca se va intampla prea curand, as face-o intr-un mod onoabil.

???: Si acuma a venit momentul ultimei intrebari: Cum e relatia ta actuala dintre Manager-Jucator ?

Christian Benteke (Aston Villa): Este un om intelegator , dar vrea sa dam tot ce este mai bun din noi si noi normal vrem asta. Acest sezon presimt ca ne surade...! Nu stiu de ce, dar chiar cred ca Petre va face o treaba buna!

???: Iti multumesc tie si restul grupului pentru ca ati acceptat interviurile. Va dorim si noi numai bine.

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-

Conferinta incepuse devreme - pe la 16:00 , cand nu era foarte cald pe afara. Acuma este ora 18:30 iar la 19:00 se incheie. Multe telefoane au fost data de cand Petre Dalin, noul manager, a sosit la club in momentul conferintei. Se pregateste sa vorbeasca...

Petre Dalin (Manager Aston Villa): Am stabilit si amicalele. In Jamaica vom avea doar un singur amical! Normal era planuit sa fi fost 2 amicale, dar va fi o zi speciala pentru jucatorii nostri care vor fi in Jamaica. Primul amical, va fi cu cei de la A. Kingston. Dupa care ne vom duce in Brazilia, unde fotbalul este la un nivel inalt. Acolo vom avea 3 amicale puternice cu 3 echipe de top de acolo: pe 17 cu Flamengo, pe 22 cu cei de la Santos iar pe 29 cu cei de la Sport Club Corinthians. Aceste 3 amicale in special vor fi niste teste adevarate pentru mine si club. Dupa ce revenim din cantonament, vom avea meciul de deschidere cu cei de la West Ham United, noua promovata, pe terenl lor. Spuneam in urma cu ceva timp ca noi cautam un fundas central. Scouteri nostri au gasit un Olandez de 20 de ani foarte talentat, un viitor jucator de valoare. Pretul pe care il vom plati este aproximat pe langa suma de 9 milioane de euro. Probabil si singurul transfer daca nu pleaca nimeni. Mai multe detalii am sa dau la momentul oportun. Va multumesc ca ati fost cu toti prezenti.

Acestea fiind spuse, conferinta s-a terminat. Programul celor de la Aston arata cam asa
2 - 15 Iulie ==> Cantonament in Jamaica in Kingston
8 Iulie => Amical cu cei de la A. Kingston
14 Iulie => *Surpriza pentru Jucatori*
16 Iulie - 29 Iulie ==> Cantonament in Brazilia la Săo Paulo
17 Iulie => Amical cu cei de la C. R. Flamengo
22 Iulie => Amical cu cei de la Santos F.C.
29 Iulie => Amicla cu cei de la S.C. Corinthians P.


Next:
Coming Soon:




P.S: Sunt amator in 'peint'. Am facut cat-de-cat, zic eu, decent :| Sper ca v-a placut in rest. Vom trece la meciuri cat de curand xD
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 12:21 AM   #22
mada11
Member
 
mada11's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Cluj-Napoca
mada11 is on a distinguished road
Default

Baftă la Villa,frumos interviu!Întrebări pt. Benteke:
Crezi că poți să dai mai multe goluri decât sezonul trecut?
Presa te compară deja cu Drogba sau Balotelli,crezi că ești mai bun ca ei?
Cât timp crezi că vei mai rămâne la Villa având în vedere faptul că te curtează multe cluburi mari?
mada11 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 07:29 AM   #23
Raz3
Member
 
Join Date: Jul 2012
Raz3 is on a distinguished road
Default

interesanta povestea si interviurile, imi place mult!
Bravo si hai cu rezultate, speram pozitive!
Sunt curios de olandezul ala zburator
__________________
Diavol Rosu
Raz3 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 02:33 PM   #24
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default [3] Cantonament in Jamaica & Brazilia

Incepe primul meci cu Petre Dalin pe banca

Petre Dalin (Manager): Desi este un amical, vreau sa vad de ce sunteti in stare! Aceasta este prima noastra provocare! Dati-i drumul!

Ron Vlaar (C): Yes, sir!

Incepe meciul. Multe ocazii pentru Aston Villa care arata pofta de joaca. A. Kingston face fata cu greutate. In cele din urma, Aston Villa triuma cu un scor gigantic, de inceput: 6-0. In acest meci, Christian Benteke si Darren Bent au facut amandoi hattrick. O performanta incredibila iar performanta celor de la Aston Villa se observa, usor, usor, cu noul manager. Pasele de gol au fost date doar de 5 oameni: Ron Vlaar, Ciaran Clark, Fabian Delph, Charles N`Zogbia, Karim El Ahmadi si de Matthew Lowton (care a venit in mintul '74 pe teren).

Rasplata s-a vazut cu o saptamana mai tarziu: surpriza organizata de antrenor si de Staff. Surpriza a constat intr-o zi de Snorkeling prin zona. Fericitii jucatori au vazut corali dar si niste specii colorate de pesti. S-au si amuzat dupa asta. Moralul lor si Atmosfera din echipa se vede ca s-a imbunatatit.

Si Aston Villa pleaca din frumoasa regiune Jamaica, si se indreapta catre Brazilia unde au cele 3 amicale de foc, care, cu adevarat, le va arata valoarea.

In cantonamentul din Brazilia li s-a alaturat un nou coechipier - Olandezul specificat anterior ca va veni la echipa. Numele sau este Jeffrey Gouweleeuw, are doar 20 de ani, a venit de la SC Heerenveen pentru 9 500 000 de euro. Acest tanar are potential sa faca parte din urmatoarea generatie de aur. Acesta va face echipa cu Ron Vlaar in centrul defensivei.

Urmeaza meciul cu C.R. Flamengo. Primul 11 arata cam asa:
442 Diamant - Brad Guzan - Ciaran Clark, Ron Vlaar, Jeffrey Gouweleeuw, Alan Hutton - Karim El Ahmadi - Charles N`Zogbia, Fabian Delph - Stephen Ireland - Christian Benteke, Darren Bent

Cornerele pentru Aston Villa au inceput inca din primele minute, respectiv '4. Stephen Ireland a aratat pofta de joc, si a driblat tot ce ii statea in fata. Prima sansa de gol a fost pierduta de Fabian Delph dupa ce o minge incredibila i-a fost pasata de capitanule echipei, Ron Vlaar, in minutul '5. In minutul '9, acelasi Fabian Delph a facut-o iara de oaie, sutand de la 30 de metri, lovind mingea aproape de vinclu, dar Felipe a fost pe faza si a luat-o usor in mana. Primul gol a venit de la Christian Benteke, in minutul '38 , dupa o pasa excelenta data de Stephen Ireland, playmaker-ul echipei. Al doilea gol a venit in minutul '43, dat de Darren Bent; Fabian Delph a gasit un gol in apararea celor de la Flamengo, a profitat, si i-a dat pasa lui Darren Bent, iar acesta a dat in vinclu iar portarul nu avea nici-o sansa.

Prima repriza s-a incheiat cu 2-0 , repriza in care Aston Villa a incercat sa se impuna la inceput si la sfarsit.

Urmatoarea repriza, in minutul '51 , Darrio Bottinelli inscrie in poarta lui Brad Guzan, la o distanta de sub 12 metri. Brad Guzan se arunca dupa minge, dar ii deviaza in mana si aceasta intra in poarta. Peste 5 minunte (respectiv, minutul '56) a venit razbunarea: Aston Villa inscrie ultimul gol al partidei. Golul a fost dat de Charles N`Zogbia si cu un assist superb de Stephen Ireland.

Meciul se incheie, cu scorul de 3-1 in favoarea celor de la Aston Villa. Rezultatele bune se vad. In acest meci a debutat si Olandezul, Jeffrey Gouweleeuw.

Vine meciul cel mai important din Amicale - cu campioana Braziliei, Santos. Aston Villa va juca aceeasi tactica si formatie contra celor de la Santos.

Meciul incepe, iar primul gol se inscrie in minutul '3 de Santos, autorul golului este Ezequiel Miralles, de la o pasa de la Andre. De la acel gol, Aston incearca cat mai multe faze periculoare pe poarta celor de la Santos. Drept urmare este golul dat de Christian Benteke in minutul '10 , de la o pasa de la Maestrul "Ireland". In minutul '33 , golul este marcat tot de Christian Benteke cu o pasa, de aceasta data, de la Fabian Delph.

Prima repriza se incheie cu un scor in favoarea celor de la Aston Villa: 2-1.

In a doua repriza, cei de la Aston rateaza enorm de multe ocazii de gol. De abia in minutul '73 , Darren Bent ridica scorul la 3-1, dupa o centrare al lui Barry Bannan , Darren inscrie cu capul (cacofonie). Iar in minutul '78 vine si ultimul gol al partidei, inscris de Bent dupa o pasa in atac de Andreas Weimann.

Meciul se incheie, rezultatul final este de 4-1 pentru Aston Villa. Acestia au 3 meciuri incheiate, fara sa fi pierdut niciun meci. Lucrul acesta nu o poate face mai fericita pe fosta campioana a BPL, fiind cu fiecare meci mai aproape sa ajunga in primele 10 echipe ale campionatului. Unii fani optimisti deja se gandesc daca P. Dalin va castiga din nou campionatul dupa o pauza de aproape 32 de ani. Ramane de vazut ce se va intampla cu Aston.


Ultimul amical din Brazilia va fi cu Corinthians. In acest meci vor juca o parte din rezerve, ca sa ne asiguram daca fac fata unor echipe care se bat normal pentru titlu in Brazilia.

Incepe meciul. Aston joaca aproape doar cu rezervele , dar acestea rezista intr-un mod surprinzator pana la sfarsitul meciului, cand scorul se termina asa cum a si inceput: 0-0. Multe centrari de altfel, dar aparate toate de portar care este intr-o forma incredibila. In poarta a stat astazi Shay Given care si-a aratat valoarea ca si la 36 de ani ai lui mai poti juca cum trebuie.

Aston Villa paraseste acuma si Brazilia, fara niciun meci pierdut. Oare vor fi destul de pregatiti pentru sezonul care vine?

Stay tuned!

*BREAKING NEWS* Chris Herd, a fost transferat la Wigan Athletic. Suma este estimata prin jurul sumei de 400 000 de euro.

Rezumat:
Aston Villa 6-0 A. Kingston
Aston Villa 3-1 C.R. Flamengo
Aston Villa 4-1 Santos F.C.
Aston Villa 0-0 S.C. Corinthians P.
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 02:53 PM   #25
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Un sfat,fa updateurile mai mici,si posteaza-le mai des .

Super forma in amicale,mai ales ca ai distrus Santos.Putintel pentru Herd.
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 02:57 PM   #26
Andreyyy77
Member
 
Andreyyy77's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Andreyyy77 is just really niceAndreyyy77 is just really niceAndreyyy77 is just really niceAndreyyy77 is just really niceAndreyyy77 is just really nice
Default

Bune rezultatele,mai ales ca i-ai zdrobit echipa lui Neymar
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Andreyyy77 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 03:06 PM   #27
Alex 201
Member
 
Alex 201's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Alex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really nice
Send a message via Yahoo to Alex 201
Default

Rezultate foarte bune !
__________________
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Alex 201 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 03:19 PM   #28
Liilisoor
Member
 
Liilisoor's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Liilisoor is on a distinguished road
Default

ai avut rezultate destul de bune in amicale, chiar si egalul cu corinthians.succes mai deparrte
Liilisoor is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 04:04 PM   #29
FSAdy
Member
 
FSAdy's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Location: Benicasim < Castellón de la Plana < Comunidad Valenciana < Espańa < Europa < Tierra
FSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to FSAdy
Default

Rezultate bune in amicale! Le multumesc jucatorilor ca mi-au raspuns la intrebari )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FSAdy is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2013, 04:29 PM   #30
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default [4] Meci de deschidere si extragerea Capital One Cup

6 August - Extragerea s-a facut in Capital One Cup. Avand in vedere ca erau multe echipe de liga 2 si sub presupun, am avut putin ghinion la extragere. Am cazut cu echipa la care l-am vadut pe Chris Herd, din aceeasi liga cu mine.
Deci meciul va fi interesant...
6 Septembrie -

16 August - Din pacate, forma excelenta a celor de la Aston Villa nu e destula pentru unii. Aceasta a fost notata cu 2 stele (din 5). De altfel, nici echipele mari nu au impresionat, ex este Manchester United cu jumatate de stea sau Manchester City cu doar o stea.

18 August - Meci cu West Ham United, de deschidere.


Inainte de meci, in vestiarul celor de la Aston Villa...
Petre Dalin (Manager): ... iar tu, Benteke cobori doar pana aici! S-a inteles?

Ron Vlaar (C): Da. Dar, sunteti sigur ca ... ?

Petre Dalin (Manager): De ce imi pui la indoiala tactica? Ai incredere! Vreau sa stati calmi, si pe pozitie! Nu va grabiti! Vreau sa vad joc de calitate! E primul meci oficial cu mine pe banca! Stiu ca o puteti face! DECI?

Echipa Aston Villa: S-a inteles!

Petre Dalin (Manager): Perfect. Vreau sa va vad acuma cum va descrucati! Succes!

Meciul incepe.

Aston Villa joaca periculos. Contra-ataca echipa nou-promovata. In minutul '34 , Bent deschide scorul la 1-0 pentru Aston. Patru minute mai tarziu, Benteke reuseste si el sa incrie, ridicand jocul la 2-0.

Prima repriza s-a terminat. Petre Dalin ii felicita pentru tot efortul depus. Ii vede foarte multumiti pe jucatori. Incepe a doua repriza.

Aston Villa a lasat-o mai moale de data asta. West Ham United este distrusa de accidentati: '53 Modibo Maiga se accidenteaza, '54 Andy Wilkinson si '86 Guy Demel.

Meciul se termina fara niciun gol adaugat in plus dupa prima repriza. Scor final: 2-0

Last edited by SOULBLAST; 17-07-2013 at 08:39 PM. Reason: Update :P
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:38 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL