INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 18-08-2011, 04:53 PM   #21
RapidGoat
Banned
 
Join Date: Aug 2011
RapidGoat is infamous around these partsRapidGoat is infamous around these partsRapidGoat is infamous around these parts
Default

Foarte tare SKAT! FELICITARI
RapidGoat is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2011, 04:38 PM   #22
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Marius a pus doar link-ul
Oricum multumim pt. link Mariuse.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2011, 07:14 PM   #23
MagicGoalsHD
Member
 
MagicGoalsHD's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Location: Romania
MagicGoalsHD is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MagicGoalsHD
Default

Prea tari =)) deci numai pot de ras
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
MagicGoalsHD is offline   Reply With Quote
Old 01-09-2011, 12:11 PM   #24
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Bacalaureatul fotbalului românesc !


Venim acum cu o propunere care are mari șanse să salveze intelectul românesc, cel puțin pe cel din fotbalul mioritic. Astfel, dacă tinerii n-au timp și nici cap pentru variantele clasice, haideți să vedem cum s-ar descurca elevii cu Variantele de Limba Română, Matematică, Istorie și Geografie axate pe fotbalul românesc:

Subiectul I (Limba și Literatura Română)
Se dă textul: “Vorskla Poltava elimină pe Dinamo”.
Pe foaia de examen sau pe o altă hârtie pe care o aveți la îndemână, șervețel, ambalaj de ciocolată, etc. scrieți răspunsul la următoarele întrebări:

1. Cine elimină pe Dinamo?

2. De unde vine Vorskla?

3. Extrageți echipa eliminată din text.

4. Desenați stema lui Dinamo fără câini și extrageți metafora

5. Scrieți un alt nume de echipă de 2 lei în afară de Vorskla care a eliminat-o pe Dinamo. Dacă nu vă amintiți e bun și un nume de rușine internă, gen Foresta.

6. Alcătuiți o scurtă compunere în care să vă imaginați o calificare a lui Dinamo în grupele Uefa Champions League.

7. Analizați textul în 3-4 pagini, sau la alegere scrieți un banc caracteristic loserilor din Ștefan cel Mare.


Subiectul II (Matematică)

1. Aflați înălțimea jucătorului Elton din ecuația: eltonX = 360cm (x=?)

2. Suma a două supendări este 6 etape. Suspendările sunt egale. Aflați măcar una dintre cele două echipe suspendate, dat fiind faptul că acestea vin sunt din București

3. Borcea avea 3 copii din prima căsnicie. Vine Mitică și zice că Borcea mai are unul din flori. Între timp, noua soție naște gemeni. Câți copii va avea Borcea în anul 2016, dacă în 2013 următoarea soție va naște tripleți ?

4. Desenați un câine cu coada între picioare.

5. Imaginați-vă o ceafă de porc triunghiulară regulată de la Casa Fotbalului.

6. Puneți în ordine crescătoare următoarele retrageri de la echipa națională: Rădoi, Hagi, Chivu, Mutu, Luțu, Vasile Jercălău.

7. Gândiți-vă la două escapade ale lui Mutu la alegere și scrieți-o pe cea în care a băut cel mai mult.



Subiectul III (Istorie)

1. Asociați următoarele echipe din Liga 1 cu anii în care s-au desființat: Unirea Urziceni, Rocar București, Fulgerul Bragadirul, Transpirația Tușnad și Universitatea Craiova.

2. Scrieți un scurt text istorico-fotbalistic folosind următoarele cuvinte: blat, Giani Kiriță, Ștefan cel Mare, Pinati, lovitură liberă indirectă, folcloriste, Pițurcă.

3. Faceți un portret al lui Jean Pădureanu așa cum vi-l imaginați.

4. Ordonați cronologic următoarele blaturi: U Craiova - CFR Cluj 2-3, FC Vaslui - Steaua 0-4, Ceahlaul PN - Dinam0 1-2 și CFR Cluj - Oțelul 0-1.

5. Ce echipă s-a format în urma Marii Uniri de la 2009 dintre Internațional Curtea de Argeș și Pandurii Lignitul Târgu Jiu?

6. Deduceți o calitate a conducătorului George Becali plecând de la cuvântul brânză.

7. Analizați comparativ în 2-3, maxim 4 cuvinte funcția de manager de 2 zile a lui Mihai Stoica la FC Vaslui și cea de 47 de ani a lui Gheorghe Ștefan la Ceahlăul. Încercați să analizați din cel puțin 3 perspective (rezultate, blaturi, pumni în gură) și să construiți un text care să respecte rigorile unei scrieri microbistice cu caracter academic. Depășirea limitei de 4 cuvinte duce la excluderea din examen!

8. Alcătuiți un scurt text istoric despre căderea Regimului Mititelian de la Craiova, plecând de la următoarea afirmație ”Bă, mânca-v-aș...”


Subiectul IV (Geografie)

1. Comparați din punct de vedere al limbajului injurios următorii conducătorii: Marian Iancu și Giovanni Becali, specificând gloata geografică din care provin.

2. Enumerați două blaturi făcute de Gloria Bistrița. Dacă nu vă amintiți, enumerați doi vecini ai acestei echipe care au recurs la blaturi.

3. În 7-8 pagini, analizați fauna, flora și relieful complex al palatului lui Gigi Becali.

4. În ce punct cardinal al României este situată Concordia Chiajna?

5. Pasuri și trecători: Cine a spus “Ar fi un pas uriaș pentru echipa noastră să trecem de Sparta Praga”?

6. Alegeți variant corectă: Nunta lui Cristi Borcea a strâns: a) 2 milioane de dolari, b) 1 milion + un Bentley second-hand c) 100 de mii + 25% din Roșia Montană

7. Conform unor măsurători, Gloria Bistrița ar avea la activ 1789 de blaturi cu echipe din sud-vest, conform altor măsurători ar avea 1456 cu echipe din nord-est. Care credeți că este varianta corectă. Argumentați.


Un articol oferit de Microbisme.com
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 01-09-2011, 12:34 PM   #25
Andreyy86
Banned
 
Andreyy86's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Andreyy86 is a jewel in the roughAndreyy86 is a jewel in the roughAndreyy86 is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by Skat™ View Post
Bacalaureatul fotbalului românesc !


Venim acum cu o propunere care are mari șanse să salveze intelectul românesc, cel puțin pe cel din fotbalul mioritic. Astfel, dacă tinerii n-au timp și nici cap pentru variantele clasice, haideți să vedem cum s-ar descurca elevii cu Variantele de Limba Română, Matematică, Istorie și Geografie axate pe fotbalul românesc:

Subiectul I (Limba și Literatura Română)
Se dă textul: “Vorskla Poltava elimină pe Dinamo”.
Pe foaia de examen sau pe o altă hârtie pe care o aveți la îndemână, șervețel, ambalaj de ciocolată, etc. scrieți răspunsul la următoarele întrebări:

1. Cine elimină pe Dinamo?

2. De unde vine Vorskla?

3. Extrageți echipa eliminată din text.

4. Desenați stema lui Dinamo fără câini și extrageți metafora

5. Scrieți un alt nume de echipă de 2 lei în afară de Vorskla care a eliminat-o pe Dinamo. Dacă nu vă amintiți e bun și un nume de rușine internă, gen Foresta.

6. Alcătuiți o scurtă compunere în care să vă imaginați o calificare a lui Dinamo în grupele Uefa Champions League.

7. Analizați textul în 3-4 pagini, sau la alegere scrieți un banc caracteristic loserilor din Ștefan cel Mare.


Subiectul II (Matematică)

1. Aflați înălțimea jucătorului Elton din ecuația: eltonX = 360cm (x=?)

2. Suma a două supendări este 6 etape. Suspendările sunt egale. Aflați măcar una dintre cele două echipe suspendate, dat fiind faptul că acestea vin sunt din București

3. Borcea avea 3 copii din prima căsnicie. Vine Mitică și zice că Borcea mai are unul din flori. Între timp, noua soție naște gemeni. Câți copii va avea Borcea în anul 2016, dacă în 2013 următoarea soție va naște tripleți ?

4. Desenați un câine cu coada între picioare.

5. Imaginați-vă o ceafă de porc triunghiulară regulată de la Casa Fotbalului.

6. Puneți în ordine crescătoare următoarele retrageri de la echipa națională: Rădoi, Hagi, Chivu, Mutu, Luțu, Vasile Jercălău.

7. Gândiți-vă la două escapade ale lui Mutu la alegere și scrieți-o pe cea în care a băut cel mai mult.



Subiectul III (Istorie)

1. Asociați următoarele echipe din Liga 1 cu anii în care s-au desființat: Unirea Urziceni, Rocar București, Fulgerul Bragadirul, Transpirația Tușnad și Universitatea Craiova.

2. Scrieți un scurt text istorico-fotbalistic folosind următoarele cuvinte: blat, Giani Kiriță, Ștefan cel Mare, Pinati, lovitură liberă indirectă, folcloriste, Pițurcă.

3. Faceți un portret al lui Jean Pădureanu așa cum vi-l imaginați.

4. Ordonați cronologic următoarele blaturi: U Craiova - CFR Cluj 2-3, FC Vaslui - Steaua 0-4, Ceahlaul PN - Dinam0 1-2 și CFR Cluj - Oțelul 0-1.

5. Ce echipă s-a format în urma Marii Uniri de la 2009 dintre Internațional Curtea de Argeș și Pandurii Lignitul Târgu Jiu?

6. Deduceți o calitate a conducătorului George Becali plecând de la cuvântul brânză.

7. Analizați comparativ în 2-3, maxim 4 cuvinte funcția de manager de 2 zile a lui Mihai Stoica la FC Vaslui și cea de 47 de ani a lui Gheorghe Ștefan la Ceahlăul. Încercați să analizați din cel puțin 3 perspective (rezultate, blaturi, pumni în gură) și să construiți un text care să respecte rigorile unei scrieri microbistice cu caracter academic. Depășirea limitei de 4 cuvinte duce la excluderea din examen!

8. Alcătuiți un scurt text istoric despre căderea Regimului Mititelian de la Craiova, plecând de la următoarea afirmație ”Bă, mânca-v-aș...”


Subiectul IV (Geografie)

1. Comparați din punct de vedere al limbajului injurios următorii conducătorii: Marian Iancu și Giovanni Becali, specificând gloata geografică din care provin.

2. Enumerați două blaturi făcute de Gloria Bistrița. Dacă nu vă amintiți, enumerați doi vecini ai acestei echipe care au recurs la blaturi.

3. În 7-8 pagini, analizați fauna, flora și relieful complex al palatului lui Gigi Becali.

4. În ce punct cardinal al României este situată Concordia Chiajna?

5. Pasuri și trecători: Cine a spus “Ar fi un pas uriaș pentru echipa noastră să trecem de Sparta Praga”?

6. Alegeți variant corectă: Nunta lui Cristi Borcea a strâns: a) 2 milioane de dolari, b) 1 milion + un Bentley second-hand c) 100 de mii + 25% din Roșia Montană

7. Conform unor măsurători, Gloria Bistrița ar avea la activ 1789 de blaturi cu echipe din sud-vest, conform altor măsurători ar avea 1456 cu echipe din nord-est. Care credeți că este varianta corectă. Argumentați.


Un articol oferit de Microbisme.com
tare articolul,cred ca mai greu ar fi la romana cu dinamo in UCL
Andreyy86 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-2011, 01:19 PM   #26
Hook™
Nick vechi: Loco22
 
Hook™'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Craiova
Hook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by Skat™ View Post
4. Desenați un câine cu coada între picioare.
Asta-i mortala =))))))))))
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Hook™ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 01:11 PM   #27
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Sursa: http://www.trombon.ro/sport/noile-steme-ale-lui-dinamo


Noile steme ale lui Dinamo

Dinamoviștii vor o schimbare. S-au săturat de cîinii de pe emblemă, care nu le-au prea purtat noroc. Noi am pus mîna pe cîteva schițe comandate de club pentru sezonul umrător. Se pare că de la anul Dinamo ca avea patru steme, două pentru competiția internă și două pentru cupele europene, pe care le va folosi alternativ, în funcție de starea de spirit.

Steme de campionat: stema cu butelie.



Este ușor ironică la adresa materialismului care a pus stăpînire pe fotbal, ucigînd poezia, evocînd totodată începuturile erei moderne a clubului.

Stema cu papagali.



Simbolizează iubirea veșnică, legămîntul indesctructibil între prostie și mîrlănie. După cum se știe, mireasa la stadion aduce noroc, iar porumbeii de sus acoperă cu decență situațiile în care Dinamo este denumită echipa păcii.

Steme pentru Europa: Stema Champions League.



Se pare că dinamoviștii vor obține o dispensă de la UEFA pentru a purta și ei pe echipament însemnele Champions League. Această stemă va fi putea fi folosită pe toată durata participării în cupele europene, de la sfîrșitul lui iulie pînă la mijlocul lui august.

Stema Stan&Bran.




Se va folosi doar în meciurile decisive de pe teren propriu, în repriza a doua, cînd se primesc golurile.
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2011, 03:55 PM   #28
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

A doua stema sa speram ca va fi omologata. Va face ravagii in toata lumea ! )
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 06:39 PM   #29
aleXaleX
Member
 
aleXaleX's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Tg-Jiu
aleXaleX is just really nicealeXaleX is just really nicealeXaleX is just really nicealeXaleX is just really nicealeXaleX is just really nice
Default

Sîmbătă dimineaţa, ora 3:00, Cazinoul Victoria. La masa de joc, dealerul şi cinci jucători. Printre ei, Victor Piţurcă, un pic nervos…

- Ce tot faci, mă?
- Fac cu mîna.
- Cui?
- Lu` mama.
- La pachetul de ţigări?
- Păi, alea sînt ţigări? Ăla e car de reportaj, luaţi-l de pe masă, vă rog!!!
- Ok. Auzi, voi dealerii vă rotiţi cam la o oră…
- Da.
- Şi de cînd eşti tu n-am cîştigat niciodată, nu?
- Nu.
- Dar de pierdut, am pierdut vreo 80 de mii, pentru că faci tu cu mîna lu` mama, nu?
- Da…
- Înseamnă ca am nevoie de o minune ca să-mi recuperez banii. Doamne, nu mă lăsa, dă-mi un SEMN!

În sala îşi face brusc apariţia Gigi Becali…

- Ceeeeeeeeeeel mai mare jucătoooooor, eu sînt, pentru că de ce. M-am născut cu mir în frunte!
- Ia uite-l şi p`ăsta….
- Ooooo, domnu` selecţioner, ce faceţi domnu` selecţioner? Antrenaţi norocul?
- Băi, Gigi, n-am chef …
- Auz`Piţi, serios acum, bine că te-am găsit aici, că la telefon nu răspunzi. Mă tot gîndesc la ceva…
- La ce?
- Mă gîndesc că dacă n-aş fi existat, ar fi trebuit să fiu inventat.
- Bă, tu eşti nebun? Îţi arde de glume la ora asta?
- Păi cine glumeşte, tată? Hai, zi de ce eşti supărat!

- E, de ce. Sînt la cazino şi pierd, nu!?
- Păi n-ai CNN-ul cu tine? Dă, tată, drumu` la LIVE!
- I-am dat, dar s-a găsit ăsta să-i facă lu` mă-sa cu mîna…
- Atunci lasă-l naibii de cazino, că e cu dracu, iar tu ai meci cu Belgia! Uite, ştii ce trebuie să faci?
- Ce?
- Să mizezi pe numărul 25 de la….
- Păi am mizat şi nu mi-a ieşit niciodată.

- Nu, mă, pe 25 de la ruleta, io ziceam de naţională. Numărul 25 de la Pandurii! P-ăla trebuie să-l urmăreşti neaparat, e fotbalist! Fă ce zic eu şi o sa vezi tu daca se pricepe Gigi Becali la fotbal sau nu!

- Băi, Gigi, n-am eu timp acum de aberaţiile tale….
- Păi, de ce?
- Pentru că pierd, nu!? Ţi-am mai zis. Dar de cine spui tu, cum îl cheamă pe ăla?
- PLEAŞCĂ.
- ……… linişte ……
- Piţi, m-auzi?
- Da, da. Cum ai zis că il cheamă?
- Pleaşcă.
- Băi Gigi, eşti genial, exact de o pleaşcă am eu nevoie acum. Imediat îţi spun dacă-l convoc.
- Cum adică, imediat? Fără să-l urmăreşti?
- Dada, mulţumesc pentru semn, Doamne!
- Cu plăcere, tată!
- Nu cu tine vorbeam, Gigi, lasă-mă un pic! Crupier, toţi banii pe numărul 25, dă cu bila …

P.S. Articolul este un pamflet şi trebuie tratat ca atare.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


"Nimeni nu scapa virgin,viata ne f**e pe toti"
aleXaleX is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2011, 07:09 PM   #30
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Genial , Alex ).
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:14 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL